Zeeuws-Vlaamse gemeenten moeten sluiting nachtapotheek Terneuzen samen aanvechten, vindt PvdA Hulst
HULST - Het is ronduit onacceptabel dat de nachtapotheek in Terneuzen sluit en dat mensen die ‘s nachts medicijnen nodig hebben, mogelijk gedwongen worden naar Vlissingen te rijden. Dat schrijft de PvdA in Hulst aan het college van burgemeester en wethouders.
Delen per e-mail
Deze week werd bekend dat de nachtapotheken in Terneuzen en Goes per 1 februari sluiten. Alleen Vlissingen blijft open. Een bezorgdienst wordt ingesteld om medicijnen tussen 23.00 en 8.00 uur aan huis te brengen, maar volgens de PvdA Hulst ‘zal het bezorgen zeker niet voor iedereen gaan gelden’. Mensen zouden zo worden gedwongen om midden in de nacht op en neer naar Vlissingen te rijden. ‘Dat is een onmogelijke opgave', aldus raadsleden Joris Weemaes en Bennie Saman, ‘want veelal gaat het om crisissituaties’.
Weemaes en Saman roepen het Hulster college van B en W op met Sluis en Terneuzen het besluit van zorgaanbieders, apothekers en ziektekostenverzekeraar CZ aan te vechten. De kosten mogen niet leidend zijn, stellen zij, de inhoud van de zorg moet voorop staan.
De Terneuzense wethouder Sonja Suij liet dinsdagavond in de raadscommissie samenleving alvast weten overleg te willen over de beslissing en welke risico's die met zich meebrengt. Zij was verrast door het besluit, reageerde zij op raadsleden van TOP/Gemeentebelangen, D66, CDA en 50Plus. Jos van Ginneken (CDA) stelde voor bij het ZorgSaam-ziekenhuis in Terneuzen aan te kloppen om medicijnverstrekking 's nachts te regelen. Johan Hessing (50Plus) vindt dat het besluit moet worden teruggedraaid. ,,Want stel je voor dat 's nachts de Westerscheldetunnel dicht is, wat dan?”
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Maikel Harte spaart Klaas Dijkhoff niet
TERNEUZEN - De VVD heeft een mooie formule gevonden om de politiek bij de mensen te brengen, bleek vanavond in Terneuzen. In een goedgevuld Scheldetheater betraden stand-up politicus Klaas Dijkhoff en stand up comedian Maikel Harte het podium. -
Lodewijk Asscher: Tunneltol is onrechtvaardig
CADZAND - ,,Tol heffen voor tunnels zou in de Randstad logischer zijn dan in Zeeuws-Vlaanderen.” Lodewijk Asscher, PvdA-fractievoorzitter in de Tweede Kamer noemt de tunneltol onrechtvaardig. -
PREMIUM
De bouw van de Nieuwe Sluis in Terneuzen vordert haast geruisloos
-
Woningovervallers Breskens krijgen beiden acht jaar
MIDDELBURG - De 28-jarige Terneuzenaar P.M. en zijn 36-jarige maat O. A. uit Uden zijn vandaag beiden door de rechtbank in Middelburg conform de eis veroordeeld tot acht jaar cel voor een gewelddadige overval op een woning in Breskens. -
Circus Barones geeft Hulst een glimlach
HULST - Met een glimlach op hun gezicht komen bezoekers van de eerste voorstelling van circus Barones in Hulst woensdag naar buiten.
-
'Sluis wil niet langzamer rijden op tachtig kilometerwegen’
SLUIS - Maximaal zestig kilometer rijden op tachtig kilometerwegen? Veel raadsleden in de gemeente Sluis zien er niets in. -
PREMIUM
‘Rampzalig’: clubs in gemeente Sluis verbijsterd door plan voor ophalen oud papier
SLUIS - Verenigingen die oud papier ophalen in de gemeente Sluis zagen hun inkomsten dinsdagavond al in rook opgaan. In de opzet voor een nieuw afvalbeleid wordt voorgesteld om papier doordeweeks in blauwe containers huis-aan-huis op te halen. -
Trein lekt diesel in Terneuzen
TERNEUZEN - De brandweer in Terneuzen moest er woensdag aan het begin van de middag op uit voor een lekkage in een goederentrein.