Alvarado profiteert in Brussel van val Worst
Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado heeft vanmiddag in Brussel de veldrit om de DVV Trofee gewonnen. Ze profiteerde in de slotfase van een val van Annemarie Worst, die tweede werd.
Ver achter het duo Alvarado/Worst won de Belgische wereldkampioene Sanne Cant de strijd om de derde plaats. De Britse Anna Kay eindigde als vierde in de zevende race van de DVV Trofee. Gisteren won Alvarado ook al in Gullegem, waar Worst ontbrak. Alvarado won al de voorgaande drie crossen om de DVV Trofee en leidt het klassement. Ze won zaterdag ook al een cross in Gullegem.
Marianne Vos liet de veldrit vandaag in Brussel schieten. De 32-jarige Brabantse was niet fit. Volgende week zijn de Nederlandse kampioenschappen in Rucphen, waar de vrouwen zondagmiddag het programma afsluiten.
Ik ben tevreden, ondanks de foutjes. Het ging vandaag beter dan de afgelopen weken.
In Brussel, op het terrein van de universiteit, was Worst als snelste weg en was alleen Alvarado in staat de renster van 777 te volgen. Achter het Nederlandse tweetal vormde zich een koppeltje met Cant en Kay, daarachter reden de geklopten bij wie Yara Kastelijn een negatieve hoofdrol vervulde. Eerst wilde ze alsnog de materiaalpost in en liep ze daarbij de Belgische Laura Verdonschot omver, een ronde verder ging de Europees kampioene onderuit met enkele rensters in haar spoor.
Voorin ging het ook niet steeds goed, Alvarado maakte foutjes en Worst leek de beste van de twee tot ze in de slotronde eerst niet uit haar pedaal kwam en er later niet meer inkwam met een val tot gevolg. Alvarado profiteerde en hoefde niet te sprinten voor haar elfde overwinning van het seizoen. ,,We waren aan elkaar gewaagd”, vertelde ze. ,,Ik had het geluk dat ze een foutje maakte in de slotronde. Het was anders een interessante sprint geworden.”
Alvarado heeft een voorsprong van meer dan 2 minuten op naaste belager Worst in een klassement waarvoor nog één cross, in het Belgische Lille, wordt verreden. ,,Dat is geruststellend.” Ook vol vertrouwen is ze voor het NK, volgende week in Rucphen. ,,Ik behoor wel tot de topfavorieten, maar er zijn er meer.” Worst ook, wellicht: ,,Ik ben tevreden, ondanks de foutjes. Het ging vandaag beter dan de afgelopen weken.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen? -
PREMIUMMet video
Tom Dumoulin begrijpt WK-discussie niet: ‘Ze kunnen in de stront zakken’
Zijn laatste NK tijdrijden ooit werd een teleurstelling. Bauke Mollema versloeg verrassend Tom Dumoulin op zíjn discipline. Het WK in september in Australië is zijn allergrootste doel. Voor de mensen die zeggen dat hij zijn startplek daar cadeau krijgt, had Dumoulin nog wel een boodschap. ,,Zij kunnen in de stront zakken.’’ -
Ronde van Zwitserland
Leknessund wint tweede etappe in Zwitserland, maar komt net tekort voor leiderstrui
Andreas Leknessund heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Noor van DSM maakte onderdeel uit van de vroege vlucht van de dag en sprong op het perfecte moment weg bij zijn collega’s in de kopgroep. Lang leek hij ook de leiderstrui te grijpen, maar vanwege een late inspanning van het peloton, behoudt Stephen Williams de leiding. -
PREMIUM
Wout van Aert is de grote troef van Jumbo-Visma komende Tour: Belg moet het groen binnenslepen
Dat naast geel óók de groene trui het grote doel is van Jumbo-Visma blijkt wel uit de Tourselectie. Met daarin veel steun voor Wout van Aert. In de selectie van acht man slechts één Nederlander: Steven Kruijswijk. -
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd.
-
Nederlands podium
Ongenaakbare Alvarado onderstreept bloedvorm in Gullegem
Ceylin del Carmen Alvarado heeft in Gullegem haar goede vorm nog maar eens onderstreept. Ze won de wedstrijd in België, voor Yara Kastelijn en Shirin van Anrooij. Daardoor was er sprake van een volledig Nederlands podium. -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder. -
PREMIUM
Met het rood-wit-blauw om de schouders denkt Riejanne Markus aan Amy Pieters: ‘Deze is voor haar’
Het NK was voor de vrouwen niet zomaar een strijd om de titel en de rood-wit-blauwe trui. Het ging erom wie de opvolger zou worden van de onfortuinlijke Amy Pieters. Vriendin Riejanne Markus was de gelukkige. ,,Vorig jaar vierden we haar titel samen. Nu ga ik deze week zeker bij haar langs.’