Elon Musk was eventjes niet meer de rijkste man ter wereld: ‘Hij heeft te veel betaald voor Twitter’
Elon Musk was woensdag even niet meer de rijkste man ter wereld, zegt zakenblad Forbes. Door de aankoop van Twitter en de aandelen in Tesla die hij daarvoor van de hand deed, is zijn vermogen dit jaar gedaald. De Fransman Bernard Arnault werd daarna de rijkste. Hij is eigenaar van luxeconcern LVMH, dat modehuizen als Louis Vuitton, Christian Dior en Fendi bezit, maar ook diverse drankmerken als champagnehuis Moët & Chandon en cognacmerk Hennessy.
Even voor 17.00 uur Nederlandse tijd daalde Musks vermogen door een daling van de beurskoers van Tesla naar 185,3 miljard dollar. Arnault en zijn familie waren toen 185,4 miljard dollar waard. Toen de koers van Tesla daarna weer wat opveerde heroverde Musk zijn titel.
Arnaults profiteerde tijdens de coronacrisis van een sterke vraag naar luxeproducten als mode. Ook de heropening van de horeca en belastingvrije aankopen van reizigers deden het bedrijf goed.
‘Te veel betaald voor Twitter’
Musk werd dit jaar vooral op papier veel armer door een waardedaling van zijn aandelen Tesla. Daarnaast schat Forbes in dat Musk te veel heeft betaald voor Twitter. De waarde van de berichtendienst zou veel lager liggen dan de 44 miljard die Musk er samen met enkele andere financiers voor neertelde.
Musk werd in september vorig jaar de rijkste mens op de Forbes-lijst. Toen stond Jeff Bezos van Amazon nog tweede. Maar Musks aandelen van Tesla en Bezos’ aandelen Amazon daalden dit jaar flink in waarde. Bezos staat nu vierde, nog achter de Indiase tycoon Gautam Adani.
De rijkenlijst van Forbes fluctueert met de beurskoersen, waardoor de verschillen van minuut tot minuut kunnen verspringen. Persbureau Bloomberg werkt zijn rijkenlijst minder vaak bij. Daar staat Musk nog altijd bovenaan, al is het verschil met Arnault gedaald tot zo’n 14 miljard dollar.
Praat mee.
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen respectvolle reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een gesprek willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Bekijk onze economievideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Opnieuw tegenslag voor Elon Musk: Onderzoek naar zijn implantaatbedrijf om vermeend dierenleed
Het implantaatbedrijf Neuralink van Elon Musk wordt verdacht van dierenleed. Personeel van het bedrijf zou hebben geklaagd over dierproeven die te gehaast worden uitgevoerd. De Amerikaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Macron wijst Musk op noodzaak regels bij Twitter
De Franse president Emmanuel Macron heeft met de nieuwe eigenaar van Twitter, Elon Musk, een ,,helder en eerlijk” gesprek gehad over de regels rond content op het socialemediaplatform. Beiden ontmoetten elkaar in de VS, waar Macron op staatsbezoek is. Een dag eerder had Macron zijn zorgen om de kwestie geuit. -
De handigste apps om je goede voornemens bij te houden
Stoppen met roken, gezonder leven, minder op je telefoon zitten of meer besparen; 2023 staat voor de deur en dat betekent voor tal van Nederlanders dat de goede voornemens weer uit de kast worden getrokken. Gelukkig zijn er een heleboel apps die je kunnen helpen. -
Waar moet je op letten als je tech koopt in de Verenigde Staten?
De euro is aan het opkrabbelen na een dip in 2022, waardoor je meer dollars kan wisselen. Voeg daar goedkopere prijzen in de VS aan toe, en winkelen aan de overkant van de oceaan wordt weer interessant. Waar moet je op letten als je tech koopt in Amerika?
-
Binnenlandse vluchten in de VS komen na uren weer op gang na grote storing verkeersleiding
Het vliegverkeer binnen de Verenigde Staten komt weer op gang nadat dit even stil was komen te liggen door een technische storing. Alle binnenlandse vluchten worden volgens luchtvaartdienst FAA hervat. De opdracht om de vliegtuigen voorlopig aan de grond te houden, is ingetrokken. -
-
-
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer