Officier eist celstraf tegen vrouw, die dronken partner met mes te lijf ging
Als haar partner een flinke slok op had werd het hommeles. Zo ook die 27e december vorig jaar, toen de 29-jarige M. B. nog in Terneuzen woonde. Haar inmiddels ex-partner had zoals gebruikelijk weer eens meer dan genoeg alcohol op en er ontstond - ook zoals gebruikelijk - een ruzie.
Hij ging haar te lijf. Om zich te verdedigen, pakte zij het kartelmes dat naast een plakje cake voor haar op tafel lag. Daarmee zou ze hem in zijn been en arm hebben gestoken. Dat was een poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en daarvoor eiste de officier van justitie in Middelburg donderdag 125 dagen cel. Waarvan dertig dagen voorwaardelijk, toezicht door de reclassering en eventueel opname in een kliniek.
Het leek er toch allemaal iets anders uit te zien. Zo zou ze niet met het mes hebben gestoken, maar hem daarmee hebben weggeduwd en was hij over een tafeltje gestruikeld. Vandaar het bloed op de grond. Maar ook daar konden de nodige vraagtekens bij worden gezet, want het slachtoffer had zelf verklaard dat hij de wond aan zijn been eerder die dag had opgelopen in een garage. Een paar uur later werd dat ‘gestruikeld over het bed’ of dat hij de wond had opgelopen toen hij in de tuin bezig was. De wond kon dus daardoor ook zijn opengegaan. Van een armwond wist hij niets. Niettemin verliet hij de woning en gilde buiten: ‘Mijn vrouw is gek geworden! Ze heeft me gestoken’! De buurvrouw verbond zijn been. Ambulancepersoneel en de politie herkenden het letsel als een steekwond en de GGD vond dat het weer géén steekwond was.
Inmiddels heeft de vrouw de relatie verbroken en heeft ze onderdak gevonden in Hulst. Volgens de gedragsdeskundigen heeft de vrouw borderline en is de kans op nieuw relationeel geweld hoog.
De uitspraak in de zaak is op 15 december.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bestuurder van brommobiel raakt gewond nadat hij op zijn kop beland
Een brommobiel is zaterdagmiddag op zijn kop terecht gekomen. De bestuurder raakte gewond en is meegenomen naar het ziekenhuis. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
PREMIUMMET VIDEO
Een strontdouche, ondergekotste auto's en bloed op de muren: Deze mannen hebben de 'vieste' banen van Zeeland
Schimmel onder je vloer, drijvende drollen of een tapijt vol bloed? Geen paniek. Deze mannen scheppen de putjes uit, schrapen de stront van de muren en stomen het braaksel uit je auto. -
PREMIUM
Hoek zet zichzelf te kijk tegen GVVV: ‘Zo ga je geen enkele wedstrijd winnen’
Na een ontluisterende eerste helft tegen koploper GVVV zocht Hoek met een kansloze 4-0-achterstand en gebogen hoofd de kleedkamer op. Niet eerder dit seizoen waren de Zeeuws-Vlamingen voor eigen publiek zo te kijk gezet als in die eerste drie kwartier. -
PREMIUM
Eerste brug is opgeladen; invaren bruggen en sluisdeuren in Nieuwe Sluis is via webcam te volgen
Ze liggen al acht maanden te wachten op hun laatste reis, maar deze dagen gaat het er dan toch echt van komen. De bruggen en sluisdeuren worden naar de Nieuwe Sluis in Terneuzen gebracht.
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
-
-
PREMIUM
Nog dit jaar start bouw nieuwe woningen Hof te Zandeplein
Nog dit jaar moeten er begonnen worden met de bouw van de eerste woningen op het Hof te Zandeplein in Kloosterzande. Het dorp krijgt daarmee het langverwachte nieuwe centrum. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.