‘Ploeg van kopman Quintana doelwit van dopingonderzoek’
De Franse justitie heeft een vooronderzoek geopend naar een ploeg die heeft deelgenomen aan de Tour de France, naar verluidt de ploeg van Nairo Quintana. Mogelijk zijn er dopingregels overtreden, zo bevestigt een woordvoerder van het parket aan persbureau AFP. Persbureau Reuters meldt bovendien dat er twee mensen zijn opgepakt.
Om welke ploeg het gaat, is officieel niet bekend, maar Journal du Dimanche en L'Equipe noemen de naam van Arkéa-Samsic. Een officier van justitie bevestigt aan AFP dat er een onderzoek naar dopinggebruik loopt bij een ploeg die deel heeft genomen aan de Tour de France. Emmanuel Hubert, manager van Arkéa-Samsic, meldt in een reactie dat zijn ploeg afgelopen woensdag in een hotel in Megève bezoek heeft gekregen van de Oclaesp, een Franse instantie die misdrijven tegen de volksgezondheid en het milieu bestrijdt. Hij wil verder niets toelichten.
De twee opgepakte mensen zouden een van de twee doktoren van het Franse team en de Spaanse fysiotherapeut van Quintana zijn. Procureur Dominique Laurens bevestigde dat ‘talrijke gezondheidsproducten zijn gevonden waaronder medicijnen (...) en vooral een werkwijze die als doping kan worden beschouwd’. Verschillende Franse media weten dat het onderzoek vooral gericht is op de broers Nairo en Dayer Quintana en Winner Anacona. Vooral hun hotelkamers zouden zijn onderzocht.
Arkéa-Samsic trok met Quintana als kopman naar de Tour, maar de Colombiaan stelde teleur met een zeventiende plaats in de eindstand. Zijn Franse teamgenoot Warren Barguil werd veertiende.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tour Podcast | ‘Toch maar een bergje in de laatste kilometers stoppen’
Thijs Zonneveld, Hidde van Warmerdam en Theo Bos volgen de Ronde van Frankrijk op de voet. Dagelijks duiden zij in een nieuwe In Het Wiel-podcast de gebeurtenissen in de Tour. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
Baskenland
Tour de France 2023 begint direct met loodzware etappes
Een paar vlakke ritten om de eerste dagen van de Tour de France zonder kleerscheuren door te komen? Vergeet het maar, zo moet de organisatie ASO gedacht hebben. De Tour de France 2023 begint in het Baskenland en moet drie dagen voor vuurwerk zorgen. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Fotoserie
Drie weken Tour in vogelvlucht: het vingertje van Mathieu, de solo van Bauke en het record van Cav
Editie 108 van de Tour de France zit erop. Vanaf de eerste dag was het spektakel in Frankrijk. Bekijk hier de mooiste foto's van de afgelopen drie weken.
-
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
video
Dit krijgen de renners vandaag voor hun kiezen in de Pyreneeën
De laatste bergetappe van deze Tour de France is er opnieuw een met een redelijk eenvoudige aanloop. Maar wanneer er vanuit Pau na een kleine 70 kilometer geklommen moet worden is het wel meteen de befaamde Col du Tourmalet waar de renners een hoogte van iets meer dan 2100 meter gaan bereiken. -
Video
Tourwinnaar Pogacar tijdens speech op Champs-Élysées: ‘Nee, ik ga hier niet huilen’
Hij is nog maar 22 jaar oud, maar nu al een gevestigde naam in de wielerwereld. Tadej Pogacar verzekerde zich zondagavond van zijn tweede Tourzege. Op het podium in Parijs bedankte hij het publiek, de organisatie en vooral zijn ploeggenoten.