Landgoed Der Boede komt van de grond
KOUDEKERKE - Landgoed Der Boede in Koudekerke staat aan de vooravond van de lang verwachte bouw van de 22 villa’s. Sagro is volop bezig met sloopwerkzaamheden op het voormalig eigendom van Regionale Zorgverlening (SVRZ), dat er een verzorgings- en verpleeghuis had. De kavels worden bouwrijp en op termijn woonrijp gemaakt.
Sinds de kerstperiode groeit de belangstelling, merkt Floris Landsbergen van projectontwikkelaar Flex Vastgoed. De toenemende interesse voor de toekomstige villa’s komt volgens Landsbergen voort uit de visuele veranderingen op het terrein. ,,Mensen zien dat er gewerkt wordt en beseffen dat ze nu nog kans hebben om hun ideale grond te bemachtigen.”
Die interesse zal verder toenemen, stelt de projectontwikkelaar ,,Binnenkort kunnen geïnteresseerden met kaplaarzen aan in de klei op de kavel staan. Een perceel afgebakend met hekwerk en beplantingen geeft een heel ander beeld dan een tekening.”
Ook achter de schermen is Flex Vastgoed hard bezig. Het monumentale landhuis is inmiddels verkocht. Het gebouw wordt al bewoond. De bewoners zijn volop bezig met de verbouwing en inrichting van hun nieuwe huis, dat ook als bed and breakfast zal dienen.
Naast de verkoop van het rijksmonument zijn er vier kavels verkocht. Eén kavel bevindt zich in de afrondende verkoopfase en twee á drie kandidaten onderzoeken momenteel de koop van een perceel.
In 2016 werden er al direct opties op twaalf kavels genomen. Tot een definitieve verkoop kwam het bij de meesten niet. ,,Velen verslikten zich in het financiële plaatje”, stelt Landsbergen. ,,Ook was het voor hen moeilijk om – toen de oude gebouwen nog overeind stonden – door het geheel heen te kijken.”
De bouw van de villa’s zal hoogstwaarschijnlijk niet gelijktijdig starten, is de prognose van de projectontwikkelaar. ,,Mensen nemen de tijd om hun ideale huis te ontwerpen. Je moet niet overhaast aan de slag gaan. Zo’n project mag een paar maanden langer duren. Sommige indrukken moet je even op je in laten werken. Het uiteindelijke woongenot staat voorop.”
In de tweede helft van mei is er een verkoopdag gepland. Tegen die tijd wordt ook een inspiratiecentrum gerealiseerd, zodat mensen ideeën kunnen opdoen over interieur, keuken en badkamer. Gevoelsmatig stelt Flex Vastgoed vast dat de verkoop van de percelen nog zo’n drie jaar zal duren. Met de bouwtijd er bij opgeteld wordt de totale realisatie medio 2022 verwacht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Vintutsj zingt Sasse carnavalskraker voor het goede doel
-
PREMIUM
Rotterdams immigratiemuseum FENIX zoekt Zeeuwse koffers (en de bijbehorende mooie verhalen)
De koffer die meeging naar het opvangadres, toen Zeeland onder water stond. De hutkoffer van opa, op zijn reis naar Indië. Maar ook rugzakken en rolkoffers zijn welkom op de Zeeuwse inzameldag van museum in oprichting FENIX, zondag 19 maart. -
lezersbrieven3
‘Geen koningspaar bij de nationale herdenking van de Ramp, ik durf het een schandaal te noemen’
Een grote fout van het koningspaar. Zo ziet Jaap Beun uit Middelburg hun afwezigheid tijdens de herdenking van de Watersnoodramp dit jaar. En Maartje Verschure uit Goes vindt het wreed hoe muskusratten en andere diersoorten aan hun einde komen. Lees hier de beste lezersreacties. -
Gewonden steekpartij Bellamypark ontslagen uit ziekenhuis
De twee 28-jarige slachtoffers die zaterdagmorgen vroeg gewond raakten bij een steekpartij in een Vlissings café mochten in de loop van zaterdagmiddag het ziekenhuis verlaten. -
PZC heeft nu voor iedere gemeente een eigen pagina. Ontdek alles wat je verbindt met jouw regio
De PZC brengt het nieuws uit je gemeente nog dichterbij: het nieuws om de hoek, ontroerende verhalen en interviews met andere inwoners uit je gemeente: je vindt het bij de PZC.
-
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
-
-
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer