Lintjesregen 2022: deze Zeeuwen zijn onderscheiden
met videoVLISSINGEN - In totaal 102 Zeeuwen zijn dinsdagochtend tijdens de traditionele lintjesregen koninklijk onderscheiden. Opvallend dit jaar: relatief veel vrouwen kregen een lintje.
Er waren 103 onderscheidingen toegekend. Eén Zeeuw heeft vooraf al duidelijk gemaakt er geen prijs op te stellen.
De meeste gedecoreerden zijn Lid in de Orde van Oranje-Nassau geworden. Elf Zeeuwen zijn uitverkoren voor nog een treetje hoger en mogen zich voortaan Ridder in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Dat geldt onder anderen voor Cora Hoffmann, tot vorig jaar hoofd van de intensive care en de spoedeisende hulp bij ZorgSaam in Terneuzen, vanwege haar cruciale rol tijdens de coronapandemie.
Maar ook bijvoorbeeld Francisca van Vloten en Arnold van Houtum (beiden van het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg), John Kouters (boegbeeld van de Zeeuwse veteranen), imker en docent Helle van der Roest uit Kerkwerve en oud-raadslid Willemien Treurniet uit Middelburg zijn Ridder geworden.
Net als vorig jaar had de Goese burgemeester Margo Mulder het meeste werk tijdens de lintjesregen. Zij mocht namens de koning zestien onderscheidingen uitreiken. Haar collega Jack van der Hoek van Schouwen-Duiveland deed daar weinig onder. Hij had de taak om in totaal vijftien lintjes op te spelden.
De minste onderscheidingen waren opnieuw op Noord-Beveland. Vorig jaar hoefde burgemeester Loes Meeuwisse helemaal niet in actie te komen. Nu kon zij twee inwoners verrassen met een lintje.
Goes was, met afstand, ook de plaats met de meeste lintjes: dertien. Kapelle, Middelburg en Terneuzen volgen op ruime afstand, met ieder zes onderscheidingen. Relatief grote Zeeuwse plaatsen waar het dit jaar droog is gebleven tijdens de lintjesregen zijn Breskens, Kruiningen, Oostburg en Yerseke.
Het totaalaantal van 102 onderscheidingen ligt deze keer iets boven het gemiddelde van afgelopen jaren, maar is aanzienlijk meer dan vorig jaar. Toen waren er slechts 74 gedecoreerden, een laagterecord na het topjaar 2020 (124 lintjes).
Nog altijd behaagt het de vorst om meer mannen dan vrouwen te onderscheiden, maar het verschil is dit jaar duidelijk kleiner geworden. In totaal 44 Zeeuwse vrouwen kregen een lintje, ofwel 43 procent. De afgelopen jaren lag het aandeel steeds tussen de 30 en 35 procent. In de gemeenten Goes, Kapelle en Terneuzen zijn vrouwen deze keer in de meerderheid. In Terneuzen waren acht van de twaalf lintjes voor een vrouw.
Zoals gebruikelijk werden meerdere echtparen onderscheiden. Dit jaar gebeurde dat in Zeeland zes keer. Naast Francisca van Vloten en Arnold van Houtum van het Marie Tak van Poortvliet Museum waren dat Jacob en Carolien van Maldegem uit ’s-Gravenpolder, Hillebrand en Corrie Scherrenburg uit ’s-Gravenpolder, Sander en Helma Puik uit Rilland, Rien en Nel van Weele uit Terneuzen en Victor en Jeanne Cox uit Vlissingen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Plots staat Lourens oog in oog met een walvis bij Westkapelle: ‘Het was schitterend, maar ook best link’
Lourens Janisse wist niet wat hij zag tijdens een vistochtje maandagmorgen op de Noordzee voor de kust van Westkapelle. Vanuit het niets dook ineens een bultrug walvis op in het water. Janisse pakte meteen zijn telefoon om het dier vast te leggen. ,,Hij zwom naar ons toe, maar we waren ook wel wat angstig. Ons bootje is niet zo groot en we waren drie a vier kilometer uit de kust.” -
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
TOP kan presteren op nieuw en verbeterd kunstgras
ARNEMUIDEN - Nieuw kunstgras, nieuwe dug-outs. De accommodatie van korfbalvereniging TOP Arnemuiden ligt er weer piekfijn bij. -
Onderwijsminister Dennis Wiersma bezoekt vandaag Zeeuwse scholen
HULST - Onderwijsminister Dennis Wiersma brengt vandaag een bezoek aan Zeeland. Hij neemt een kijkje bij kindcentrum Nobel in Hulst, het Reyaertcollege in Hulst, Damen Yachting in Vlissingen en de SSG Nehalennia in Middelburg. -
PREMIUM
De Raad van State moet het maar zeggen: mogen Zeeuwse boeren hazen afschieten of niet?
Waarom mogen boeren hazen op hun land niet doodschieten? Op die vraag wil de provincie Zeeland een duidelijk antwoord van de Raad van State.
-
Mannenkoor zingt volksliederen uit Oekraïne tijdens Lenteconcert in Groede
GROEDE - Mannenkoor Lezzom (de mannen) gaf zaterdagavond een Lenteconcert in de Grote Kerk van Groede. Het repertoire was aangepast aan deze roerige tijd met een tweetal volksliederen uit de Oekraïne en van bekende componisten uit dat land. -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
PREMIUMBinnenkijken
Ze wonen in een stijlvol herenhuis, toch vertrekken Birgit en Martin voor ander pareltje
Birgit Verwer en Martin Hoorweg verkopen hun prachtige herenhuis aan de Valkenboslaan in Den Haag. Ze wilden al langer de stad uit, en hebben nu het pareltje gevonden dat ze zochten, in het buitengebied van het Achterhoekse Doetinchem wel te verstaan.