NVM: Prijzen van Zeeuwse huizen blijven stijgen
VLISSINGEN - Het einde van de prijsstijgingen op de Zeeuwse woningmarkt is nog niet in zicht. In het laatste kwartaal van 2020 werden de woningen opnieuw duurder, zo blijkt uit cijfers van makelaarsvereniging NVM.
Delen per e-mail
Voor een huis boven de Westerschelde (exclusief Tholen) werd gemiddeld 281.000 euro betaald. In het laatste kwartaal van 2019 was dat nog 267.000 euro. Rekening houdend met de verschillende soorten woningen komt de NVM uit op een gemiddelde prijsstijging van bijna 8 procent.
In Zeeuws-Vlaanderen gaat het nog harder. Daar lagen de prijzen in de slotmaanden van 2020 bijna 16 procent hoger dan een jaar eerder. Kopers betaalden gemiddeld 250.000 euro, tegen 216.000 euro eind 2019.
Het aantal verkochte woningen blijft al enige tijd min of meer stabiel. De Zeeuwse NVM-makelaars waren het afgelopen kwartaal betrokken bij 589 transacties boven de Westerschelde, 12 minder dan eind 2019. In Zeeuws-Vlaanderen gingen ook iets minder huizen van de hand: 134 tegen 143.
Vooral appartementen sneller van de hand
Wie een woning op het oog heeft, moet er wel snel bij zijn. De verkooptijd wordt steeds korter. In Zeeuws-Vlaanderen daalde deze in een jaar tijd van gemiddeld 57 naar 44 dagen. In de rest van Zeeland ging dat van 38 naar 29 dagen. Dat komt overeen met het landelijke beeld. Vooral appartementen gaan sneller van de hand. Vrijstaande woningen moeten veruit het langst wachten op een nieuwe eigenaar.
De NVM-gegevens gaan alleen over de verkoop van bestaande woningen door eigen leden. Zij hebben driekwart van de markt in handen. Het CBS en het Kadaster komen volgende week met gegevens van alle verkopen over het afgelopen jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Vikingen op de kust van Walcheren
Het moeten turbulente tijden zijn geweest aan de Zeeuwse kust. In het jaar 837 plunderden Denen de handelsplaats Walcheren of Walacria bij het huidige Domburg. Ze voerden raids uit op vrijwel alle Noordzeekusten. -
PREMIUM
Geen Zeeuwse kandidaten, geen tolvrije tunnel: Is Zeeland uit beeld bij de PVV?
MIDDELBURG - De PVV heeft geen Zeeuwse kandidaten voor de Tweede Kamer en het tolvrij maken van de Westerscheldetunnel staat niet in het verkiezingsprogramma. Telt Zeeland nog wel mee? ,,De contacten met Den Haag zijn heel schaars, heel schamel." -
PREMIUM
De vrolijke roze eenhoorn uit Zonnemaire smaakt naar meer: d’Ouwe Smisse wekt oud bier tot leven
ZONNEMAIRE - Vergane glorie herleeft op de zolder van restaurant d’Ouwe Smisse in Zonnemaire. Chefkok Evert van Dilst moet zijn pannen door de gedwongen coronasluiting even laten staan. En dus tapt hij nu uit een ander vaatje. Blond, dubbel, trippel, stout en speciale themabiertjes, onder het vrolijke logo van een roze eenhoorn. -
Twee 16-jarige jongens opgepakt voor gewelddadige diefstal in Hulst
HULST - De politie heeft afgelopen weekend twee 16-jarige jongens uit Clinge en Hulst opgepakt voor een gewelddadige diefstal in een winkel in Hulst. -
Zeeuws eten: recepten, recensies en tips van hobbykoks
-
PREMIUM
Voormalig Ter Schelde in Breskens gaat in februari tegen de vlakte
BRESKENS - Eind februari moet het dan eindelijk gebeuren: het voormalige bejaardentehuis Ter Schelde in Breskens gaat tegen de vlakte. Het gebouw is al jaren een doorn in het oog van de omwonenden en ook van de rest van Breskens. De plannen voor een modern gebouw liggen al jaren klaar. -
PREMIUM
Video Hartpatiënt Marcel (56) uit Zoutelande duikt dagelijks ijskoude zee in na vier zware operaties: ‘Het houdt me fit’
-
Adrz verzorgt online symposium op Wereldkankerdag
Ziekenhuis Adrz springt op 4 februari in op Wereldkankerdag. 's Avonds is er een online symposium waarop iedereen kan inloggen.