Zeeuws-Vlaamse zedenzaak zal nog maanden voortslepen
MIDDELBURG - Het is inmiddels bijna twee jaar geleden dat de Terneuzense T.D. werd opgepakt in de geruchtmakende Zeeuws-Vlaamse zedenzaak, maar een uitspraak van de rechtbank is er nog steeds niet. Vrijdag gaat de zaak verder met een pro forma zitting, de inhoudelijke behandeling is half juni voorzien. Daarna is nog hoger beroep mogelijk en dus blijft het misbruikschandaal nog maanden voortslepen voor de slachtoffers.
Eind juni 2019 werden twee verdachten opgepakt in de Zeeuws-Vlaamse zedenzaak, de 47-jarige P. P. uit Aardenburg en de 44-jarige Terneuzense T. D. Het duo, destijds partners, werd van vele zedendelicten verdacht. Hoofdverdachte P. werd december 2020 veroordeeld tot acht jaar cel en tbs, maar is in hoger beroep tegen deze straf.
Hoewel één van de slachtoffers, de dochter van D. die jarenlang werd misbruikt, hoopte dat ze eind 2020 een punt achter de dramatische gebeurtenis zou kunnen zetten is dat allerminst het geval. De wraking van de rechtbank (afgewezen), toch nieuwe rechters (omdat de man al is veroordeeld, konden zij de zaak niet voortzetten) en de ziekte van haar moeder zorgen voor maandenlange vertraging.
De rechtbank zal nu op 17 en 18 juni over alle tenlastegelegde feiten spreken. Morgen is er een pro forma zitting om over de voortgang van de zaak te spreken.
De 44-jarige T.D. wordt verdacht van negen zedendelicten. Zo zou ze volgens justitie jarenlang seksueel misbruik van haar twee dochters hebben toegestaan en gefaciliteerd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Opluchting bij Festival De Ballade: scholeksters zijn uitgebroed
-
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
Man deelt kopstoot uit aan agent in Cadzand
CADZAND - Na een overlastmelding hebben agenten in de nacht van vrijdag op zaterdag een 22-jarige Zeeuw aangehouden in Cadzand. Hij heeft een agent mishandeld. Ook hield de politie een 26-jarige man uit België aan, hij bleek in het bezit van harddrugs. -
Wethouder Schonis: reactie provincie op ‘vlekkenplan’ betekent stop op vergunningen voor woningbouw
MIDDELBURG - De Middelburgse wethouder Rutger Schonis vreest dat de afwijzing van het ‘vlekkenplan’ voor gemeenten betekent dat ze straks geen bouwvergunningen meer kunnen verlenen. -
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort.
-
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
Wateroverlast na flinke hoosbuien in Hulst, brandweer opgeroepen om wateroverlast aan te pakken
HULST - Na de stevige regenbuien van gisteravond en vannacht is op diverse plekken in de gemeente Hulst wateroverlast ontstaan. -
PREMIUM
Havendagen in Terneuzen zijn los: Jan Lonink mag zich een jaar lang Havenman noemen
TERNEUZEN - Jarenlang mocht hij de Havenpersoonlijkheden in het zonnetje zetten, maar nu is Jan Lonink het zelf. Bij de opening van de Havendagen werd hij vrijdagmiddag benoemd tot Havenman van het Jaar.