Storing bij Belastingdienst nog niet opgelost
De grote storing bij de Belastingdienst, waardoor het soms niet mogelijk is om aangifte te doen, is vanochtend nog steeds niet opgelost. De oorzaak van het probleem is nog niet duidelijk, daar wordt nog naar gezocht, geeft een woordvoerder van de fiscus aan. Sprake van overbelasting door drukte of een doelgerichte poging om met veel inlogpogingen de site offline te halen, een zogeheten ddos-aanval, is er niet.
Delen per e-mail
Maandag staken de problemen de kop op toen particulieren en ondernemers voor het eerst hun aangifte inkomstenbelasting konden doen. Dat is traditioneel een drukke dag met aangiftes, aldus de zegsman. Daardoor kwamen er ondanks de storing toch al ruim 225.000 aangiftes binnen.
Volgens de Belastingdienst komen er dus wel gewoon aangiften binnen, maar lukt het niet bij iedereen. Bij de webcare blijven klachten binnenstromen. ‘Ik kan de app niet gebruiken, omdat ik volgens jullie een rekening in het buitenland heb. Dan mogen jullie aangeven waar’, luidt een van de vele berichten op Twitter. De Belastingdienst bevestigt dat in sommige gevallen ten onrechte een buitenlands rekeningnummer wordt ingevuld.
Voor zover bekend houden de problemen met de buitenlandse rekening géén verband met de storing, voegt Neleman daaraan toe. ,,Incidenteel kan het voorkomen dat een buitenlands rekeningnummer ten onrechte vooraf wordt ingevuld. Herken je de rekening niet, en is het saldo 0, dan kun je de rekening verwijderen. Herkent je de rekening niet en staat er saldo op de rekening, dan is het advies contact op te nemen met de Belastingdienst”, laat de woordvoerder weten.
‘Heel vervelend’
De technische problemen bij de Belastingdienst manifesteren zich op verschillende manieren”, legt Neleman uit. ,,Dat is natuurlijk heel vervelend. Onze mensen werken dag en nacht om de problemen op te lossen. Het is belangrijk dat deze storing zo snel mogelijk verholpen is.”
Klanten die op de website tegen een fout aanlopen, wordt geadviseerd het op een later moment opnieuw te proberen. De aangifte-app zelf werkt goed, meldt de Belastingdienst. ,,Maar de app moet natuurlijk gevoed worden met gegevens. Dat gaat niet altijd goed op dit moment.”
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat niet als censuur, maar omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Blauwe enveloppe
Ondernemers en consumenten hebben tot 1 mei om de aangifte over 2020 te doen. Wie voor 1 mei uitstel aanvraagt, heeft tot 1 september om aangifte te doen.
De afgelopen tijd viel bij 6,8 miljoen particulieren en 1,5 miljoen ondernemers de blauwe envelop op de mat, waarmee ze opgeroepen werden de inkomstenbelasting op te geven.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wordfeud razend populair tijdens lockdown, met deze tips word jij de allerbeste
Wie dacht dat Wordfeud zijn beste tijd heeft gehad, heeft het mis. In 2020 is de bekende Scrabble-app bijna 500.000 keer gedownload in Nederland. Door de coronapandemie zijn mensen het woordspelletje weer opnieuw gaan spelen en hebben veel nieuwe spelers het ontdekt. Met onderstaande tips word jij de allerbeste. -
Dit zijn alle tv-kanalen die in Nederland 4K-beeld uitzenden
Iedereen die de afgelopen paar jaar een nieuwe tv heeft gekocht, heeft waarschijnlijk een scherm met een 4K-resolutie in huis. Het grotere aantal pixels zorgt voor een scherper beeld, maar live tv-kijken in 4K is nog nauwelijks beschikbaar en er zijn weinig plannen voor, blijkt uit een rondvraag. We zetten de paar bestaande opties op een rij. -
Ruim 20.000 Nederlanders vulden Technologie Kieswijzer in: ‘Verrassende uitkomsten’
De toeslagenaffaire, klimaatverandering of de toekomst van de democratie. Niet direct onderwerpen waarbij je gelijk aan technologie denkt. Toch hebben ze er alles mee te maken, want technologie en digitalisering is anno 2021 overal in onze samenleving. Rudy van Belkom ontwikkelde er een speciale stemhulp voor: de Technologie Kieswijzer. Inmiddels hebben ruim 20.000 mensen de kieshulp ingevuld en daar komen soms verrassende resultaten uit. -
Update
Wereldwijde storing WhatsApp, Instagram en Facebook na ruim uur voorbij
Sociale media als Instagram, WhatsApp en Facebook kampten vanavond een goed uur met een grote storing. Dat blijkt uit meldingen van Twitteraars. Aangezien de meldingen uit verschillende landen kwamen leek het om een wereldwijde storing te gaan. Rond 19.20 uur leken de storingen in de meeste landen weer voorbij. -
PREMIUM
Floris is de Max Verstappen van virtuele Formule 1: ‘Ooit word ik wereldkampioen’
Op 22 maart 2018 vertelde Floris Wijers uit Soest dat hij gemiddeld vijf uur per dag trainde om in de top 20 van virtuele Formule 1-coureurs te komen. Hij hoopte met online autoracing voldoende geld te verdienen om rond te komen.
-
PREMIUM
Dorpen krijgen komende jaren glasvezel: lees hier of je aan de beurt bent
De uitrol van glasvezel leek enkele jaren terug te stokken, maar nu KPN en pensioengigant ABP duizend dorpen en plattelandskernen gaan verglazen, komt de vaart er echt in. Over vijf jaar zal zeker 90 procent van alle huizen over het internet van de toekomst beschikken. -
Gameconsole cadeau doen? Update hem stiekem en stop hem daarna terug in de doos
Een gameconsole als cadeau krijgen is een groot feest, maar het is een enorme domper als je deze spelcomputer daarna urenlang moet updaten voordat je kunt spelen. Daar is wat aan te doen. -
Laptops steeds moeilijker leverbaar: deze aanraders van minder dan 700 euro zijn er nog
De zoektocht naar een goede laptop is nu buitengewoon lastig. Tekorten zorgen ervoor dat het aanbod veel kleiner is dan in voorgaande jaren, waardoor je soms meer moet betalen voor een aardige machine. Voor wie maximaal 700 euro wil besteden, hebben we alsnog een paar interessante opties gevonden.
0 reacties