Jumbo-Visma steunt Dumoulin volledig: ‘Maar dit is wel heftig nieuws’
Merijn Zeeman van Jumbo-Visma noemt de beslissing van Tom Dumoulin om een pauze in zijn carrière in te lassen een uitkomst van een langer proces. Volgens de ploegleider is er in de anderhalf jaar dat de Nederlandse ploeg samenwerkt met de Limburger veel over gesproken en is er ook professionele hulp gezocht.
Delen per e-mail
,,Dit is heftig nieuws, we gaan voorlopig een hele goede renner missen”, reageert Zeeman in een video-interview van de ploeg. ,,Uiteindelijk is het zo dat de mens boven de atleet gaat. We hebben er al heel lang en vaak over gesproken en Tom hulp aangeboden. Toch bleef dezelfde vraag bij hem opkomen en heeft hij in nauw overleg met ons besloten een break te nemen om tot zichzelf te komen. Daar steunen wij hem in.”
Dumoulin kondigde verrassend zaterdag aan een pauze in te lassen in zijn wielercarrière. De oud-winnaar van de Ronde van Italië heeft het trainingskamp van Team Jumbo-Visma in het Spaanse Alicante verlaten om thuis na te kunnen denken over zijn wielertoekomst.
De ploegleider geeft aan dat vanaf het begin dat ze met elkaar zijn gaan werken dit soort zaken zijn opgekomen. ,,We leven in een competitieve wereld en zijn continu bezig met beter proberen te worden. Het is belangrijk dat we in de basis kunnen genieten van wat we aan het doen zijn, genieten van trainingsritjes, van het doelen stellen. Als daar het plezier uit wegvloeit, komt het punt dat je je afvraagt of je het nog wel wil”, legt Zeeman uit. ,,Daar hebben we met Tom professionele hulp bij betrokken en zijn we heel hard mee aan de slag gegaan. In dat proces kan ook de uitkomst komen dat hij niet weet of hij het nog wel wil.”
Geen einddatum
Voor de ploeg heeft het zeker ook sportieve impact, zegt Zeeman. ,,Tom die zich ‘happy’ voelt en goed in zijn vel zit en niets liever wil dan topsporter zijn, is een geweldige renner voor Jumbo-Visma. Maar een Tom die zich niet happy voelt is automatisch ook niet goed voor de ploeg. We hebben een team van 27 renners, waarvan Tom dan nu even geen deel uitmaakt. Er zijn ook weer mannen die hun kans zien en er komen plekjes vrij in mooie wedstrijden.”
Zeeman geeft aan dat er geen einddatum is gesteld voor de pauze van Dumoulin. ,,In dit soort trajecten kun je geen einddatum noemen. Die datum komt dan vanaf dag 1 dichterbij. Het is een natuurlijk proces, daar moet geen einddatum op staan. Voorlopig gaat het om de mens Tom en die neemt een break. Hoe we het gaan invullen daar gaan we later mee aan de slag.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rebellin (49) weet van geen ophouden en tekent bij Italiaanse ploeg
In 1992 maakte Davide Rebellin zijn profdebuut en bijna dertig jaar later is de inmiddels 49-jarige Italiaan nog altijd actief. De oud-winnaar van onder anderen Luik-Bastenaken-Luik, Waalse Pijl en de Amstel Gold Race heeft onderdak gevonden bij een Italiaanse ploeg op het continentale niveau. -
Tegenslag voor Mathieu van der Poel: uit UAE Tour na coronageval in ploeg
Mathieu van der Poel moet met zijn ploeg Alpecin-Fenix per direct de UAE Tour - de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten - verlaten. Een van de stafleden van de Belgische formatie is positief getest op corona. David Dekker start daardoor vanmiddag in de tijdrit in de rode leiderstrui. -
Van Aert over Dumoulin: ‘Ik hoop dat dit een beslissing is om sterker terug te komen’
Voor Wout van Aert kwam het nieuws over het voorlopige stoppen van Tom Dumoulin niet als een verrassing. Vrijdag maakte de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma nog bekend dat Dumoulin aan de zijde van Van Aert zou deelnemen aan de Ronde van Vlaanderen, maar een dag later kwam het bericht dat de Limburger er voorlopig mee stopt. -
David Dekker weer dicht bij zege in Ronde van de Emiraten
David Dekker is in de vierde etappe in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten als tweede geëindigd. De 23-jarige Nederlandse wielrenner van Jumbo-Visma moest na een ruim 200 kilometer lange rit rond Al Marjan Island de zege in de sprint laten aan de Ier Sam Bennett van Deceuninck - Quick-Step. -
Jan Janssen over gestopte Tom Dumoulin: ‘Dit slaat in als een bom’
Jan Janssen, de Nederlandse Tourwinnaar in 1968, schrikt van het nieuws dat Tom Dumoulin tijdelijk stopt als wielrenner. ,,Hij rijdt al anderhalf jaar achter zichzelf aan.’’
-
PREMIUM
Voor pechvogel Teunissen is het al een overwinning als hij dit jaar aan de start verschijnt bij Parijs-Roubaix
Na zijn gele Tour de France-droom was 2020 een ‘rotjaar’ voor Mike Teunissen. Het maakte zijn verlangen naar aankomend voorjaar alleen maar groter. Na een crash op het trainingskamp op Tenerife staat hij opnieuw aan de kant. -
Dumoulin stopt tijdelijk met wielrennen: ‘Vind het moeilijk mijn weg te vinden’
Tom Dumoulin stopt voor onbepaalde tijd met wielrennen. ,,Ik voel eigenlijk al een jaar dat ik heel moeilijk weet hoe ik als ‘Tom Dumoulin de wielrenner’ mijn weg moet vinden’’, zegt de 30-jarige Limburger van Jumbo-Visma in een eerste verklaring. -
Zoetemelk noemt besluit Dumoulin dapper: ‘Hopelijk komt hij terug, want ik zie hem graag fietsen’
Joop Zoetemelk, de winnaar van de Tour in 1980, spreekt van een ‘dapper’ besluit van Tom Dumoulin om zijn fiets tijdelijk aan de wilgen te hangen. ,,Ik vind het heel jammer om te horen, want ik geniet van hem als wielrenner.”