Flinke overlast door hoosbuien in Zeeland, Veiligheidsregio overspoeld door meldingen
MET VIDEOZware hoosbuien hebben zaterdag een hoop overlast veroorzaakt in de hele provincie. In Middelburg en Vlissingen liepen verschillende straten, huizen en winkels onder water. Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen werden het hardst getroffen. De Veiligheidsregio roept op om alleen bij bittere noodzaak 112 te bellen.
In totaal kwamen er ruim tweehonderd meldingen van overlast binnen. Rond het middaguur zei de Veiligheidsregio Zeeland dat de meldkamer werd overspoeld door telefoontjes van mensen met schade aan huizen. Daarop volgde de oproep om alleen 112 te bellen bij acuut gevaar voor mens of dier. Gedurende de ochtend en het begin van de middag viel er in Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren gemiddeld 48,6 millimeter regen. In Zeeland valt normaal gesproken rond de 85 millimeter regen in de hele maand september.
Rond 10.20 uur werd de eerste overlast gemeld aan de Primulalaan in Vlissingen. Door de heftige regen die ‘s nachts en 's ochtends viel, zijn verschillende huizen in de straat onder water. De bewoners hielpen de brandweer en schepten zelf met een emmer water uit de woningen. De brandweer pompte de huizen leeg. Het waterschapsbedrijf is op de hoogte gebracht en zij gaan controles uitvoeren. De Vlissingse Bloemenbuurt kampt al jaren met wateroverlast bij zware buien.
Ook op andere plaatsen in de provincie werd overlast gemeld. Zo zijn de velden van voetbalverenigingen Zeelandia Middelburg en S.K.N.W.K. uit Nieuwerkerk onder water gelopen. Bovendien liepen er ook in Middelburg straten en huizen vol. In Terneuzen en Axel zijn de hulpdiensten opgetrommeld om hulp te verlenen. Door de hele provincie werden voetbalwedstrijden afgelast.
In de Lange Geere in Middelburg liepen zowel kapperszaken Hoofdstuk 2 en A-line als De Make-Up School van Mieke Petiet vol met regenwater. Brandweerlieden werkten met man en macht om de zaken leeg te pompen. Daar kwamen twee brandweerwagens aan te pas. De straat werd deels afgezet, zodat de brandweer genoeg ruimte had om te werken. Op Plein 1940 stond wijnbar Vini onder water. Het water uit de zaken werd de gracht in gepompt.
Aan de Rozenburglaan in Middelburg werd een brandlucht geroken. Bewoners meldden zich om 12.05 uur bij de hulpdiensten. De brandweer kwam om de boel te controleren en constateerde geen brand. Mogelijk is de geur ontstaan door een blikseminslag. Bij theehuis Tilly Rose in Vlissingen aan de Oude Markt werden er zandzakken voor de deur gelegd om het regenwater buiten te houden.
Bij de Hema in de Havenstraat in Terneuzen werden de gangpaden bij de kinderkleren en handdoeken afgezet met linten: hele stukken systeemplafond zijn naar beneden gekomen door de zware regenval. De kinderkleertjes werden afgedekt met een zeil. De winkel bleef wel gewoon open. Ook buurman Intertoys had last van waterschade. Een parkeergarage aan de Kennedylaan liep vol water. De tankautospuit van de brandweer die hulp kwam verlenen kon de garage niet leegpompen. Daarom werd gebruik gemaakt van dompelpompen.
In Borssele raakte een autobestuurder door de regen in een slip en belandde hij al tollend in de sloot. Hij kwam daarbij met de schrik vrij, want hij raakte niet gewond. De auto is door een bergingsbedrijf afgesleept. Het eenzijdige ongeval gebeurde op de Westerscheldetunnel weg. Eén rijstrook werd tijdelijk afgesloten.
Het KNMI gaf tot het begin van de middag code geel af voor zware regenbuien in Zeeland. Tot die tijd kwamen er verschillende buien vanaf de Noordzee de provincie binnen. Op sommige plaatsen werd meer dan vijftig millimeter regen voorspeld. Het KNMI waarschuwde vrijdag al dat de zware buien tot wateroverlast konden leiden. In de loop van de middag maakte de zware regen plaats voor enkele zonnestralen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Zeeland heeft een regelrechter: snel, betaalbaar en dicht bij huis
Conflict over een aankoop of schade? Een burenruzie? Als het nodig is, beslist de regelrechter wat er moet gebeuren. Na Overijssel en Zuid-Holland heeft Zeeland er nu ook één. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Met het eten van hart, lever en schapenvet betuigen Veerse smulpapen hun liefde voor Schotland en dichter Robert Burns
Jaap kookte een Schotse (avond)maaltijd voor mensen die, op initiatief van de Stichting Veere-Schotland, wel in zijn voor een Burns Supper. Rond de geboortedag van Robert Burns (25 januari) worden diners gehouden om leven en werk van de Schotse dichter des vaderlands te gedenken. En wat kan je dan beter op het menu zetten dan haggis, dat mede tot hét Schotse gerecht uitgroeide door Burns’ lofdicht ‘To a haggis’. Orgaanvlees laat veel kaaskoppen gruwelen, maar de meeste deelnemers aan het Burns Supper in het tot eethuis gepromoveerde kerkgebouw De Korenmaat smulden van de kruidige spijs.
-
PREMIUM
Rechter zet vraagtekens bij parkeerbeleid Veere. ‘Waarom onderscheid tussen bewoners maken?’
De rechtbank zet vraagtekens bij het parkeerbeleid van de gemeente Veere. Het gaat vooral om het onderscheid dat wordt gemaakt tussen permanente bewoners en mensen die daar een tweede woning bezitten. -
-
-
PREMIUM
Vijf jaar lang vocht SGP-er Harold van de Velde voor een betere beloning van Statenleden. ‘Ik ben blij dat die er nu komt’
Het Zeeuwse SGP-Statenlid Harold van de Velde vocht vijf jaar lang voor een hogere vergoeding voor Statenleden. Afgelopen vrijdag ging de ministerraad akkoord. ,,Een mijlpaal! Ik ben ontzettend blij.” -
OPROEP
Een bijzonder jubileum, een mooie foto of goed verhaal met heel Zeeland delen? Mail de lezersredacteur!
Vier je een bijzonder jubileum? Heb je een mooie foto gemaakt? Wil je een goed verhaal delen met heel Zeeland?