Werk begonnen: flexwoningen naast moskee in Middelburg zijn in juli klaar
Aan de rand van Middelburg is dinsdag begonnen met het werk voor de bouw van 52 flexwoningen. Ze komen tussen de Turkse moskee en de kerk van het Leger des Heils.
Van de flexwoningen zijn er 24 bedoeld voor mensen die met spoed een huis zoeken (zoals gescheiden mensen of jongeren die niet thuis kunnen blijven wonen). Ook komen er 28 flexwoningen voor statushouders: asielzoekers die permanent in Nederland mogen blijven wonen. De bewoners kunnen er niet heel lang wonen, maar tijdelijk, totdat er een definitieve woonruimte voor hen is gevonden.
Twee of vier kamers
Er komen flexwoningen met twee kamers (woonkamer en één slaapkamer) en met vier kamers (drie slaapkamers). De tweekamerwoningen krijgen een huurprijs van 513 euro, de vierkamerwoningen kosten 678 euro. Ze worden verhuurd door Woongoed Middelburg.
In juli moeten de bewoners erin kunnen wonen. De bouw van de gestapelde huizen begint in januari. Met het voorbereidende grondwerk is nu gestart.
Even was er sprake van dat er ook vluchtelingen uit Oekraïne in de flexwoningen zouden worden opgevangen, maar dat gaat niet door. Wel zijn voor Oekraïners tijdelijke woningen gemaakt naast het stadskantoor aan het Kanaal door Walcheren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Kruip zelf achter de knoppen tijdens een concert op open dag over podiumtechniek
Je kunt als muzikant nog zo je best doen, met goede technici voor geluid en licht wordt een concert pas echt gedenkwaardig. Wie wil weten hoe dat werkt, met die schuifjes en knoppen, kan zondag een kijkje nemen in poppodium De Spot. En ja, je mag ook zelf achter de knoppen kruipen. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUMupdate | met video
Twee gewonden bij steekpartij in café op het Bellamypark, 31-jarige verdachte aangehouden
Bij een steekpartij in een café op het Bellamypark in Vlissingen zijn zaterdagmorgen vroeg twee gewonden gevallen. De slachtoffers werden met spoed naar het ziekenhuis gebracht. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen.
-
Nog geen oorzaak gevonden voor terpentinelucht in woningen aan de Meanderhof
Voor de terpentinelucht die dit weekend tot twee keer toe hing in een aantal woningen aan de Meanderhof in Middelburg, is nog geen oorzaak gevonden. Volgens de gemeente zijn er geen giftige stoffen gemeten. Wat voor stof het dan wel is, wordt nog onderzocht. -
-
-
PZC heeft nu voor iedere gemeente een eigen pagina. Ontdek alles wat je verbindt met jouw regio
De PZC brengt het nieuws uit je gemeente nog dichterbij: het nieuws om de hoek, ontroerende verhalen en interviews met andere inwoners uit je gemeente: je vindt het bij de PZC. -
Zeeland heeft een regelrechter: snel, betaalbaar en dicht bij huis
Conflict over een aankoop of schade? Een burenruzie? Als het nodig is, beslist de regelrechter wat er moet gebeuren. Na Overijssel en Zuid-Holland heeft Zeeland er nu ook één.