Coronacijfers in alle Zeeuwse gemeenten omlaag
GOES - De piek in het aantal positieve testen in Zeeland is voorbij. In alle dertien gemeenten zijn de afgelopen week de coronacijfers gedaald.
In totaal testten vorige week 7009 Zeeuwen positief op corona, 22 procent minder dan in de voorgaande week. Het aantal Zeeuwen dat zich op corona liet testen nam af met ruim 27 procent tot 10.340. De besmettingsgraad in Zeeland lag ook vorige week iets onder het landelijk gemiddelde.
,,Het aantal positieve testen bij 70-plussers is ongeveer gelijk gebleven in vergelijking met voorgaande week, in de overige leeftijdsgroepen daalde het aantal positieve testen”, aldus de GGD Zeeland.
De besmettingsgraad in Zeeland ligt volgens gegevens van het RIVM de afgelopen weken steeds iets onder het landelijk gemiddelde.
In de week van 14 tot en met 21 maart telde de gemeente Middelburg de meeste positief geteste inwoners: 1020 (voorgaande week 1206). De cijfers van de andere gemeenten: Terneuzen 945 (1282), Goes 877 (914), Vlissingen 849 (1068), Schouwen-Duiveland 650 (764), Hulst 420 (721), Borsele 404 (517), Veere 386 (486), Tholen 378 (557), Sluis 335 (432), Reimerswaal 331 (452), Kapelle 250 (383) en Noord-Beveland 164 (202).
Verpleeghuizen
De Zeeuwse verpleeghuizen telden de afgelopen week 67 positief geteste bewoners, tegenover 142 in de week daarvoor. De gemeenten met de meeste besmetting onder bewoners van zorginstellingen waren Terneuzen (16), Goes (13) en Vlissingen (10). Alleen in de gemeenten Kapelle en Noord-Beveland was geen enkele positieve test in verpleeghuizen. De cijfers zijn afkomstig van de zorgorganisaties Allévo, Cederhof, Cedrah, Cleijenborch, Eilandzorg, Schutse Zorg Tholen, SVRZ, Ter Weel, WVO Zorg, ZorgSaam en Zorgstroom.
Vaccinaties
Sinds vorige week kunnen mensen zich laten inenten met het vaccin van Novavax (Nuvaxovid). De belangstelling daarvoor is tot nu toe gering. Tot woensdagochtend hadden 11 mensen dit vaccin gekregen bij de GGD Zeeland en waren nog 4 afspraken voor een vaccinatie met Nuvaxoxid gepland. Ook van dit eiwitvaccin zijn twee prikken nodig voor maximale bescherming tegen (ernstig) ziek worden na een coronabesmetting. Het vaccin is geschikt voor volwassenen vanaf 18 jaar. Novavax is alleen verkrijgbaar op afspraak via 0800-0174.
Voor vaccinatie met andere vaccins (BioNTech/Pfizer of Moderna) is het niet nodig een afspraak te maken voor iedereen vanaf 12 jaar. Dat geldt voor zowel de eerste, als de tweede prik en voor de eerste en tweede boosterprik. Voor die tweede booster- of herhaalprik komen 70-plussers en mensen uit kwetsbare groepen in aanmerking. Volgens de GGD is de opkomst onder deze groepen goed te noemen. Voor tijden, plaatsen en meer informatie over vaccinaties zie www.ggdzeelandprikt.nl.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
UPDATE
De treinen tussen Kruiningen-Yerseke en Goes rijden weer
-
Podcast
Zo is het om pal langs de A58 te wonen
Langs de A58 bij Heinkenszand staat een boerderij die volledig is ingeklemd tussen de snelweg en de op- en afrit van de Sloeweg. Voor de familie Braam was dat geen bezwaar om er een jaar geleden te gaan wonen.Heinkenszand -
PREMIUM
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
‘Domburgs schilderij hoort thuis bij Tussen Kunst en Kitsch’
Jammer dat je niet met dit schilderij naar Tussen Kunst en Kitsch bent gekomen, zei tv-presentator Frits Sissing zaterdag tegen Francisca van Vloten. Want de conservator van het Marie tak van Poortvliet Museum in Domburg vond in 2020 in Londen op een veiling een schilderij dat heel misschien van Piet Mondriaan (1872-1944) is, de Nederlandse kunstschilder die begin vorige eeuw ook in Domburg schilderde.Domburg -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
PREMIUM
Studenten eruit, ouderen erin: Zorgstroom verbouwt oude school tot woonzorgcomplex
Middelburg -
-
-
UPDATE
Kleine vechtpartij in Sint Jacobsstraat in Goes
In de Sint Jacobsstraat in Goes brak afgelopen nacht een kleine vechtpartij uit. Er raakte niemand gewond. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.