Wielerbond KNWU slachtoffer van datahack
Hackers zijn erin geslaagd toegang te krijgen tot persoonlijke gegevens van leden van wielerbond KNWU. Het gaat om een hack in de oude MijnKNWU-omgeving, meldt de bond. Die was begin dit jaar vervangen maar nog wel te raadplegen voor intern en historisch gebruik. De hackers eisen losgeld. De KNWU, die aangifte heeft gedaan bij de politie en de Autoriteit Persoonsgegevens heeft ingeschakeld, zegt daar niet op in te gaan.
Delen per e-mail
,,Het is een ernstige zaak, we nemen dit zeer hoog op”, zegt Margo de Vries, directeur commercie en facilitair van de KNWU. De bond kwam woensdag achter de hack, waarbij persoonsgegevens van zo’n 90.000 leden en oud-leden waren ontvreemd. De daders eisten een bedrag in bitcoins. ,,We hadden het betaald als dat zinvol was geweest, maar een expert zei dat we dat zeker niet moesten doen. Aan de ene kant omdat er wel back-ups van deze data zijn gemaakt en deze data alleen historische gegevens bevatten. Maar vooral omdat het betalen van dit losgeld op geen enkele wijze de zekerheid geeft dat de data niet alsnog wordt gebruikt voor andere doeleinden.”
De KNWU kwam op de website met de diefstal van de gegevens naar buiten. Ook werden alle betrokkenen gemaild. ,,En de mensen van wie we geen mailadres hebben worden per brief geïnformeerd. Het gaat om gegevens van de afgelopen tien jaar, tot begin dit jaar. Dat zijn persoonsgegevens, maar ook betaalgegevens”, vertelt De Vries.
De KNWU heeft de gegevens uit de oude omgeving in januari verplaatst naar de nieuwe MijnKNWU-omgeving. Daarbij hoefden de inloggegevens niet te worden gewijzigd. De bond adviseert betrokkenen zo snel mogelijk hun gebruikersnaam en wachtwoord te veranderen. En dat ook te doen op andere websites waar dezelfde inloggegevens zijn gebruikt.
De bond zegt dat de hack geen gevolgen heeft voor het verlengen van lidmaatschappen en het aanvragen van licenties dat via het nieuwe systeem verloopt. Wel waarschuwt de KNWU alert te zijn op e-mails waarin wordt gevraagd in te loggen op een website of een betaling te doen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kelderman beoogd kopman van Bora-hansgrohe in Tour de France
Niet de Duitser Emanuel Buchmann, maar Wilco Kelderman start komende zomer als kopman van Bora-hansgrohe in de Tour de France. Het Duitse team is tot die verrassende keuze gekomen, meldden teambaas Ralph Denk en ploegleider Enrico Poitschke maandag. -
Aru doet mee aan WK veldrijden: ‘Ik voel mij goed in de modder’
Fabio Aru doet eind deze maand mee aan de WK veldrijden in Oostende. De 30-jarige Aru, in 2015 winnaar van de Ronde van Spanje, maakt in de voorbereiding op het nieuwe seizoen op de weg een uitstapje naar de cross. -
Froome wil frisse start bij Israel Start-Up Nation: ‘Het voelde toch een beetje als copy-paste’
Chris Froome denkt dat de overstap naar wielerteam Israel Start-Up Nation ‘verjongend’ voor hem zal werken. ,,Overstappen naar een ander team nu helpt me mentaal zo veel en geeft me nieuwe motivatie”, zegt hij in een video die hij en zijn team verspreidden via social media. -
Podcast | Jaaroverzicht In Het Wiel: ‘Schijt, ik rijd om te winnen!’
Het wielerjaar 2020 was ondanks de directe gevolgen van de corona pandemie, een geweldig, krankzinnig en uitzonderlijk wielerjaar. De hoogtepunten en bizarre ontknopingen regen zich aaneen. En de dieptepunten kwamen nog harder binnen dan in andere jaren. Een gesprek over wielrennen in 2020 met AD-verslaggevers Daan Hakkenberg, Daniel Dwarswaard, Thijs Zonneveld en presentator Hidde van Warmerdam. -
PREMIUM
Deceuninck-Quick Step Het moment dat Jakobsen weer bij zijn teamgenoten zit: ‘Deze ploeg is als familie’
Op de teampresentatie van Deceuninck-Quick-Step ging veruit de meeste aandacht uit naar Remco Evenepoel, Mark Cavendish en Julian Alaphilippe. Maar het was óók het moment dat Fabio Jakobsen weer naast zijn ploeggenoten zat, voorzichtig pratend over zijn terugkeer in het peloton.
-
PREMIUM
interview ‘Dopingzondaar’ Jordi van Loon uitgekotst door wielerwereld: ‘Mijn broer is de enige vriend nog die ik heb’
Wielrenner Jordi van Loon (24) werd een jaar geleden met terugwerkende kracht voor vier jaar geschorst vanwege het overtreden van het dopingreglement. Sindsdien is het leven van de Zwaluwnaar een hel, maar de experts spreken van een regelrechte dwaling. ,,Je kunt dit vergelijken met de toeslagenaffaire. Jordi van Loon is onschuldig.’’ -
Van Aert profiteert van lekke band Van der Poel bij blubberfestijn in Herentals
Mede door een lekke band heeft Mathieu van der Poel het tweede onderlinge crossduel met Wout van Aert niet kunnen winnen. De eeuwige rivalen, allebei in het bezit van drie wereldtitels in het veld, troffen elkaar vandaag in Herentals voor de vierde cross om de X2O Badkamers Trofee. -
PREMIUM
Lastig vraagstuk voor Mathieu van der Poel: ‘Wel zin in zon, niet in quarantaine’
Met drie zeges in drie dagen tijd heeft Mathieu van der Poel dit prille jaar in de cross alles onder controle. Dat kan niet gezegd worden over zijn trainingsschema van de komende weken. De Spaanse zon lonkt, maar de bijbehorende quarantaine schrikt af.