Zomerse poëziemiddag in Casa Portiera
Aardenburg - Drie dichters maken op zondag 16 augustus in Aardenburg hun opwachting in de tuin van Casa Portiera aan de Weststraat in Aardenburg. Eke Mannink, Dinie Sophie Fintelman en Aschwin van den Abeele dragen voor uit eigen werk. Frank Leenhouts en vrienden zorgen voor muziek.
Eke Mannink (1968) debuteerde in 2012 met ‘Ik schrijf je bij me’. Daarna volgden nog vier dichtbundels. In 2018 stond ze landelijk in de belangstelling met ‘Zo stroom ik van je over’, een roman over de gevolgen van adoptie. Eke was van 2011 tot 2013 stadsdichter van Zutphen.
Dinie Sophie Fintelman (1951) is een Zeeuws-Vlaamse dichter, woonachtig in Groede. In 2014 debuteerde ze met de poëziebundel ‘Bots’. In 2017 verscheen haar tweede bundel ‘Aan de roekelozen’. Een aantal van Dinie’s gedichten is opgenomen in literaire tijdschriften, bloemlezingen en won diverse prijzen.
Aschwin van den Abeele (1971) woont in Middelburg. Met gedichten en tekeningen verbeeldt hij op een ‘andere wijze’ zijn wereld. Zijn gedichten verschenen in bloemlezingen, op digitale poëzieplatforms en in het literair periodiek ‘Ballustrada’.
Reservering vooraf is vereist.
Poëziemiddag Casa Portiera, Weststraat 3, Aardenburg.
Datum: zondag 16 augustus.
Aanvang: 14.30 uur.
Reserveren: gelieve 5,00 euro te storten op NL88 ABNA 0517 4482 89 ten name van R.J.F. de Jong onder vermelding van ‘poëziemiddag 16 augustus.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
zeeland-geboekt
Iedere dag heeft wel een kattenfoto-momentje
KAMPERLAND - Net dat ene knipoogje, die spurt achter een blaadje. Iedere kattenbaas ziet heel wat fotogenieke momenten, maar hoe leg je dat vast? Jolanda Boekhout geeft tips en laat het zien in haar boek. -
PREMIUMzeeland-geboekt
Er lag een vis op de stoep
Theo Raats verrast met de omvangrijke bundel verhalen Oudementen. Het alledaagse Zeeland, maar toch weer niet. -
zeeland-geboekt
Gedichten voor liefde en rouw
In de poëzie wordt het langs honderd omwegen gezegd, maar de omslagen van deze bundels sluiten ieder misverstand uit. ‘Gedichten. Rouw’ staat er op het ene boekje, samengesteld door Hagar Peeters. ‘Gedichten. Liefde’ lezen we op het andere boekje, een door Tjitske Jansen gemaakte bloemlezing. -
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn. -
PREMIUM
Moord was ooit schering en inslag in Zeeuws-Vlaanderen en daders werden niet altijd gepakt
ZUIDZANDE - Ooit schreef Rob Roctus uit Zuidzande een kinderboek. Zijn tweede boek gaat over moord. ,,Moord en doodslag heeft me altijd gefascineerd.”
-
zeeland-geboekt
Uit Nederland naar Holanda
‘Der komt ’n ké ’n dag da ze ons vinnen’, zei Piet van Heule, Zeeuw te Brazilië. Hij en de andere Zeeuwen daar zijn inderdaad gevonden. Hun voorouders vertrokken zo’n anderhalve eeuw geleden uit Retranchement, Groede en andere plaatsen in het westen van Zeeuws-Vlaanderen naar het oosten van Brazilië. Dat was voor hen het beloofde land, ze kregen een huis, landbouwgrond, koffiestruiken toegezegd. In de praktijk bleek dat een schamele hut, een schrale akker en verder niets, maar er was geen boot terug. -
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s.