Robin fietste al naar 1781 steden, dorpen en gehuchten: ‘Zeeland was echt prachtig’
VLISSINGEN - Van Aagtekerke tot Zuidzande. Robin Smolders is in alle 221 plaatsen en buurtschappen van Zeeland geweest. Op de fiets welteverstaan. Zo trekt hij ook door de rest van Nederland. ,,Als Wedden Dat nog bestond, had ik mezelf opgegeven, met de weddenschap dat ik inmiddels elke plaats op de kaart kan aanwijzen.”
Ooit wil hij emigreren. Maar niet voordat hij alles in Nederland heeft gezien. En dat neemt Smolders letterlijk. De teller staat op 1781 steden, dorpen en gehuchten. Daarvoor legde hij ruim 14.000 kilometer af. En er wachten nog minstens evenveel plaatsen. ,,Als er maar een bord staat, dan fiets ik erheen. Een bord maakt een plaats ook echt een plaats.”
Hij is al jaren met zijn onderneming bezig, die begon nadat hij in 2009 een fietstocht had gemaakt door alle provincies. ,,Sindsdien maak ik foto’s van plaatsnaamborden met mijn fiets ervoor. Op den duur had ik er zoveel, dat ik in 2016 ben gaan rekenen: is het te doen om ze allemaal vast te leggen? Dat blijkt dus mogelijk. Het is tot nu toe een mooi avontuur. En Zeeland was echt prachtig.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Een mosselburger, een matras voor iedereen en een mosselfarm: dit zijn de genomineerden voor de Zeeuwse PioniersPrijs
De vijf kandidaten voor de Zeeuwse PioniersPrijs zijn bekend. Het zijn boekingsplatform Allyourz uit Middelburg, Famateq uit Yerseke dat machines ontwikkelt, matrassenbedrijf Morningstar Sleeps uit Domburg, de Zeeuwse mosselburger Seabør uit Ellewoutsdijk, en mosselfarm SMF uit Serooskerke. -
PREMIUMMET VIDEO
Tariq maakt van elke vrouw een koningin: ‘Zeeuwse vrouwen zijn prachtig’
Toen Tariq Zarin klein was, sloot hij zich op in de badkamer met zijn moeders make-up. Nu tovert hij gezichten om tot ware kunstwerken, in zijn eigen studio in Vlissingen. -
OPROEP
Een bijzonder jubileum, een mooie foto of goed verhaal met heel Zeeland delen? Mail de lezersredacteur!
Vier je een bijzonder jubileum? Heb je een mooie foto gemaakt? Wil je een goed verhaal delen met heel Zeeland? -
PREMIUM
Oekraïense kinderen zijn na de zomer klaar voor overstap naar de basisschool: ‘Maar we laten ze niet vallen’
De meeste Oekraïense kinderen in Zeeland maken na de zomervakantie de overstap naar ‘gewone’ basisscholen. Nu krijgen ze vaak nog les in speciale taalklassen.
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
-
-
PREMIUM
Opvallend veel scooters en fietsen in Zeeland gestolen
Afgelopen jaar zijn opvallend veel scooters en fietsen in Zeeland gestolen. In totaal verdwenen er 1265 exemplaren, ruim 40 procent meer dan in 2021. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen.