‘Privéfeestjes bron coronabesmettingen in Goes’
Video | PollMIDDELBURG - Twee kleine feestjes bij mensen thuis zijn de bron van de piek in coronabesmettingen in Goes. Sinds 1 juli zijn vijftig inwoners van die gemeente positief getest, van wie het overgrote deel sinds afgelopen vrijdag.
Eén met corona besmette Goesenaar is in het ziekenhuis opgenomen, de eerste Zeeuw in ruim twee maanden. Of deze patiënt ook op een van de feestjes aanwezig is geweest, wil de GGD Zeeland uit privacy-overwegingen niet zeggen. Ook over zijn of haar medische conditie zegt de GGD niets.
Het bron- en contactonderzoek leidde naar de twee feestjes, maakte de GGD en de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) donderdag bekend. De recente besmettingen betreffen vooral jongeren tussen de 17 en 20 jaar, maar er is ook een aantal mensen in de leeftijd tussen de 40 en 50 jaar bij.
Er zijn geen extra maatregelen nodig naar aanleiding van de nieuwe besmettingen, zei VRZ-voorzitter Jan Lonink. Maar voor het regionaal beleidsteam is het wel reden weer elke dag samen te komen. Het team wil de vinger aan de pols houden. Een belangrijke graadmeter voor de VRZ is de zorgcapaciteit in Zeeland. Die staat door de recente uitbraak in Goes niet onder druk.
VRZ-voorzitter Lonink en burgemeester Margo Mulder van Goes herhaalden de oproep om je bij klachten te laten testen en thuis te blijven.
Het verhaal gaat verder onder de foto.
Meer mensen laten zich testen
De oproep is niet aan dovemansoren gericht. Het bericht van de besmettingen in Goes heeft gezorgd voor grotere drukte bij de testlocaties. De teststraten voor Covid-19 in Goes en Zierikzee werden de afgelopen dagen druk bezocht. Soms zijn mensen zelfs worden doorverwezen naar Goeree-Overflakkee.
Op dit moment kunnen dagelijks 410 mensen zich in Zeeland laten testen. Daarvan maken niet alleen Zeeuwen gebruik. Ook tientallen Nederlandse toeristen die in Zeeland op vakantie zijn hebben zich de laatste week gemeld. Buitenlandse toeristen zien ze niet voorbij komen in de teststraten.
Uitbreiding testlocaties in Zeeland
Om toch iedereen binnen 24 uur aan de beurt te laten komen, wordt bij het ziekenhuis Adrz in Goes een derde teststraat geplaatst. De GGD Zeeland is verder op zoek naar een goede locatie op Walcheren en daarnaast loopt een onderzoek naar hoe we de uitbreiding van testmogelijkheden in Zeeuws-Vlaanderen. Vanaf 1 juni kan iedereen getest worden. Tot en met donderdag hebben daar 8950 mensen in Zeeland van gebruikgemaakt.
Poll
Wachttijd voor een coronatest is schandalig
-
Eens (61%)
-
Oneens (39%)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
update
Oostbuis Westerscheldetunnel richting Borssele weer open
De Oostbuis van de Westerscheldetunnel is weer open. Er gelden wel nog verkeersmaatregelen door de drukte die is ontstaan vanwege de sluiting. -
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
PREMIUM
De oude Jumbo in Terneuzen gaat over een paar weken dan toch echt tegen de vlakte
Half Terneuzen doet al ruim drie maanden boodschappen in een tijdelijke vestiging van Jumbo in de wijk Serlippens. Maar het oude onderkomen staat er nog steeds. Daar komt over een week of drie verandering in. -
Zaak tegen Portunus-verdachte uitgesteld
Het Openbaar Ministerie komt maandag niet met negen, maar met acht strafeisen in het Portunus-proces in Breda. De zaak tegen één van de verdachten is aangehouden. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
Deze beesten zie je (gelukkig) steeds minder in de Zeeuwse wateren
Ze vormen een groot gevaar voor de waterveiligheid en natuur en daarom worden ze al jarenlang bestreden. En met succes, zo blijkt nu. Het aantal muskusratten dat in de Zeeuwse binnenwateren wordt gevangen, neemt af. Tot tevredenheid van Waterschap Scheldestromen. -
-
-
Met video1
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
OPROEP
Een bijzonder jubileum, een mooie foto of goed verhaal met heel Zeeland delen? Mail de lezersredacteur!
Vier je een bijzonder jubileum? Heb je een mooie foto gemaakt? Wil je een goed verhaal delen met heel Zeeland?