Ajax betaalt recordbedrag: Haller duurste eredivisiespeler ooit
Sébastien Haller (26) is officieel speler van Ajax. De oud-spits van FC Utrecht komt voor 22,5 miljoen euro over van West Ham United en is daarmee de duurste aankoop ooit van de Amsterdammers. Hij tekent voor 4,5 jaar.
Delen per e-mail
Ajax had haast om de transfer af te ronden, want om Haller zondag mee te laten doen tegen PSV, moet hij voor vrijdag 12.00 uur ingeschreven worden bij de KNVB. Als Haller een negatieve coronatest kan overleggen, hoeft hij niet in quarantaine.
Haller is een goede bekende van Ten Hag, die de spits zag opbloeien bij FC Utrecht. De centrumspits presteerde vervolgens zo goed bij Eintracht Frankfurt dat West Ham United anderhalf jaar geleden liefst 50 miljoen euro voor hem over had. Haller kreeg dit seizoen in 16 van de 17 duels in de Premier League speeltijd, maar mag toch vertrekken bij de club uit Londen, waar hij nog een contract had tot medio 2024.
Ajax zocht afgelopen zomer vergeefs naar een centrumspits. De club scoorde er in de eredivisie met 52 doelpunten in 14 duels lustig op los maar werd in de groepsfase van de Champions League uitgeschakeld, mede omdat het te moeizaam tot scoren kwam. De Amsterdamse koploper voelt in de eredivisie inmiddels de hete adem in de nek van PSV, dat tot één punt is genaderd en zondag de tegenstander is. Ajax is er alles aan gelegen om zich dit seizoen met de landstitel weer rechtstreeks te plaatsen voor de lucratieve Champions League.
,,Hij staat al langere tijd op onze lijst, we hebben hem eerder al een paar keer benaderd. Een paar jaar geleden en een half jaar geleden ook nog. Toen lukte het niet”, zegt directeur Marc Overmars op het tv-kanaal van Ajax. Bij de derde poging lukte het wel om de Franse spits binnen te halen. ,,Met alle problemen die we nu voorin hebben, komt dit qua timing heel goed uit.”
Ik geef liever iets te veel uit voor iets waarvan ik denk dat het goed is, dan dat ik voor een goedkope oplossing kies die ‘half’ is.
Met het recordbedrag van 22,5 miljoen euro heeft Overmars geen moeite. ,,Ik geef liever iets te veel uit voor iets waarvan ik denk dat het goed is, dan dat ik voor een goedkope oplossing kies die ‘half’ is. We konden genoeg spitsen huren. Maar de ene was niet fit en de andere had al drie, vier maanden niet gespeeld. Nu halen we een fitte speler binnen. Hij moet er gelijk staan. Ik heb veel vertrouwen in Haller, ik denk dat hij heel goed bij ons past.”
De kans bestaat dat Ajax de transfersom voor Haller over meerdere jaren mag spreiden. De club uit Amsterdam is hard geraakt door de coronacrisis en verliest dit seizoen alleen al zo’n 45 miljoen euro aan inkomsten uit recettes. Voor Lassina Traoré en Brian Brobbey is de komst van Haller waarschijnlijk minder goed nieuws. Beide jonge aanvallers hebben er een geduchte concurrent bij als ze weer fit zijn. Haller is niet de eerste speler die bij Ajax met Ten Hag wordt herenigd. Quincy Promes, Zakaria Labyad en Sean Klaiber gingen hem voor.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Frans international
Bayern München haalt Upamecano voor 42,5 miljoen euro weg bij RB Leipzig
De Franse verdediger Dayot Upamecano (22) speelt vanaf volgend seizoen voor Bayern München. Technisch directeur Hasan Salihamidzic liet vanavond weten dat Bayern komende zomer de afkoopsom van 42,5 miljoen euro zal betalen aan RB Leipzig, de nummer twee van de Bundesliga. -
PREMIUMVoor 8,5 miljoen
Hoe de complexe transfer van Promes alsnog rondkomt: ‘Ik wil weer de man zijn’
Quincy Promes (29) stapte woensdagmiddag in het vliegtuig om in Moskou gekeurd te worden door Spartak en een krabbel te zetten onder een contract tot medio 2024, met een optie voor een extra jaar. Hoe een zeer complexe transfer, na bijna twee maanden van onderhandelen en waarmee in totaal meer dan 10 miljoen euro gemoeid is, alsnog zijn voltooiing nadert. -
Beloftenteam
Bergkamp en Pochettino tekenen contract bij Watford: ‘Ik hoop op een kans in het eerste elftal’
Watford heeft zich op Deadline Day versterkt met Mitchel Bergkamp (22) en Maurizio Pochettino (19). De zonen van voormalig topspelers Dennis (51) en Mauricio (48) hebben een contract getekend tot het einde van het seizoen, met een optie voor nog een jaar. -
Jonathan de Guzman op weg naar Kreta
Jonathan de Guzman zet zijn carrière vrijwel zeker voort in Griekenland. Volgens Griekse media tekent de in Canada geboren Nederlander morgen bij OFI Kreta. De Guzman komt transfervrij over van Eintracht Frankfurt. Bij de club van Bas Dost liep het contract van de oud-Oranje-international af. De Guzman speelde ook voor Feyenoord, RCD Mallorca, Villarreal, Swansea City, Napoli en Chievo. -
FC Twente wil Narsingh zondag tegen VVV al inzetten
Technisch directeur Jan Streuer heeft er goede hoop op dat Luciano Narsingh bij FC Twente weer de vleugelflitser wordt die eerder furore maakte bij Heerenveen en PSV. Bij Feyenoord kwam Narsingh niet uit de verf.
-
PREMIUMStatistieken
Kan Haller als miskoop van West Ham voltreffer worden bij Ajax? ‘Hij is een moordenaar in de zestien’
Sébastien Haller staat voor de medische keuring bij Ajax. De 26-jarige oud-spits van FC Utrecht moet voor een waarschijnlijk recordbedrag de stoelendans in de punt van de aanval beëindigen. Maar kan een miskoop van een Engelse laagvlieger een voltreffer worden voor de Nederlandse titelfavoriet? ,,Hij heeft alles om bij Ajax te slagen.” -
Haller topaanwinst voor Ajax: ‘Hij kan ook in Champions League indruk maken’
Met de verwachte komst van Sebastién Haller (26) heeft Ajax de gewenste topspits gestrikt. Wordt zijn komst een succes? Oud-spits Pierre van Hooijdonk en tegenstander Dirk Marcellis zijn enthousiast. -
Top 5
Ajax gaf in januari meer uit dan alle twintig clubs in Spanje bij elkaar
De transferperiode van januari 2021 leverde minder spektakel op dan in voorgaande jaren. Door de coronacrisis probeerden clubs vooral te huren om hun selecties nog te versterken voor de komende maanden. Toch gingen een aantal spelers voor flinke bedragen naar een andere club. Dit waren de tien duurste transfers.