Welke kant gaat het op in Terneuzen? De politieke verkenningen zijn begonnen
TERNEUZEN - Wethouder Frank van Hulle heeft als voorman van Top/Gemeentebelangen de eerste stappen gezet voor een nieuwe coalitie in Terneuzen. Welke kanten kan hij op?
,,We praten met iedereen’’, zegt Van Hulle. Met zeven zetels kwam TOP/GB als grootste uit de verkiezingen. Het is gebruikelijk dat de grootste fractie de dans na de verkiezingen begint. Samen met de gemeentesecretaris en de griffier gaat Van Hulle nu als verkenner aan de slag. Zeker is al wel dat hij drie partijen nodig heeft om aan een meerderheid van tenminste zestien zetels te komen. TOP/GB en CDA zijn samen goed voor twaalf zetels. Tel daar in elk geval één partij met drie zetels (VVD, PvdA of PVV) bij op. Dan moet er dus nog een vierde partner worden gevonden.
Doorgaan met de huidige coalitie (TOP/GB, VVD, CDA en ChristenUnie) is een optie. Samen zijn ze goed voor zeventien zetels. Bij besprekingen over zo'n coalitie kan het aantal wethouders nog weleens een heet hangijzer worden. De huidige club bestuurders telt er zes. Dat is een beetje veel, vinden meerdere partijen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
-
PREMIUM
Hoek zet zichzelf te kijk tegen GVVV: ‘Zo ga je geen enkele wedstrijd winnen’
Na een ontluisterende eerste helft tegen koploper GVVV zocht Hoek met een kansloze 4-0-achterstand en gebogen hoofd de kleedkamer op. Niet eerder dit seizoen waren de Zeeuws-Vlamingen voor eigen publiek zo te kijk gezet als in die eerste drie kwartier. -
PREMIUMmet video
Henk (75) maakte van verzameling motoren een minimuseum: ‘Iedereen moet er van genieten’
Hij is nu eenmaal goed in kopen en minder goed in verkopen. Én hij is verzot op oude motoren. Zie hier het recept voor een minimuseum aan huis. Henk Meijvogel (75) verwelkomt bezoekers maar al te graag, om ze te overladen met weetjes. ,,Een Moto Guzzi stopt op de gekste momenten.”Rockanje -
PREMIUMMET VIDEO
Voor een broek, das en jas moet je al een eeuw bij Van Westen in Zaamslag zijn
Van Westen Mannenmode in Zaamslag bestaat op 1 februari 100 jaar. Hoe het zaakje van kleermaker Johannes van Westen uit Borssele uitgroeide tot een plek waar mannen uit heel Zeeland naartoe rijden voor een broek, das of jas. -
podcast
‘Het is een bouwpakketje’, maar dan net zo groot als de sluizen van het Panamakanaal
Een bijzonder moment voor de Nieuwe Sluis in Terneuzen. Eerst de brug, dan de deuren, nog een brug, klaar! Zo klinkt het best eenvoudig, maar het grootste infrastructurele project van Zeeland is bepaald indrukwekkend.
-
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
-
-
-
PREMIUM
Oproep aan minister: ‘In Terneuzen kun je veel sneller huizen bouwen dan in de grote gemeenten’
Het wordt middelgrote gemeenten als Terneuzen te moeilijk gemaakt om bij te dragen aan de gigaklus van minister Hugo de Jonge: bouwen, bouwen, bouwen. -
PREMIUMOverzicht
Vijf keer de brilstand, negen treffers en een periode
De twaalfde speelronde in de vierde klasse A leverde zondag een memorabel moment op: vijf van de zes duels kenden halverwege een brilstand en alleen bij RIA W tegen Graauw was eenmaal gescoord. De tweede helft zorgde alsnog voor negen treffers, waarvan de meeste bij Sluis-Breskens (3-1), een resultaat dat de ploeg van Ronnie Tresonie zowel de koppositie als de eerste periodetitel opleverde.