Boswachter Erik de Jonge vindt 500 meter aan afvaldumping in zijn bos: 'Dit is echt absurd, mensen blijven het gewoon doen'
BERGEN OP ZOOM - ,,Dit is echt absurd, dat mensen hun zooi gewoon hier neergooien is belachelijk." Boswachter Erik de Jonge vond woensdagmiddag een 500 meter lange afvaldumping in de beek De Zoom bij Bergen op Zoom. Hij besloot het te filmen om mensen bewust te maken van de onderkant van de berg, die ze niet zien als ze hun zakken naar beneden gooien.
Een compleet bankstel, oude fietsen en veel vuilniszakken met afval van hennepkwekerijen worden wekelijks aan de bosrand van de Brabantse Wal naar beneden gegooid in de beek. ,,Hier ligt nu zo'n 500 meter aan afval. Mensen weten niet hoe het eruitziet en wat het doet met het bos."
Erg makkelijk om te dumpen
Het is erg makkelijk voor afvaldumpers om in de nachtelijke uren hun vuilnis in het bos te gooien: ,,Even stoppen met de auto op het rustige weggetje, uitladen en alles over de steile helling naar beneden rollen."
De Brabantse boswachter zegt dat dit komt omdat mensen het niet zien zitten om een bankstel naar een milieustraat te brengen. ,,Dat kost ze dan een paar tientjes." Maar hier moet de gemeente het opruimen en kost het aan belastinggeld zoveel meer.
Wasmachines
,,Ik vind ook weleens wasmachines of andere grote apparaten. Die zijn wel gratis weg te brengen naar de stort, maar veel mensen weten dat niet eens." De Jonge hoopt dat mensen zich bewust worden van deze mogelijkheden. Ook hoopt hij dat de gemeenten meer doen om een dumping als deze te voorkomen door de drempel bij de milieustraat te verlagen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Waarom Tholen zoveel Oekraïners opvangt
THOLEN - Geen enkele Zeeuwse gemeente vangt zoveel Oekraïners op als Tholen. Dat terwijl Tholen vorig jaar nog ‘nee’ zei tegen de opvang van asielzoekers. -
Tweede opvang Oekraïners in Sint-Maartensdijk
SINT-MAARTENSDIJK - Een deel van de Maartenshof in Sint-Maartensdijk wordt geschikt gemaakt voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
PREMIUM
Opvang Oekraïners: eerst doen, dan de regels
SINT-MAARTENSDIJK - De wittebroodsweken zijn voorbij. Na de lange reis en het vinden van opvang in Nederland, moeten Oekraïense vluchtelingen nu een leven in Nederland opbouwen. -
met video
Lintjesregen 2022: deze Zeeuwen zijn onderscheiden
VLISSINGEN - In totaal 102 Zeeuwen zijn dinsdagochtend tijdens de traditionele lintjesregen koninklijk onderscheiden. Opvallend dit jaar: relatief veel vrouwen kregen een lintje.
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
SGP en ABT winnaars van de verkiezingen in Tholen; de enige vrouw in de raad verdwijnt, maar de volgende staat klaar
THOLEN - Zowel SGP als ABT winnen één zetel. De SGP komt uit op 7 zetels en is daarmee verreweg de grootste fractie in de Thoolse raad. De andere partijen blijven stabiel.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer