Dominique heeft een dagtaak aan vechten: ‘het was een rollercoaster, slecht nieuws op slecht nieuws’
TERNEUZEN - Ruim drie jaar geleden straalde Dominique de Jonge uit Terneuzen (nu 34) in deze krant. Het leven lachte haar weer toe na een beenamputatie, na jaren vol pijn. Hoe anders is het nu met haar. Begin 2020 moest ze een borst laten afzetten vanwege uitgezaaide borstkanker. Dominique blijft strijden. Maar een heroïsche strijd is het verre van.
Delen per e-mail
Voor een gezonde buitenstaander is het bijna niet te bevatten hoeveel ellende en pech een mens kan hebben. En als je haar zo ziet, zou je niet zeggen dat de jonge Terneuzense zo’n heftig jaar achter de rug heeft. Oké, ze is dan wel helemaal kaal, ze ligt hele dagen in bed en moet met veel dingen - door hulphond Mika - geholpen worden, maar ze is strijdlustig, vrolijk, een spraakwaterval vol zelfspot. Amper een week na het laatste ‘chemofestijn’ en in spannende afwachting van de uitslag, vertelt Dominique hoe het nu met haar gaat. Of beter gezegd, hoe het met ‘ons’ gaat. Want als ze over haar strijd tegen deze rotziekte praat, spreekt ze niet over ik, maar over wij. ,,Wij zijn ook de mensen om me heen. Zij lijden net zo goed mee. Ik doe dit niet alleen, we doen het samen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Woningen in Clinge en Hengstdijk drie maanden dicht na vondst hennepkwekerij
CLINGE/HENGSTDIJK - De gemeente Hulst heeft twee woningen in Clinge en Hengstdijk voor drie maanden gesloten. -
PREMIUM
Shana's rijexamen is uitgesteld en nu is ook haar brommer stuk
-
PREMIUM
Verhuizing supermarkt is doodsteek voor het dorpshart van Krabbendijke
KRABBENDIJKE - Onbegrijpelijk vinden ze het. Dat supermarkt Jumbo mogelijk naar de andere kant van het dorp verkast. Ondernemers en bewoners uit Krabbendijke vrezen dat wanneer de bakker en slager meeverhuizen, het de doodsteek wordt voor het dorpshart. ,,Het is net voor honderdduizenden euro's opgeknapt en dan vertrekken. Absurd”, zegt inwoonster Annie Kuzee. -
Zoektocht naar Ichelle (29) uit Oostburg opnieuw zonder resultaat
OOSTBURG - In en om de kreek Het Groote Gat bij Oostburg is zaterdag opnieuw gezocht naar de sinds 14 december spoorloos verdwenen Ichelle van de Velde (29), zonder resultaat. -
PREMIUM
Vikingen op de kust van Walcheren
Het moeten turbulente tijden zijn geweest aan de Zeeuwse kust. In het jaar 837 plunderden Denen de handelsplaats Walcheren of Walacria bij het huidige Domburg. Ze voerden raids uit op vrijwel alle Noordzeekusten.
-
PREMIUM
Alleen voor de liefde had Frank Terneuzen willen verlaten (gelukkig was het niet nodig)
Pak een schoolfoto van een Zeeuws-Vlaamse klas vanaf pakweg de jaren tachtig, en de kans is groot dat meer dan de helft van de kinderen inmiddels is uitgezworven. Zo niet Frank van Kouteren (31) uit Terneuzen. Sterker nog, hij woont op kruipafstand van zijn ouderlijk huis. -
Onstuimig weer met zachte temperaturen deze week
VLISSINGEN - De komende dagen belooft het weer zacht en onstuimig te worden. De temperatuur is relatief hoog, maar daarnaast staat er een stevige zuidwestenwind. Vooral aan de kust kan de wind flink uithalen en is er kans op zware windstoten. Later in de week wordt het rustiger en enkele graden kouder. -
PREMIUM
Volgend jaar moet er een plan liggen voor veiligere Deltaweg met minder files, iedereen mag meepraten
GOES - Over iets meer dan een jaar moet duidelijk zijn hoe de Deltaweg tussen Goes en de Zeelandbrug er uit gaat zien. Samen met de gemeenten, omwonenden en belanghebbenden gaat de provincie bedenken hoe daar definitief een einde kan worden gemaakt aan verkeersonveiligheid en files.