Vingegaard (Jumbo-Visma) wint bergrit in Ronde van de Emiraten
Pogacar blijft leiderDe Deense wielrenner Jonas Vingegaard heeft de vijfde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, de eerste rittenkoers uit de WorldTour van dit jaar. Het was een bergrit met een slotklim naar de top van Jebel Jais.
Delen per e-mail
De 24-jarige renner van Jumbo-Visma achterhaalde kort voor de top koploper Alexei Loetsenko. De Oekraïner viel stil in de laatste meters. Klassementsleider Tadej Pogacar werd tweede, zijn naaste belager Adam Yates derde. Wout Poels bereikte als achtste de finish.
Daarmee lijkt het klassement gemaakt in de rittenkoers die nog twee vlakke ritten kent. Pogacar, de Tourwinnaar van UAE Team Emirates, heeft een vertrouwenwekkende voorsprong van 45 seconden op de Brit Yates. David Dekker kan de komende dagen nog op jacht gaan naar de winst van het puntenklassement. Daarin staat nu Pogacar nog voor de jonge Nederlander.
Voor Vingegaard was het zijn tweede zege als wielerprof. In 2019 won de 24-jarige Deen in zijn debuutjaar bij Jumbo-Visma een rit in de Ronde van Polen. Nu bezorgde hij zijn ploeg de tweede zege van het seizoen na het nationaal kampioenschap op de weg van de Nieuw-Zeelander George Bennett. Vingegaard zag de eerste achtervolgende groep stilvallen nadat de Italiaan Vincenzo Nibali vergeefs had geprobeerd naar Loetsenko toe te rijden. De Kazak was 10 kilometer onder de top alleen voorop overgebleven van een kopgroep van negen renners.
,,Het ging even rustig en ik dacht: ik probeer het gewoon”, vertelde Vingegaard, meestal een van de helpers van de Sloveen Primoz Roglic. ,,Ik zag Loetsenko nog een laatste inspanning doen, kon hem gelukkig bijhalen en daarna achter me laten. Deze overwinning is heel belangrijk voor me. Ik ben trots. Het is mooi dat ik hier laat zien dat ik me tussen de besten kan handhaven. Vaak ben ik er vooral voor Primoz. Geen probleem, hij is een geweldige renner.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Lorena Wiebes wint eerste vrouweneditie Scheldeprijs
De Nederlandse wielrenster Lorena Wiebes heeft woensdag de eerste vrouweneditie van de Scheldeprijs gewonnen. De renster van Team DSM bleef na 136 kilometer in een massasprint in het Belgische Schoten de Deense Emma Norsgaard en de Italiaanse Elisa Balsamo voor. -
Primeur voor Annemiek van Vleuten met zege in Dwars door Vlaanderen
Annemiek van Vleuten heeft woensdag de wielerkoers Dwars door Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. Het was haar eerste zege van het seizoen, ook haar eerste in het shirt van Movistar. -
Video
Windtunnel Woensdag: Klooien met een regenjackie
Meten is weten. In het huidige wielrennen wordt vrijwel alles tot ver achter de komma uitgezocht. In Het Wiel doet hetzelfde: we duiken deze weken opnieuw de windtunnel in, op zoek naar de geheimen van de aerodynamica. -
In Het Wiel
Podcast | ‘Ik zag niet meer in hoe Van der Poel deze wedstrijd kon verliezen’
Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam bespreken in ‘In Het Wiel’ alle ontwikkelingen van vandaag bij de Ronde van Vlaanderen. -
Onbezonnen actie Bouhanni zorgt voor gebroken hand bij slachtoffer
Jake Stewart heeft een breukje in zijn linkerhand opgelopen door toedoen van zijn Franse collega Nacer Bouhanni. Beiden gingen zondag in de eendagskoers Cholet-Pays de la Loire de sprint aan. Bouhanni drukte daarbij Stewart tegen de dranghekken aan.
-
Video
Pogacar wint Sloveense strijd van Roglic in Baskenland
Tadej Pogacar heeft de derde etappe in de Ronde van Baskenland gewonnen. De 22-jarige Sloveen klopte in een mooi gevecht zijn negen jaar oudere landgenoot Primoz Roglic, die wel leider blijft in het klassement. Wilco Kelderman moest opgeven. Hij ging vlak voor de slotklim onderuit in de etappe van 167 kilometer naar Ermualde, nadat hij gisteren ook al was gevallen. -
PREMIUM
Trainen met Mathieu van der Poel: ‘Hij haalt rond de 70, sneller gaat mijn brommertje niet’
Hij koerst dominant, speels en soms een tikkeltje impulsief, maar hoe gaat het er op training aan toe bij Mathieu van der Poel? Waar praat hij over? Wat is zijn lievelingsparkoers? Voor welke koffiekoeken stopt hij onderweg? We gingen te rade bij vrienden en familieleden die door de week in zijn wiel mogen hangen. -
Wheelies en kasseien: zo begint Mathieu van der Poel aan voorbereiding op Spelen
Mathieu van der Poel is na een week rust weer gaan trainen. Niet op de wegfiets, op zijn favoriete discipline: de mountainbike. ‘VDP’ trok vandaag met ploeggenoten Tim Merlier en Jonas Rickaert op pad om zich klaar te stomen voor de Olympische Spelen. Daar hoorde ook een fraaie wheelie van de Strade Bianche-winnaar bij.