Bijna zekere massasprint aan het strand in Rimini
Elfde etappe GiroOndanks alle coronachaos in de Giro staat er vandaag een rustige etappe op de planning. Van Porto Sant’Elpidio rijdt het peloton over 182 kilometer naar Rimini, waar de sprinters waarschijnlijk Arnaud Démare kunnen uitdagen voor de dagzege.
Delen per e-mail
Vanaf de start in Porto Sant’Elpidio is het parkoers ruim honderd kilometer vlak. Na 105 kilometer is er eindelijk wat te beleven, in Pesaro wordt er gesprint voor bonificatieseconden. Voor de voetballiefhebbers, Pesaro is de geboorteplaats van Massimo Ambrosini, de middenvelder die bijna vijfhonderd wedstrijden voor AC Milan speelde en twee Champions League's won.
Na de tussensprint begint de aanloop naar de Monte San Bartolo, een heuvel van de vierde categorie. Over vier kilometer stijgt het niet meer dan acht procent. Na de heuvel in buurt van Pesaro rijden de renners langzaam landinwaarts richting San Marino. Op de weg richting de staat zijn er nog bonificatieseconden te verdienen in Coriano.
In plaats van het betreden van San Marino loopt het parkoers via Santarcangelo di Romagna naar Rimini. In de badplaats is goed stuurwerk vereist. Er staan een paar scherpe bochten op de planning, waaronder een U-bocht vlak voor de finish langs het strand.
Démare is de gedoodverfde favoriet om de etappe te winnen vandaag, maar ook Fernando Gaviria en Peter Sagan maken een goede kans.
Naast de finishplaats van vandaag is Rimini ook de stad waar Marco Pantani tragisch overleed. In 2004 werd hij dood aangetroffen in zijn hotelkamer. Pantani overleed aan een overdosis drugs en medicijnen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Intermarché met drie Nederlanders naar Parijs-Nice, Poels blijft aan de kant
Wielerploeg Intermarché-Wanty-Gobert staat zondag met drie Nederlanders aan de start van de rittenkoers Parijs-Nice. Met Danny van Poppel mikt het Belgische team, dat debuteert in de WorldTour, op succes in de sprintetappes. Zijn broer Boy van Poppel en Taco van der Hoorn maken ook deel uit van het door ploegleider Hilaire Van der Schueren geleide zevental. -
Pogacar blijft leider
Vingegaard (Jumbo-Visma) wint bergrit in Ronde van de Emiraten
De Deense wielrenner Jonas Vingegaard heeft de vijfde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, de eerste rittenkoers uit de WorldTour van dit jaar. Het was een bergrit met een slotklim naar de top van Jebel Jais. -
Van der Breggen neemt telkens afscheid tot de Spelen: ‘Ik zal me steeds realiseren dat het de laatste keer is’
Anna van der Breggen (30) start zaterdag in de Omloop Het Nieuwsblad in de wetenschap dat het de laatste keer is dat ze de Belgische openingskoers rijdt. ,,Ik zal zeker niet continu eraan denken, maar misschien is het ook wel een extra motivatie”, zei de wereldkampioene dinsdag bij de teampresentatie van SD Worx, de opvolger van het succesvolle Boels-Dolmans. Haar hoofddoel: de Olympische Spelen van Tokio. -
Alaphilippe: Van der Poel en Van Aert favorieten Strade Bianche
Wereldkampioen Julian Alaphilippe wijst Wout van Aert en Mathieu van der Poel aan als favorieten voor Strade Bianche. De Fransman van Deceuninck - Quick-Step voegde er echter aan toe dat er volgens hem meer renners zijn die kunnen winnen. ,,Er zijn veel grote namen.” -
Dinsdag terug in Nederland
Omloop ontvangt Van der Poel ondanks coronageval in ploeg met open armen
Mathieu van der Poel moest na een positieve coronatest van een staflid binnen zijn ploeg Alpecin-Fenix de UAE Tour verlaten. Gaat VDP, die niet in quarantaine hoeft, nu alsnog zaterdag Omloop Het Nieuwsblad rijden? Als het aan de organisatie van de Vlaamse seizoensopener ligt wel. Van der Poel keert maandagavond al terug naar Nederland.
-
David Dekker 4de
Sam Bennett snelt naar nieuw succes in UAE Tour
Sam Bennett heeft de zesde etappe in de UAE Tour gewonnen. De Ier van Deceuninck-Quick Step was de snelste in de massasprint, nadat hij ook al de vierde etappe won. David Dekker (Jumbo-Visma) eindigde als vierde. Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) blijft met nog één etappe te gaan in het bezit van de leiderstrui. -
Jakobsen klaar om weer op de fiets te stappen na gezichtsoperatie
Fabio Jakobsen ging drie weken geleden opnieuw onder het mes voor een operatie aan zijn gezicht. De renner van het Belgische Deceuninck-Quick.Step herstelt nog altijd en kan weer bijna trainen, zo laat de wielrenner weten op Twitter. -
Zelfs met gebroken stuur is Van der Poel goud waard: ploegmaat wint GP Le Samyn
De 52ste editie van GP Le Samyn is een prooi geworden voor Tim Merlier. Mathieu van der Poel reed in de finale noodgedwongen in dienst van de Belg omdat zijn stuur voor een deel was afgebroken.