Duitsers kunnen weer makkelijker naar Zeeland reizen
MIDDELBURG - De Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen heeft de beperkingen voor reizen naar Nederland opgeheven. Heel wat toeristen die jaarlijks Zeeland bezoeken komen uit dit gebied, maar door de corona-maatregelen bleven ze dit voorjaar noodgedwongen thuis.
Delen per e-mail
Tot nu toe moesten Duitsers die langer dan 72 uur in het buitenland waren geweest, na terugkeer in Duitsland twee weken in quarantaine. Sinds vandaag, vrijdag, is die regel vervallen voor mensen die vanuit een EU- of Schengenland terugkeren.
De versoepeling van de Duitse maatregelen is van groot belang voor de Zeeuwse recreatiesector. Duitsers vormen ongeveer de helft van de vakantiegangers in de provincie. Volgens het CBS kwamen vorig jaar 4,7 miljoen van het aantal toeristische overnachtingen in Zeeland, voor rekening van Duitsers.
Mocht in een land het aantal coronabesmettingen sterk toenemen, dan zal de regering van de Duitse deelstaat opnieuw reisbeperkingen afkondigen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hekken en politie om de tulpen van Pieter Suy uit Absdale te beschermen: ‘Dit heb ik nog nooit meegemaakt’
MEERDONK - Er moeten hekken en politieagenten aan te pas komen om de tulpen van Pieter Suy uit Absdale te beschermen. Het tulpentoerisme loopt helemaal uit de hand op zijn perceel bij Meerdonk, net over de grens. ,,Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt.” -
PREMIUMGEHUCHT | VIDEO
Poppendamme: ‘Nergens woon je zo mooi als hier’
Dit is een serie over buurtschappen en gehuchten in Zeeland. Leven tussen lucht en klei. Vandaag aflevering 38: Poppendamme, met zicht op het buiten van Jacob Cats bij Grijpskerke en op de duinen van Valkenisse. -
16-jarig meisje mishandeld na aanrijding in Vlisisngen
VLISSINGEN - Een 16-jarig meisje heeft aangifte gedaan van mishandeling nadat ze gisteravond was aangereden op de kruising van de Paul Krugerstraat en de Scheldestraat in Vlissingen. -
PREMIUMPORTRET
Jan Sandee, boer in ruste: ‘Een ritje met de tractor, daar knap ik enorm van op’
-
PREMIUM
In Yerseke waren meer dakpannen dan in heel het land op de daken
YERSEKE - De felle zon laat het water van de Oosterschelde schitteren terwijl een kille bries de geur van de zee over de haven van Yerseke blaast. Het zijn de (bijna) ideale omstandigheden voor een test-rondleiding van de nieuwe organisatie Tourist Info Yerseke. Een rondleiding die een inkijkje geeft in de oester- en mosselsector.
-
PREMIUM
Nieuwe brug over Vlissings Dok biedt alle weggebruikers de ruimte
VLISSINGEN - Met een stralende lach staat Luana Goetheer vrijdagmiddag net na drieën voor de brug over Het Dok. De gloednieuwe brug gaat net voor de neus van de bewoner van de Palingstraat omhoog. ,,Maar hij gaat zo weer open en dan fiets ik er voor het eerst overheen. Hoef ik eindelijk niet meer om te rijden.” -
Paskal Jakobsen stopt met eetcafé Hard & Ziel
MIDDELBURG - Hard & Ziel, het eetcafé van Bløf-zanger Paskal Jakobsen in Middelburg, gaat niet meer open. Voormalig bedrijfleidster Rosanne den Toonder begint in juli in het pand aan de Turfkaai haar eigen espressobar. -
PREMIUM
Bomen in kerktuin Sint Jacobs aan één kant gekortwiekt, aan de andere kant getooid met coronakroon
VLISSINGEN - De bomen in de tuin van de Vlissingse Sint Jacobskerk zijn aan één kant gekortwiekt, aan de andere kant is de bomenkapper nog niet geweest en koesteren de stammen nog een coronakroon.