Op zoek naar muren voormalig kasteel Zandenburg
VEERE - De Walcherse Archeologische Dienst hoopt de omtrek van voormalig kasteel Zandenburg nauwkeuriger vast te stellen door vrijdag uitgevoerde metingen.
Delen per e-mail
Bernard Meijlink van de WAD, Karel-Jan Kerckhaert van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en vijf vrijwilligers van de Archeologische Werkgemeenschap Nederland struinden vrijdagmorgen rond op een kale akker net buiten Veere om de contouren van kasteel Zandenburg (Sandenburgh) op te meten.
Dat het middeleeuwse kasteel van Wolfert van Borssele op het landbouwperceel aan de Kreekweg - met zicht op de Veerse Kreek - stond, is al heel lang bekend. Er zijn behoorlijk wat al dan niet getrouwe, historische afbeeldingen van het kasteel bewaard gebleven en de kasteelresten zijn zelfs erkend als rijksmonument. Ruim een halve eeuw geleden zijn delen van de voormalige muren blootgelegd. Meijlink: ,,Maar destijds zijn ze helaas vergeten om precies vast te leggen waar ze de muren die ze hadden opgegraven, hadden gevonden. Vrijwilligers van AWN moeten af en toe wat praktijkervaring op kunnen doen. En daar was dit meetprojectje prima voor geschikt."
Weerstandmeter
Het kwam ook goed uit dat er een weerstandmeter beschikbaar was en, met Kerckhaert 'iemand die daar heel goed mee om kan gaan', voegde de Walcherse archeoloog er aan toe. ,,Met zo'n weerstandmeter zijn muren in de grond nauwkeurig op te meten. Door de muren te volgen, hopen we straks de precieze, juiste contouren van de voormalige burcht vast te kunnen stellen."
De gevonden gegevens worden niet alleen opgetekend in boeken die in stoffige archieven verdwijnen, betoogt Meijlink. ,,In Veere wordt gewerkt aan een 3-D animatie over de historie van de stad. Het is toch prachtig om daarin ook precies te kunnen laten zien hoe de plattegrond van het kasteel er uitzag. Met behulp van onze gegevens kan hopelijk een nog wat beter beeld van Zandenburg worden geschetst."
Verbaasde voorbijgangers zagen tot net na de middag een clubje mensen druk in de weer op een door afzetlinten afgeschermd stuk akker. Maar nu herinneren alleen een aantal bijna verborgen piketpaaltjes aan het archeologisch onderzoekje. ,,Het zou mooi zijn als dit meetonderzoekje er aan bijdraagt dat in de animatiefilm het kasteel precies op de plek staat waar het vele eeuwen geleden stond."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Cel en opname voor Middelburger die moeder mishandelde
MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft donderdag de 40-jarige M. C. uit Middelburg een gevangenisstraf opgelegd van 357 dagen waarvan 90 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. -
PREMIUM
‘Hotel-resort met 600 bedden bij Biggekerke is niet tegen te houden’
BIGGEKERKE - Bij Biggekerke mag een hotel-resort met ruim zeshonderd bedden gebouwd worden. Dat schrijven burgemeester en wethouders in een brief aan de inwoners van dat dorp. Volgens hen is er een onherroepelijke bestemmingsplan dat geen eisen stelt aan het aantal kamers. Wel moeten er nog wat extra onderzoeken worden uitgevoerd. -
PREMIUM
Oud-topbasketbalster is nu wandelcoach: Yolanda Joosse uit Middelburg houdt mensen een spiegel voor
VROUWENPOLDER - Bewegen is de rode draad in het leven van Yolanda Joosse. Voorheen was de 43-jarige Middelburgse één van de beste basketbalsters van Zeeland. Nu is ze ‘wandelcoach’. Door met mensen te gaan lopen, helpt ze hen van hun stressklachten of burn-out af. -
PREMIUM
Van overlast naar overwinning: skaters krijgen nieuw skatepark en mogen tijdelijk de oude baan weer op
MIDDELBURG - De skaters in Middelburg kunnen de teleurstelling over de sluiting van hun skatepark snel achter zich laten. Ze krijgen nog voor het einde van het jaar een nieuw skatepark. En intussen mogen ze ook hun oude baan weer op. -
Paskal Jakobsen stopt met eetcafé Hard & Ziel
MIDDELBURG - Hard & Ziel, het eetcafé van Bløf-zanger Paskal Jakobsen in Middelburg, gaat niet meer open. Voormalig bedrijfleidster Rosanne den Toonder begint in juli in het pand aan de Turfkaai haar eigen espressobar.
-
PREMIUM
Actiegroep eist uitstel besluit: ‘Vergaderen over toekomst Nollebos moet in het openbaar’
VLISSINGEN - Actiegroep Ons Nollebos eist dat de gemeente Vlissingen het besluit over de toekomst van Nollebos en Westduinpark uitstelt tot er weer publiek naar het stadhuis mag komen. Als de commissie- en raadsvergaderingen plaatsvinden zonder publiek neemt Vlissingen ‘een loopje met de democratische besluitvorming’. -
PREMIUM
Cato zet nu zowel binnen als buiten het Bonedijkehuis de koers uit
VLISSINGEN - Een beetje in de boot genomen, voelt ze zich woensdagmorgen wel. Maar Catharina Janna Suzanne Neufeglise - ‘zeg maar Cato’ - is toch vooral vereerd als ze ziet dat de schuit in de tuin van het Bonedijkehuis haar naam heeft. -
Man klimt op dak van verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen om koper te stelen
VLISSINGEN - Een 47-jarige Vlissinger heeft maandagnacht geprobeerd koperdraden te stelen op het dak van verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen. De politie betrapte hem op heterdaad.
0 reacties