cover TOITOITOI
Volledig scherm
cover TOITOITOI © nvt

De poëzie
slingert aan
de trapeze

zeeland-geboektEr bestaat nog een foto van, een foto in de krant van 9 juni 2008. De dag voordien had ik kennis gemaakt met Anne van Amstel, in een Middelburgse tuin, voor één middag aan haar en aan mij toebedeeld in het kader van de manifestatie Park & Poëzie. Je hóórt haar natuurlijk niet op de foto, toch lijkt het of haar stem klinkt, door het gebaar met haar rechterhand. In haar linkerhand heeft ze een boekje vast, haar in 2004 verschenen eerste bundel ‘Het oog van de storm’.

  1. Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
    PREMIUM

    Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoeg­de suiker kan wel 99 suiker­klont­jes schelen

    In koekjes, chocolade en frisdrank, maar ook in pastasaus: toegevoegde suiker zit in meer producten dan je zou verwachten. Zo eten we onbewust (veel) meer suiker dan we zelf inschatten. Met de Nationale Suiker Challenge (5 t/m 11 juni) daagt het Diabetes Fonds alle Nederlanders uit om een week lang geen toegevoegde suikers te eten. Hoe pak je dat aan, en hoe houd je dat als echte zoetekauw vol?
  2. Dichters in dienst van de strijd

    Dichters in dienst van de strijd

    Naar poëziebundels moet je in de meeste boekwinkels zoeken. In een uithoekje van dit uithoekje liggen zelfs boeken óver poëzie. Pogingen om lezers te winnen, alsof dat nodig is, want op beslissende momenten in het leven, bij verdriet en verlies, verrukking en vreugde, zoekt iedereen naar poëzie. Zij het niet direct naar poëziebundels, laat staan naar boeken over poëzie. Boeken als Een gedicht is ook maar een ding van Lidewijde Paris en Poëzie als alternatief van Jeroen Dera. Beiden vergeten de Zeeuwse dichters niet. Beiden betonen zich enthousiast. Alleen blijkt Lidewijde Paris vooral gezellig en Jeroen Dera juist geharnast.