Zierikzeese jeugdbrandweer redt Sint en paard uit benarde situatie
Provinciaal presteren, heet dat. Zowel de aspiranten (15-18 jaar) als junioren (11-14 jaar) van de jeugdbrandweer in Zierikzee zijn Zeeuws kampioen geworden in Yerseke.
Bij de landelijke wedstrijden in Hoogeveen afgelopen oktober werden de Zierikzeese aspiranten ook al (na 22 jaar) landskampioen. Ze gaan dus letterlijk en spreekwoordelijk als de brandweer. ,,Dat we zaterdag als landskampioen aankwamen voor de Zeeuwse kampioenschappen in Yerseke gaf flinke druk”, vertelt bevelvoerder Elroy den Breejen (16) van het aspirantenteam. ,,Dat het dan net als bij bevelvoerder Rowan Otte en zijn juniorenteam lukt is iets bijzonders en iets om trots om te zijn.”
Anders dan bij de landelijke jeugdbrandweer-wedstrijden zijn de Zeeuwse wedstrijden omgeven door ‘rare dingen’. ,,Spontane gebeurtenissen. Er worden dingen nagespeeld die je niet kunt oefenen”, legt Den Breejen uit. De melding die de 9 aspirantenteams en 9 juniorenteams kregen was deze: in de pakjesloods van Sinterklaas (een uienloods in Yerseke) is brand uitgebroken.
,,Kwamen we daar aan, staat er op het erf een Zwarte Piet helemaal over de rooie. Er zat nog een Piet binnen en de Sint met zijn paard. We hebben dat echte paard ook snel naar buiten gebracht - wie verwacht er nu een paard bij een brandweerwedstrijd - en toen snel en zorgvuldig de brand achterin de loods weten te blussen. Onze resultaten waren goed voor een eerste plaats.”
Grote bekers
Bij de aspiranten werd de jeugdbrandweer uit Bruinisse tweede. Bij de junioren haalde de jeugdbrandweer uit Veere de tweede plaats. De Zierikzeese teams kregen twee grote bekers mee als aandenken aan de Zeeuwse kampioenschappen 2022.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
met video
Joe Buck trekt zich voorlopig terug: ‘Mijn hoofd is nu gewoon te vol’
De Zeeuwse muzikant Joe Buck blijft de komende tijd uit de schijnwerpers. Hij heeft zijn optredens afgezegd en brengt voorlopig ook geen nieuwe muziek uit. -
Axelse automobilist (20) veroorzaakt chaos in Terneuzen
Een 20-jarige automobilist uit Axel heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag chaos veroorzaakt in Terneuzen. Hij bleek te veel gedronken te hebben. -
MET VIDEO
Word jij onze nieuwe collega? De PZC zoekt een verslaggever
Zit jij de hele dag met je neus in het nieuws? Sta je elke dag weer te popelen om nieuwe mensen te ontmoeten, verse ervaringen op te doen, de mooiste verhalen te horen én te maken? Dan heeft de PZC dé baan voor je. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
-
-
PREMIUMpoll
We wandelen, fietsen en varen waar het niet mag en als iemand er wat van zegt, krijgt hij een opgestoken middelvinger
Het is een duivels dilemma. Hoe zorg je ervoor dat mensen vrijuit kunnen genieten van de Zeeuwse natuur, terwijl vogels en plantjes met rust worden gelaten. ,,Wij zijn te gast in de natuur en als gast hou je je aan de regels.” -
MET VIDEO
Auto slaat over de kop bij 's-Heer Arendskerke
Bij een eenzijdig ongeval in de buurt van 's-Heer Arendskerke is een auto over de kop geslagen. De bestuurster kwam met de schrik vrij.