Nino Schurter grijpt negende (!) wereldtitel, historisch zilver voor Anne Terpstra
De Zwitserse mountainbikelegende Nino Schurter heeft in het Italiaanse Val di Sole voor de negende keer in zijn carrière de wereldtitel veroverd. Bij de vrouwen was er historisch zilver voor Anne Terpstra.
De 35-jarige Schurter troefde na een spannende tweestrijd vooraan zijn landgenoot Mathias Flückiger af. De Fransman Victor Koretzky werd derde.
Mathieu van der Poel en Thomas Pidcock waren de grote afwezigen op het WK. Van der Poel ging niet van start omdat hij nog te veel last had van de rugblessure die hij overhield aan zijn val in de mountainbikerace op de Olympische Spelen in Tokio. De Brit Pidcock, die in Tokio het olympisch goud won, is namens zijn ploeg Ineos actief in de Ronde van Spanje.
Milan Vader was bij afwezigheid van Van der Poel de Nederlandse blikvanger, maar hij raakte al in het begin van de race op achterstand en kon geen rol van betekenis spelen. De 25-jarige Zeeuw eindigde als tiende. Diezelfde klassering behaalde hij op de Spelen in Tokio.
Zilver Terpstra
Bij de vrouwen was er wel Nederlands succes. Anne Terpstra greep het zilver. De 30-jarige Nederlandse hoefde op het zware parcours alleen de Britse Evie Richards voor zich te dulden. Het brons was voor de Zwitserse Sina Frei.
Terpstra bekroonde een sterke slotfase met een medaille. In de voorlaatste ronde ging ze de Française Pauline Ferrand-Prevot voorbij, die er in het begin van de wedstrijd al vandoor was gegaan. Winnaar Richards was Ferrand-Prevot eerder al gepasseerd en ging solo over de finish.
Terpstra is de eerste Nederlandse die erin slaagt een podiumplaats te pakken bij de WK mountainbike. Vorige maand bij de Olympische Spelen in Tokio eindigde ze als vijfde.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Dylan Teuns wint eerste etappe Ronde van Romandië, leiderstrui naar Rohan Dennis
Dylan Teuns heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De Belg van Bahrain Victorious achterhaalde na 178 kilometer in Romont vlak voor de finish Rohan Dennis en pakte de dagzege. De Australiër van Jumbo-Visma nam met zijn tweede plaats de leiderstrui over van de Brit Ethan Hayter. -
Eddy Merckx verloot regenboogtrui voor onderzoek naar zeldzame ziekte kleindochter
Eddy Merckx verloot een van de regenboogtruien die hij in zijn rijke wielercarrière veroverde. De 76-jarige Belg biedt het shirt aan voor de inzamelingsactie die zijn zoon Axel is begonnen. Diens dochter Athina heeft een zeldzame ziekte en de familie Merckx probeert zoveel mogelijk geld in te zamelen voor onderzoek naar geneesmiddelen. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
‘Iljo Keisse ploegleider bij Quick.Step’
De handtekening is nog niet gezet, maar de deal is verder helemaal rond: Iljo Keisse (39) wordt volgend seizoen ploegleider bij de Quick.Step-ploeg, zo meldt de Belgische krant Het Laatste Nieuws. ,,We moeten enkel nog finetunen”, zegt manager Patrick Lefevere.
-
Demi Vollering verlaat ziekenhuis na val in Baskenland: ‘Voelde me misselijk’
Demi Vollering heeft geen zware verwondingen overgehouden aan haar val in de eendaagse wielerkoers Durango - Durango Emakumeen Saria van gisteren. De Nederlandse, die rijdt voor Team SD Worx, moest de nacht in het ziekenhuis in het Baskenland doorbrengen. Ze stapte vandaag alweer op de fiets voor een trainingsrit. -
Titelverdediger Pogacar ontbreekt in Luik-Bastenaken-Luik wegens overlijden schoonmoeder
Tadej Pogacar zal zijn titel bij de klassieker Luik-Bastenaken-Luik niet verdedigen morgen. De renner van UAE Team Emirates laat verstek gaan vanwege het overlijden van zijn schoonmoeder. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.