Zeeuws-Vlaamse basisscholen zamelen helft minder restafval in
TERNEUZEN - De vijf Zeeuws-Vlaamse basisscholen die sinds begin dit jaar afval scheiden, hebben hun restafval met bijna de helft verminderd. Dat blijkt uit metingen van inzamelaar Renewi.
Delen per e-mail
De Schakel in Vogelwaarde, de Antoniusschool in Axel, De Steiger in Terneuzen, de Meerstromenschool in Groede en Molenbolwerk in IJzendijke scheiden sinds januari hun afval. Papier, groente-, fruit- en tuinafval (gft) en plastic gaan niet langer op dezelfde hoop als het restafval. Centrum voor natuur- en milieueducatie Natuur&Zo begeleidt het project en noemt vooral de resultaten in Groede en IJzendijke 'spectaculair'. De Meerstromenschool ging van 293 kilo restafval per maand naar 41, Molenbolwerk van 164 naar 52.
Ook de andere scholen zijn lekker bezig. De Schakel ging van 431 kilo restafval naar 188, De Steiger van 936 naar 633 en de Antoniusschool van 487 naar 245.
Het project Afval op school is een initiatief van Rijkswaterstaat en moet ervoor zorgen dat kinderen bewuster met vuilnis omgaan, minder afval produceren en minder rotzooi op en rond het schoolplein laten slingeren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Terneuzen steunt cultuursector met drie ton
TERNEUZEN - De noodlijdende culturele instellingen in Terneuzen kunnen rekenen steun van de gemeente. Er gaat zo’n drie ton naar de door coronamaatregelen worstelende sector. -
Terneuzenaren verdacht van diefstal op milieustraat
TERNEUZEN - De politie heeft woensdagavond twee Terneuzenaren aangehouden die verdacht worden van diefstal op de milieustraat. -
PREMIUManalyse
Belgen zijn (opeens) niet meer zo welkom in Zeeuws-Vlaanderen, waarom toch?
-
PREMIUM
Van rondleiding tot gastles: Britse studenten ‘bezoeken’ Reynaertcollege met alles erop en eraan
HULST - Engelse docenten in opleiding kregen vandaag een rondleiding op het Reynaertcollege, gaven gastlessen en stelden vragen over het onderwijs. Ze bezochten net als andere jaren de school in Hulst, maar nu online. -
Politie zoekt getuigen van poging tot ontvoering in Terneuzen
TERNEUZEN - In Terneuzen heeft maandag een poging tot ontvoering plaatsgevonden. Daar ging een ruzie onder jongeren aan vooraf op de parkeerplaats bij supermarkt Albert Heijn in winkelcentrum Zuidpolder, ter hoogte van de fietsenstalling. De politie zoekt getuigen.
-
Door Dow stilgelegde kraker weer opgestart, met extra fakkelactiviteit
TERNEUZEN - Chemieconcern Dow in Terneuzen heeft dit weekend de afgelopen dinsdag na een druppellekkage in een pijpleiding stilgelegde krakerinstallatie weer opgestart. Om dit veilig te doen is zaterdag veel extra fakkelactiviteit geweest, waarbij een vlam in de wijde omtrek goed zichtbaar was. -
PREMIUM
North Sea Port wordt deel van goederenspoornet naar Baltische Staten
TERNEUZEN - De Kanaalzone Gent-Terneuzen wordt onderdeel van een goederenspoornetwerk naar de Baltische Staten. De Europese Commissie willigt de wens van North Sea Port om te worden opgenomen in de North Sea-Baltic-corridor in. Infrastructuurprojecten op de corridor zoals nieuwe spoorverbindingen maken meer kans op Europese steun. -
Nieuw spoor tussen Terneuzen en Gent stap dichterbij
TERNEUZEN - Een nieuw, beter spoor tussen Gent en Terneuzen is een stap dichterbij. Nederland, België en Vlaanderen gaan samen de ontsluiting van North Sea Port per spoor verder uitwerken. Ze tekenden vandaag een intentieverklaring voor het project Rail Ghent-Terneuzen.
0 reacties