Volledig scherm
© Thinkstock

Dit is het programma voor Koningsdag op Walcheren

PROGRAMMA KONINGSDAGDe Oranjecomités hebben in Zeeuws-Vlaanderen weer gezorgd voor een Koningsdag vol festiviteiten en activiteiten. Hieronder vindt u alle activiteiten per dorp of stad.

Aagtekerke

Thema: Berucht & Beroemd
09.15 Verzamelen op Dorpsplein
09.30 Opening dag en samenzang o.b.v. ‘De Deurdouwers’
09.45 Start Kinderspelen
12.00 Prijsuitreiking en lunch voor de kinderen
13.00 Optocht van deelnemers zeskamp
13.30 Zeskamp
18.00 Gezamenlijke buffetmaaltijd bij HCR Kodde
20.00 Talentenjacht ‘the A-factor’ en feestavond

Arnemuiden

07.35-07.50 Reveille door muziekvereniging Arnemuiden
08.00 Klokluiden en vlaggen uitsteken
08.00 Arnemuiden wordt wakker met het muziekkorps Juliana uit Middelburg
08.45 Verzamelen voor versierde optocht op parkeerterrein Ooststraat – Schorerstraat
09.00 Vertrek versierde optocht met muziekkorps Juliana
09.40 Aubade, volksliederen, vlag hijsen met medewerking van muziekvereniging Arnemuiden en Scouting Baden Powell
10.00 Arne’s medley met medewerking van muziekvereniging Arnemuiden
11.00-12.00 Stoepkrijtwedstrijd
11.00-14.00 Rommelmarkt voor kinderen
11.00-16.00 Waterfietsen op het kanaal
11.00-17.00 Openstelling ’t Stadhuys, ’t Uusje van Eine en Historische Scheepswerf
11.00-17.00 Rondvaart op een Arnemuidse hoogaars
11.30-17.00 Schiettent, verloting en het hokjesspel
12.00-13.00 Lunch op het Havenplein voor kinderen
12.00-17.00 Schminken, torenbouwen, tattoo door Scouting Baden Powell
13.00-17.00 Presentatie Oldtimer brommers
13.00-17.00 Presentatie Scheeps Modelbouwvereniging Vlissingen en Brandweer Arnemuiden
13.45-16.00 Optreden muziekvereniging Arnemuiden
13.30-16.00 Kinderspelen met het thema ‘Waterspektakel’
14.00-17.00 Kinderbingo
14.00-17.00 Zonnetrein door Arnemuiden en omstreken
15.30-18.30 Optreden coverband ‘Shenanygens’
19.00-20.00 Roofvogelshow
20.00-21.00 Optreden Shantykoor ‘Zuidwest 10’

Biggekerke

12.00–13.00 Inschrijven bij café Juliana voor fotoroute door het dorp
Vanaf 12.00 Spelletjes en wafels bakken op het Kerkplein
tot 17.00 Fotoroute en aansluitend prijsuitreiking café Juliana
Avond met gezelligheid in het café

Domburg

Vrijdag 26 april:
15.30-18.00 uur
: Kinderfestival met o.a. selfie wall en springkussen en om 19.30 uur: Koningsnacht met Party Criminals
Zaterdag:
Locatie: Badhotel Domburg
10.00 Fiets versieren
10.30 Lawaaioptocht
11.00 Koningsdans
11.30 Oranjerace vanaf 3 jaar t/m groep 3
12.00 Pannenkoeken smullen
13.00 Wipe Out voor groep 4 t/m 8
15.00 Meerkamp vanaf 12 jaar
17.00 Prijsuitreiking
17.30 Kinderdisco en dansshow Dance Invasion

Gapinge

11.00 Verzamelen op voetbalveld, uitdelen ballonnen
11.30 Start optocht o.b.v. Veere’s Genoegen
12.00 Kindermaaltijd op het veld
13.00 Zeskamp
16.30 Einde Zeskamp en optreden Het Veerse Scheepstuig
18.00 Gezamenlijke maaltijd in de feesttent
21.00 Optreden Coverband The Chick

Grijpskerke

Overdag: Ringrijden
Kerkring 8, 21.00 Koningsbal in de Gouwe Gheijt

Koudekerke

Vrijdag 26 april:
15.00 – 17.00 Touwtrekken voor basisschool jeugd
17.00 – 1.00 Culimarkt
18.00 – 1.00 De Nacht van Kou!
19.30 - 21.00 De ‘DurpsRun Koudekerke’, vanaf 12 jaar, hardlopen door de straten, cafés, scholen, winkels en andere gebouwen.
Zaterdag:
09.00 Voetbaltoernooi
09.30 Optocht met versierde fietsjes
13.00 De Middag van Koudekerke met Vrijmarkt, Live concert van Harmonie Voorwaarts, springkussens, live muziek en scoutingactiviteiten
16.00 – 22.00 Het Koningsbal

Meliskerke

09.00 Aubade op pleintje bij de kerktoren m.m.v. Zoutelandse muziekvereniging Luctor et Emergo Aansluitend koffie met lekkers voor alle aanwezigen.
20.00 Oranje bingo ‘bij Boone’

Middelburg

09.00-17.00 Ringrijden op Abdijplein
13:30 – 17:00 Humoreske op het Koorkerkplein
Markt:
08.45 Openingstoespraak burgemeester + Vlag hijsen
09.00 Aubade
09.30 Optreden Brassband Middelburg
10.00 Kinderspelen (scouting)
10.30 Optreden Middelburgs Muziekkorps
’s middags diverse optredens op de Markt:
13.00-14.00 FUN&GAMES Magic Show
14.30-15.00 Juf Roos
15.15-15.45 Stefania
16.00-16.30 Jacin Trill
17.00-18.00 Sixties Revolution Liveshow!
18.30-19.30 Navarone
20.00-21.00 Memphis Maniacs
21.15-21.55 Cascada
22.00-23.00 STUK
23.00-00.00 DJ Ruthless

Nieuw- en Sint Joosland

08.45 Klokkenluiden
09.00 Start fietsoptocht voor de kerk
09.30 Wilhelmus zingen bij de Binnenhaven
09.45 Prijsuitreiking fietsoptocht
10.00-12.00 Spelletjes voor de kinderen t/m groep 8, rondom de kerk
10.00-12.00 Diverse activiteiten zoals stormbaan en pannaveld
11.30-13.30 Oranjelunch in de Kerkstraat
12.00-12.15 Officiele opening en interview met burgemeester Bergmann
13.30-16.30 Zeskamp vanaf groep 7
13.30-16.30 Knutselen, glittertattoo zetten en kleedjesmarkt
16.30-19.00 Kinderactiviteit kleine zaal ’t Dorpsuus op d’n Oek
19.00-21.00 Bingo in de sportzaal
21.00-22.30 Kinderactiviteit
21.00 -00.00 After-Bingoborrel

Oostkapelle

Thema ´Op Wereldreis´
08:00 Klokgelui en aansluitend reveille vanaf de toren
09:30 Optocht vanaf de Egelantier door het dorp met brassband Crescendo
10:15 Officiele opening door de burgemeester en prijsuitreiking van de optocht
10:30 Mini zeskamp
11:45 Nieuw onderdeel ‘stort pannekoeken’
12:30 Zeskamp
20:00 Start avondprogramma met DJ en rock/coverband Never2Late

Oost-Souburg

12.30 Start versierde optocht vanaf het Oranjeplein
12.30-16.30 Kinderspelen in Speeltuin de Souburgt
13.30-18.00 Live muziek J&J 2men Company
Gedurende hele dag loterij
13.30 Autopuzzelrit, start bij Autowaspark Kuzee

Ritthem

Vrijdag 26 april
20.00
Steppenrace in dorpsstraat
21.00 Koningsnacht in Klein Theater de Verwachting
Zaterdag:
08.45 Klokluiden
08.50 Reveille, daarna volkslied
09.00 Lawaaioptocht door dorp
09.15 Kinderspelen groep 1 t/m 8
13.15 Vierkamp in Dorpsstraat
16.30 Fotobingo in theater
19.00 Stoelendans jeugd
19.30 Concert Onda
20.00 Stoelendans volwassenen
20.30 Touwtrekken
21.00 Lampionoptocht

Serooskerke

08.00 Klokgelui en reveille vanaf de kerktoren
10.00 Mini spelen en zeskamp t/m groep 8
13.15 Optocht met EMM en versierde voertuigen
14.00 Wilhelmus met aansluitend Strosskamp
Aansluitend aan Strosskamp eten bij Jan en optreden van DJ Jan-Willem
21.30 uur Afsluitend optreden The Mechanic

Sint Laurens

09.15 Fiets versieren in de tent op de warande
10.00 Rondgang m.m.v. Juliana korpsen Middelburg
10.30 Samenzang op de warande
11.00 Start van de nieuw Hollandse kinderspelen
12.30 Bekendmaking mooiste kleurplaat
13.00 uur Start verloting
13.30 Aanvang kleedjesmarkt op de warande en start middagspelen in tweetallen
15.00 Sint Laurens Got Talent
17.00 Start van spelshow ‘Ik Hou van Holland’
18.00 Barbecue
18.15–18.45 Kinderdisco
19.30 Vervolg ‘Ik Hou van Holland’

Veere

Vrijdag 26 april:
19.00-20.15
Speurtocht/spel voor kinderen
20.15-21.30 Kinderdisco, playbackshow en karaoke
21.30-00.00 Disco voor de oudere jeugd
Zaterdag:
09.05-09.25
Aubade m.m.v. Veere’s Genoegen (Stadhuis aan de Markt)
09.25-09.35 Traditionele Oranjebitter voor alle aanwezigen
09.35-10.00 Stoelendans op he grasveld op de Markt
10.30-12.00 Start Kinderspelen voor peuters en kleuters en Kinderzeskamp (groep 3 t/m 8) op het grasveld in de Gedempte Haven
12.00-13.00 Bespelen carillon door Stadsbeiaardier David van der Vlies
13.00-17.00 Puzzeltocht door Veere voor het hele gezin
14.00-17.00 Kindervrijmarkt voor schoolkinderen
14.30-18.00 Zeskamp (leeftijd vanaf middelbare school)
21.00-01.00 Oranjebal in de Feesttent met optreden Coverband ‘Driven’

Vlissingen

Tot 16.00 Vrijmarkt in de Binnenstad
10.30-12.00 Versierde fietsoptocht door Paauwenburg, vertrek bij Van Hogendorpweg 58a
11.00 Fietsoptocht, start op Speelplein Omnibus, aansluitend spelletjesmiddag, springkasteel en limbo dansen in de Walstraat Zuid
12.00-22.00 Diverse Optredens in Café Vanuus en Café The Flying Dutchman
12.00-23.00 Optredens op het Bellamypark
21.30-04.00 Groove to Chill in de Lasloods

Vrouwenpolder

8.45 Reveille vanaf de toren van de Pelgrimskerk
8.55 Verzamelen op het plein voor de Pelgrimskerk
9.00 Vertrek lawaai en versieroptocht
9.30 Aankomst tent en opening Koningsdag 2019
9.45 Start ontbijt
10.30 Optreden Veere’s Genoegen band
10.45-12.15 Start koningsspelletjes voor groep 1t/m 8
13.30 4 spellen toernooi
13.30 Inleveren Baksels voor de Vrouwenpolderse bakwedstrijd
14.00 Koninklijke knutseltafel voor iedereen tussen 2 en 99 jaar
14.00 Schminkhoek en timmerhoek geopend
15.15 Archery Tag
16.00 De grote Vrouwenpolderse super Bingo
17.30 Grote stoelendans
18.15 Après koningsspelen Kids party
20.00 Oranje boven bal

Westkapelle

09.00-09.50 Koninklijk ontbijt in Westkapelle Herrijst
09.50-10.30 Rondwandeling met OKK
10.00-16.00 Oranjemarkt in de Zuidstraat, met verloting
10.30-12.00 Muziek-knutsels voor de kleintjes met kinderdisco
10.30-12.00 Music-games voor gr 3 t/m 8 op de Markt
13.00-15.30 Kinder-kleedjesmarkt
vanaf 13.00 Puzzeltocht ophalen in Westkapelle Herrijst
13.15-15.15 Disco-lasergame op de Markt
13.30-16.00 Bubble-voetbal en levend tafelvoetbal bij Kasteel van Batavia en vanaf 15.00 Kids Dj-Workshop en vanaf 16.30 Kids Disco en 17.00 Muzikaal Festijn
15.30-17.00 Bingo in Westkapelle Herrijst
19.30-22.00 Zing Maar Mee in Westkapelle Herrijst

Zoutelande

Vrijdag 26 april:
19.00-20.30 Kinderdisco
21.00-01.00 Koningsnacht m.m.v DJ Kymo
Zaterdag:
10.30 Zing Mee in Wozoco De Tienden
13.00 Vlaggetjes zwaaien op de trap met ‘Luctor et Emergo’
13.30-14.45 Doelschieten met snelheidsmeter in de Kerktuin
13.30 Vrijmarkt
13.30-16.30 301 Darts in de Feesttent
13.45 Versier je fiets
15.00-16.00 Kindershow in de Feesttent
14.30-16.30 Voetbaldarts voor Café de Babbel
14.30-17.30 Rodeo rendier voor Café Royal
17.00 Optreden ‘Act on Demand!’

PZC gebruikt je persoonsgegevens om deze reactie te kunnen plaatsen. Meer informatie vind je in ons privacy statement