Volledig scherm
© ANP

Koningsdag - programma Zeeuws-Vlaanderen

TERNEUZEN - Honderden vrijwilligers door heel Zeeland hebben er alweer maanden van voorbereidingen op zitten om Koningsdag woensdag groots te vieren. Hier vindt u het programma van de festiviteiten in Zeeuws-Vlaanderen, per kern en op tijdstip gerangschikt.

KONINGSNACHT

Cadzand

21.30-00.30 uur: De Sporthal, Foute Party, met de foutste hits van vroeger en nu.
(organisatie Yaow Events, Niels Fremouw).

Sluis
Groote Markt
21.00-22.00 uur: Happy hour met Dennis DJ.
22.00-01.00 uur: Concert The Good, The Bad and Bart XL.

Hulst
18.00-01.00 uur: Boozz Dance Reaction, dj-dancefestijn, Grote Markt.

Terneuzen
21.00-02.00 uur: Arsenaalplein, dance-festijn Neon Edition, in tent.
Vanaf 21.00 uur: Grote rommelmarkt.

KONINGSDAG

Aardenburg
9.00 uur: Gymzaal, versieren fiets, skelter enz.
10.15-11.00 uur: Versierde fietsentocht.
11.30 uur: Pannenkoekenfestijn.
13.30 uur: Spelletjesmiddag.
Swingende afsluiting in hotel De Elderschans.
19.00-20.00 uur: Minidisco tot groep 5.
20.00-22.00 uur: Kinderdisco vanaf groep 5.

Axel
8.30 uur: Muzikale rondgang;
9.30 uur: Vrijmarkt Molenstraat, Noordstraat en Zeestraat.
9.45 uur: Markt, spellenprogramma groepen 3 tot en met 8.
9.45 uur: De Halle, kindervoorstelling Lappie Lapstok, groep 1 en 2.
10.30-13.30 uur: Plein naast stadhuis, start gezinsfietstocht via Axel, Zuiddorpe en Koewacht, 33 km.
11.30-12.00 uur: Markt, Optreden Tomorrowband.
13.00 uur: Markt, zeskamp groepen 7 en 8.
14.00-16.30: Gratis rondritten met treintje.
18.30 uur: Markt, zeskamp voortgezet onderwijs en volwassenen.

Biervliet
10.00 uur: Bij Annelot Ter Walle, fietsen versieren.
11.00 uur: Vertrek fietsoptocht met muziekvereniging De Harmonie.
13.00 uur: Begin spelletjesmiddag.
15.30 uur: Loterij voor jong en oud.

Breskens
8.00-14.30 uur: Rommelmarkt, Spuiplein.
10.30 uur: Opening Koningsdag, optocht versierde fietsen met muziekvereniging Breskens-Groede
11.00 uur: Xtreme BBQ Trailer, opening door sterrenchefs Edwin Vinke en Laurent Smallegange.
11.15 uur: Start zeskamp voor de jeugd.
13.00-16.00 uur: Kinderen schminken, Carola Praet.
15.00 uur: Sterkste van Bresjes-wedstrijd.
16.00 uur: Kinderdisco.
17.30 uur: Frikadellen-eetwedstrijd, eerste prijs 500 euro.

Cadzand/Retranchement
9.30 uur: Start activiteiten, met vooraf gezamenlijk ontbijt, Retranchement.
13.00 uur: Zeskamp op sportveld Cadzand.
17.30 uur: Bbq bij De Sporthal in Cadzand.

Clinge
14.00 uur: Ballonoplating, waarna spelletjesparcours op voetbalveld. Tot 19.30 uur, met tot slot bbq ‘voor het hele gezin’.
20.00 uur: Café Jo-Jo’s, koningsbingo.

Heikant
13.00 uur: ’t Heike, spelletjes- en ontspanningmiddag.

Hoek
9.00 uur: Dorpshuis, start fietsoptocht met ENZK naar Vremdieke.
9.30 Aankomst Vremdieke en oplaten ballonnen.
10.00-16.00 uur: Rommelmarkt, spelletjes bij Vremdieke.
13.00-16.30 uur: Kinderzeskamp.
13.00-16.00 uur: Kingsday games op Markt.

Hoofdplaat
13.00 uur: Opening Koningsdag.
14.30 uur: Start Oudhollandse spelletjes.
18.00-19.00 uur: Kinderdisco.

Hulst
8.00-15.00 uur: Steensedijk en Frans van Waesberghestraat, rommelmarkt.
10.00 uur: Optocht versierde fietsen, step enz. door Dullaertwijk, start bij Den Dullaert.
12.30-13.30 uur: Start tiende recreatieve familiefietstocht De Sterrenplakkers, vanuit restaurant Bally’s Diner, 35 km. 14.00-16.30 uur: Spelletjesmiddag, tuin basiliek, bij slecht weer in gymzaal St. Willibrordusschool.
14.00-16.00 uur: Spelletjesmiddag De Blaauwe Hoeve, jong en oud, bij slecht weer in Truffinozaal.
14.30 uur: Oranjeconcert Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst en Zeeuws-Vlaams Jeugorkest, hal stadhuis.

IJzendijke
9.30 uur: WZC Emmaus, hijsen vlag, waarna versierde fietstocht.
10.30 uur: Zeskamp jeugd basisscholen.
13.30 uur: Zeskamp vanaf 12 jaar, inschrijven bij café La Porte d’Or, Markt.

Kloosterzande
9.15 uur: Hof te Zandeplein, opening met St. Cecilia.
9.45-11.30 uur: Hof te Zandeplein, spelletjes-braderie kinderen groepen 1 tot en met 4; wei in Het Laantje, stoere opdrachten groep 5 t/m 8 (bij slecht weer gaat dit niet door).
10.00 uur: Clubterrein Groenendijk, Koningsconcours De Honteruiters.
13.00 uur: Sterrit Toerclub Kloosterzande, 82 km, start café De Kastanje.
14.00 uur: Tent wei in Het Laantje, groot levend pietsbak (tafelvoetbal) en schieting liggende wip.
14.00 uur: Fietsenrally, 15 en 25 km, start in tent in Het Laantje.
14.00 uur: Café In den D’Waes, oranjekaarting.
20.00 uur: Café-zaal De Kastanje, oranjebingo.

Koewacht
8.30 uur: Fietsen versieren bij De Lange Akkers.
9.30 uur: Fietsoptocht met muziek.
10.00 uur: Vlag hijsen met EMM bij De Lange Akkers. 10.30 uur: Slalom rijden, groep 1 t/m 3; Ringsteken op de fiets, groep 4 t/m 8.
14.00-17.00 uur: Kinderspelletjes, De Vlaschaard.

Lamswaarde
9.30 uur: Voetbalveld, spelletjes alle jeugd.
13.30 uur: Voetbalkantine, inschrijven fietsenrally; start 14.00 uur.
14.30 uur: Café De Koning, oranjeschieting.

Oostburg
7.00 uur: Vrijmarkt.
9.00 uur: Markt, fietsen versieren.
9.30-16.00 uur: Kerkcentrum, jaarlijkse bazaar met handwerken en verlotingen.
10.30 uur: Vlag hijsen bij gemeentehuis, met harmonie Oostburg.
10.30 uur: Optocht versierde fietsen.
13.30-16.00 uur: Koningsloop AV de Wielingen, start feesttent Markt.
14.00-16.30 uur: Vossenjacht.

Nieuwvliet
14.00 uur: Strandpaviljoen De Boekanier, stormbaan voor de kids, live dj.

Nieuw Namen
Start kantine VV Hulsterloo. 13.00 uur: Olympiade vier elementen, tot twaalf jaar. 14.30 uur: Reis om de wereld-zoektocht.

Philippine
8.45 uur: Markt, vertrek lawaai- en versierde fietsoptocht.
10.00 uur: Voetbalveld, spelletjes t/m 12 jaar.
14.00 uur: Markt, schieting op liggende wip.
14.00 uur: De Kaaie, optreden De Maffoos.

Sas van Gent
10.30 uur: Ontvangst gedecoreerden in oud-stadhuis aan de Westkade.
10.45 uur: Brandweerkazerne, start ballonnenoptocht met versierde fietsen, mmv Harmonie Vereenigde Vrienden.
Na oplaten ballonnen begin fotopuzzeltocht.
12.00-16.00 uur: Vrijmarkt Gentsestraat, Schoolstraat en Zuidstraat.
13.30-14.00 uur: Gastoptreden Wendy’s Dance.
13.00-17.00 uur: Citygolf, alle leeftijden, ontdekkingstocht door Sas; start tussen 13.00 en 14.00 uur in De Reseda.
21.00 uur: Lampionnenoptocht, eetcafé ’t Stremijn.

Schoondijke
Alle activiteiten verplaatst naar gymzaal Prinses Irenestraat.
7.00-12.00 uur: Rommelmarkt.
10.00-12.00 uur: Kinderanimatie; start puzzeltocht.
13.00 uur: Lawaaioptocht.
13.30 uur: Stoere koning en koninginnen-estafette.
15.00 uur: Bingo.
16.00 uur: Grootste Schoondijkse stoelendans.
17.30 uur: Minidisco met schuimparty.

Sint Jansteen
Martje van Wardje
8.45 uur: Lawaaioptocht.
9.30 uur: Spelletjes alle leeftijden, politiehondenshow, stormbaan, klimwand, auto schilderen enz
12.00 uur: Ballonnen oplaten.
13.30 uur: Skelter- en zeepkistenrace.
14.00 uur: Vertrek fietstocht 12,5 en 25 km met opdrachten.

Sluis
10.00 uur: Feesttent Groote Markt, opening met Wilhelmus mmv Maike Boerdam.
10.00-14.30 uur: Vrijmarkt, Groote Markt.
14.00-15.00 uur: Oudhollandse kinderspelletjes.
15.00-17.00 uur: Ambiance (senioren)middag met zanger Martijn en bakwedstrijd Jeel Sluus Bakt en Klakt.

Sluiskil
10.00 uur: ’t Meulengat, verkiezing Ereburger van Sluiskil.
11.00 uur: Versierde fietsentocht naar Kerkplein.
11.45-13.00 uur: Concert Muziekvereniging Sluiskil op de kiosk en receptie.
12.30-17.00 uur: Activiteiten, stormbaan, springkussen, Oudhollandse spelen en schoonmoeder werpen.
14.00-18.00 uur: Coverband Songs of Anarchy.

Spui
11.00-16.45 uur: Kramen op grasveld bij molen, o.m. Rad van Avontuur, Puut van Gies-spel, schiettent en springkussen.
16.30 uur: Ballonnen oplaten.
21.00 uur: Koningsbal in De 3 Gehughten.

Terhole
In en rondom dorpshuis.
10.00 uur: Hijsen vlag met fanfare Excelsior.
10.10 uur: Optocht versierde fietsen.
10.45 uur: Schminken en stormbaan voor de jeugd.
14.00 uur: Start fietstocht 25 km.
17.45 uur: Barbecue.

Terneuzen
Tot 12.00 uur: Grote rommelmarkt in centrum.
12.00 uur: Markt, Woodworks, The Blondes, Henk en Peter en DJ Martin.
14.00-14.30 uur: Markt, salsa workshop.
Speeltuin Oranjekwartier:
13.15-16.30 uur: Kinderspelen, muziek DJ’s DutchCult.
Schoolplein De Rede, Oude Vaart:
12.00-16.00 uur: Rommelmarkt.
12.00-17.00 uur: Hobbykramen-markt, demonstratie modelboten en internationale eetmarkt.
12.00-16.00 uur: Make-up en haar- en nagelstudio, tover jezelf om in prinses, barbie of nieuwe K3.
13.30-15.00 uur: Kindervoorstelling ‘Bistro de Vette Hap’ door De Speelkist.
Buurthuis De Kameleon, Dokweg:
11.00-17.00 uur: Rommelmarkt.
11.45-12.45 uur: Fiets versieren, waarna prijsuitreiking.
14.00-16.30 uur: Spelletjescircuit.
14.00-18.30 uur: Optredens Wilfred, zanger Ruud en De Maffoos.
Buurthuis De Zeemeeuw:
13.00-17.00 uur: Optredens door o.a. Johnny Blackman en DJ Huub; Rad van Fortuin; springkastelen.

Vogelwaarde
Plein dorpshuis:
9.30 uur: Start lawaaioptocht.
10.30 uur: Spellencircuit.
13.00 uur: Ballonnenwedstrijd.
14.00 uur: Mini-zeskamp.
14.00 uur: Fietspuzzelrit.
18.00 uur: Grote zeskamp.

Westdorpe
9.30 uur: Verzamelen bij WZC ’t Verlaet, bekendmaking Westdorpenaar van het jaar, vlag hijsen, start versierde fietsenrit.
10.00 uur: Concert harmonie EWB-Westdorpe, bij schuttersterrein; oranjeschieting Sint Sebastiaan.
10.00 uur: Mini-zeskamp bij de Baeckermat voor kinderen t/m groep 8.
13.30 uur: Zeskamp op wei bij de Baeckermat.
13.30 uur: Koningskaarting in café ‘t Oude Raedhuis.
17.00 uur: Westdorpe, het warmste dorp van Nederland zingt met Fabrice Lottin; prijsuitreikingen.
20.30 uur: Optreden ‘de Mannuhh’ in café ‘t Oude Raedhuis.

Zaamslag
8.00-13.00 uur: Vrijmarktgarageverkoop.
9.00 uur: Start festiviteiten bij muziektent op Plein.
9.35 uur: Start optocht versierde fietsen met harmonie De Volharding.
10.00 uur: Start jeugdspelen.
12.30 uur: Demonstraties door brandweer.
13.30 uur: Inschrijven Mega slingerbal voor alle leeftijden, vanaf 14.00 uur; 16.45 uur: Prijsuitreiking.
18.30 uur: Start fotowandelpuzzeltocht ‘Hoe goed kent u Zaamslag?’
20.00 uur: Muziekfestival verschillende korpsen.

Zandstraat
13.00 uur: Fietsversiering, inschrijving kinderspelen.
13.30 uur: Inschrijving bolling en jeu de boules.
14.00 uur: Start spelen.
17.00 uur: Prijsuitreiking.

Zuiddorpe
10.30 uur: Gezinsfietstocht drie kernen Koewacht, Axel en Zuiddorpe, start en finish bij dorpshuis ‘t Kaaike.
13.30-16.30 uur: Kinderspelen, o.a. Sumo worstelen en Get ‘m off-spel, in ‘t Kaaike.