Carapaz verwacht zware tijdrit in Vuelta
Richard Carapaz geniet in de Ronde van Spanje van de strijd om de rode trui. De Ecuadoraan van Ineos-Grenadiers ging de rustdag in na het heroveren van de leiderstrui in de etappe naar de top van de Angliru en kijkt vooruit naar de tijdrit.
Delen per e-mail
,,Het steeds weer wisselen van de leiderstrui tussen Primoz Roglic en mij heeft de strijd om de rode trui veel spannender en leuker gemaakt", zei Carapaz op de rustdag in La Coruña.
"Ik ga op de rustdag heel rustig aan doen, want de tijdrit van dinsdag wordt heel zwaar", keek de winnaar van de Giro d'Italia van 2019 vooruit naar de tijdrit van 33,7 kilometer. ,,Ik heb me zo goed mogelijk voorbereid en probeer rustig te blijven. Ik denk dat ik het goed zal doen.”
Met de top vier in het klassement binnen 35 seconden van elkaar kan het nog een spannende laatste week worden in de Ronde van Spanje, al kan de tijdrit van dinsdag het klassement ook behoorlijk overhoopgooien. ,,Om eerlijk te zijn hebben de meeste klassementsrenners hier veel meer ervaring in het rijden van grote ronden dan ik. En Hugh Carthy heeft veel potentie", zei hij over de verrassend sterke Brit, die de rit op de Angliru won. ,,In de komende dagen zal duidelijker worden waar we staan en of ik de Vuelta kan winnen. Er komen nog veel kilometers en veel bergen aan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vuelta
Wellens verslaat Van Baarle en Arensman en boekt tweede dagzege, Roglic behoudt rode trui
Tim Wellens heeft zijn tweede dagzege in de Ronde van Spanje behaald. De Belg van Lotto-Soudal versloeg in de veertiende etappe vanuit de vroege vlucht onder andere Dylan van Baarle en Thymen Arensman. Primoz Roglic eindigde op bijna vier minuten in het peloton en behield zijn rode leiderstrui. -
Podcast | Het zit erop: ‘Dit wielerjaar was een cadeautje’
Roglic won vandaag de Vuelta, Ackermann de sprint in Madrid. En daarmee zit het wielerjaar erop. Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam bespreken de laatste dag van de Ronde van Spanje en het hele seizoen. -
Roglic volgt zichzelf op als eindwinnaar: ‘Onmogelijk om te vergelijken’
Primoz Roglic kroonde zich in Madrid voor het tweede jaar op rij tot eindwinnaar van de Ronde van Spanje. De 31-jarige Sloveen van Jumbo-Visma moest in de Tour de France de eindzege nog aan Tadej Pogacar laten na een zenuwslopende tijdrit, in Spanje haalde Roglic net als vorig jaar wél de hoofdprijs binnen. ,,Het belangrijkste is nu om dit te vieren.” -
Vuelta
Cort Nielsen sprint naar zege in heuvelrit, Roglic verstevigt leiding
Magnus Cort Nielsen heeft de zestiende etappe in de Vuelta gewonnen, een heuvelachtige rit over 162 kilometer. De 27-jarige Deen van EF Education First won de sprint van een uitgedund peloton, voor Primoz Roglic en Dion Smith. -
Ploegleider Maassen beleeft eindelijk winst grote ronde: ‘Waren hypernerveus’
Even verscheen bij Frans Maassen zaterdag in de Ronde van Spanje het verloop van de tijdrit in de Tour op het netvlies. Richard Carapaz had enkele kilometers onder de top van de Alto de la Covatilla de aanval op Primoz Roglic geopend. De kopman van Jumbo-Visma zou toch niet weer de eindzege in een grote ronde op de voorlaatste dag verspelen? ,,Eerlijk gezegd waren we hypernerveus”, vertelt de ploegleider een dag later.
-
Nederland voor het eerst in acht jaar zonder ritzege in grote ronde
Nederlanders en successen in grote rondes; lange tijd was het geen goede combinatie. Maar na het opkomen van enkele renners won Nederland vanaf 2013 elk jaar minstens één etappe in een grote ronde. Tot dit jaar, want in 2020 bleven de Nederlandse renners zonder dagsucces in de Giro, Tour en Vuelta. -
vuelta
Etappe 14: kansen voor vluchters in rit door de heuvels
Na de zware tijdrit van gisteren wacht de renners vandaag in de Vuelta opnieuw een pittige klus. De veertiende etappe door de heuvels van Galicië biedt kansen voor avonturiers. Of gaan we na ruim 200 kilometer toch weer eens sprinten? -
Wellens na nieuw succes: ‘Hele dag indruk dat Van Baarle de sterkste was’
Tim Wellens had al een dagzege binnen in de Ronde van Spanje, maar de rasaanvaller van Lotto Soudal bezorgde zijn ploeg in de veertiende etappe een nieuwe overwinning. De 29-jarige Belg verschalkte in Ourense zijn vijf medevluchters. ,,Het was niet makkelijk om te winnen”, aldus Wellens. ,,De renners vooraan waren allemaal sterk.”