Alaphilippe verrast zichzelf: ‘Ze moesten in de auto huilen’
Nieuwe Tour-favoriet?Julian Alaphilippe verbaasde zichzelf vandaag met een geweldige tijdrit. De Franse renner van Deceuninck-QuickStep was iedereen te snel af en verstevigde zijn leidende positie in het klassement. Hij heeft nu 1.26 minuut voorsprong op Geraint Thomas en 2.12 minuut op Steven Kruijswijk.
Delen per e-mail
..Het is ongelooflijk. Zonder arrogant te willen klinken, wist ik dat ik goed kon presteren op dit parkoers”, zei Alaphilippe. ,,Ik zei vanmorgen al tegen mijn neef Franck dat ik het goed zou doen, maar ik had niet verwacht de etappe te kunnen winnen en zeker niet met zo’n groot gat ten opzichte van Thomas.”
Alaphilippe kreeg vleugels van de vele fans. ,,Met de hulp van het publiek, heb ik alles gegeven tot de finish. Ik wist dat het eerst deel van de tijdrit me goed lag, maar ik heb mezelf echt verrast in het tweede deel. Ik heb mijn grenzen verlegd. Ik hoorde dat ze zelfs in de ploegleiderswagen moesten huilen.”
,,Er is met Alaphilippe een favoriet bijgekomen”, zei Jumbo-Visma ploegleider Nico Verhoeven na de verrassende uithaal van de Fransman. ,,Daar zullen de mannen van Team Ineos ook van zijn geschrokken. Misschien moeten zij hun strategie nu aanpassen om hem kwijt te spelen. Dat wordt spannend. Morgen met de rit naar de Tourmalet zullen we weten wat de kansen voor Alaphilippe zijn om het geel naar Parijs te dragen.”
Ook Geraint Thomas heeft Julian Alaphilippe nu naar voren geschoven als favoriet voor de eindzege in de Tour de France. ,,Ik had dit niet echt verwacht. Hij doet het geweldig op dit moment en is zeker de favoriet nu en degene om in de gaten te houden”, aldus Thomas, die 14 seconden toegaf op Alaphilippe. ,,Het was niet heel slecht wat ik liet zien. Het laatste deel raakte ik een beetje oververhit. Dat is geen excuus. De omstandigheden waren voor iedereen hetzelfde. Ik had net niet die laatste 5 procent die nodig was.”
Bekijk hieronder de fenomenale tijdrit van Julian Alaphilippe:
Aan de vooravond van de eerste zware Pyreneeënrit met de finish op de Tourmalet, weet Alaphilippe zelf ook niet precies hoever hij in deze Tour kan komen. ,,Dat gaat totaal anders zijn dan alles wat we tot nu toe hebben gehad in deze Tour”, keek de Fransman vooruit. ,,Ik ga mijn best doen en hoop dat ik niet kraak. Ik zal zeker niet opgeven.”
Deceuninck–QuickStep-teambaas Patrick Lefevere bekijkt het van dag tot dag. ,,Ik zeg al sinds Brussel dat we wel kijken waar we uitkomen en ik ben nu al tien dagen aan het kijken”, zegt hij over de gele trui. ,,Ik ben niet honderd procent zeker dat Thomas hem er bergop af kan rijden. Egan Bernal is een ander verhaal, maar die staat op meer achterstand.”
Lefevere erkent dat zijn ploeg bergop misschien niet de sterkste is. ,,De ploeg is bergop zwak, maar Simon Yates heeft ook de Vuelta gewonnen zonder ploeg. En we hebben met Enric Mas nog iemand achter de hand.” De Spanjaard van Deceuninck staat vierde op 2.44 van zijn Franse ploeggenoot.
Bekijk hieronder de terugblik van In Het Wiel op de tijdrit in Pau:
Verder in het nieuws
-
Tijdritten: in 20 jaar van 135 naar 36 kilometer
Met slechts 36 kilometer aan tijdritkilometers beleeft de Tour een ‘tijdrit-dieptepunt'. Er is geen ploegentijdrit, geen vlakke tijdrit, maar alleen een tijdrit van 36 kilometer naar de top van La Planche des Belles Filles. De voorbije 20 jaar waren er nooit minder tijdritkilometers. (Vorig jaar stond naast de individuele tijdrit van 27 kilometer namelijk ook nog een ploegentijdrit in Brussel op het programma). -
Praten over rentree voelt voor Froome als een overwinning
Chris Froome begaf zich nog wat moeizaam door het Palais des Congrès waar dinsdag het routeschema van de Ronde van Frankrijk van volgend jaar werd gepresenteerd. De viervoudig Tourwinnaar herstelt van een zware val in juni, maar keek toch met enige hoop vooruit op een rentree op niveau. -
Bernal: Zeker de laatste week ziet er mooi uit, met al die bergen
Egan Bernal zag vanmiddag met een tevreden glimlach de etappes van de Tour de France van 2020 op en groot scherm voorbijkomen. De Colombiaan was een van de gasten bij de presentatie van het routeschema in Parijs. -
Video Tourprogramma van dag tot dag
De Tour de France van 2020 start op 27 juni in Nice, waar net als dit jaar de sprinters de kans krijgen om de eerste gele trui te veroveren. Daarna volgt een eerste week waarin al flink geklommen moet worden, gaat het via de Pyreneeën naar de westkust en vervolgens naar de Alpen, waar in een klimtijdrit naar La Planche des Belles Filles de laatste klimkilometers liggen. Op zondag 19 juli eindigt de Tour in Parijs. -
Tweets over de Tour 2020 Chris Froome zoekt tijdritkilometers... met een verrekijker
De Tour de France van 2020 lijkt opnieuw gemaakt voor de echte klimmers. Dat bleek dinsdag in Parijs waar het routeschema werd bekendgemaakt. De enige tijdrit die in het parcours is opgenomen, voert naar de top van La Planche des Belles Filles, een zware klim in de Vogezen. Het was voor Chris Froome reden een ludiek filmpje te posten van iemand met een verrekijker. ‘Ik zoek naar de tijdritkilometers...’
-
Routeschema Tour 2020: geen Alpe d’Huez, wel klimtijdrit naar Planche des Belles Filles op laatste zaterdag
Eerst de Pyreneeën, in de slotweek de Alpen met op de laatste zaterdag een klimtijdrit naar La Planche des Belles Filles (36 km) en géén aankomst op de ‘Nederlandse berg’ l’Alpe d’Huez: dat zijn de belangrijkste conclusies na de presentatie van het routeschema van de Tour de France van 2020. -
De geruchten over de Tour van 2020: Alpe d'Huez, Mont Aigoual en de Tourmalet
Een tijdrit op La Planche des Belles Filles, koninginnenrit naar Alpe d’Huez en in de eerste week al verschillende onderscheidende beklimmingen. Net zoals elk jaar is een deel van het parkoers van de komende Tour de France al uitgelekt voor er maar een etappe gepresenteerd is. Wat kunnen we verwachten? -
Video Tour 2020 is drijfveer voor Froome (34): ‘Op een nog beter niveau dan dit jaar’
Chris Froome ligt bij zijn herstel na zijn zware val in het Critérium du Dauphiné voor op alle prognoses. Dat vertelt de Britse wielrenner in een door zijn ploeg Ineos verspreid video-interview. Bij alle inspanningen die hij nu moet leveren heeft de viervoudig Tourwinnaar maar één doel voor ogen. ,,Ik wil volgend jaar aan de start staan van de Tour. Op een niveau gelijk aan dat van dit jaar of nog beter.”