Jevgeni Levtsjenko en Klaas-Jan Huntelaar leggen krans bij herdenking op 4 mei
Oekraïner Jevgeni Levtsjenko legt op 4 mei een krans bij de Nationale Sportherdenking bij het Olympisch Stadion in Amsterdam. De voormalig profvoetballer doet dat samen met onder meer KNVB-voorzitter Just Spee, NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen en oud-voetballer Klaas-Jan Huntelaar.
De Nationale Sportherdenking staat dit jaar stil bij de duizenden slachtoffers die in de Tweede Wereldoorlog zijn gevallen in het Nederlandse voetbal.
In de Tweede Wereldoorlog zijn duizenden leden van voetbalclubs omgekomen. Op het KNVB-monument uit 1949 staan 2212 namen. Door aanvullend onderzoek zijn er inmiddels al meer dan 500 nieuwe slachtoffers gevonden. Deskundigen gaan ervan uit dat er rond de 5000 slachtoffers waren in het Nederlandse voetbal, zoals leden, bestuurders, scheidsrechters, officials, vrijwilligers, donateurs en supporters.
Levtsjenko is voorzitter van spelersvakbond VVCS. Hij komt momenteel op meerdere manieren op voor de slachtoffers van de oorlog in zijn land. Levtsjenko voetbalde onder meer bij Vitesse, Sparta Rotterdam en FC Groningen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Lutsharel Geertruida met blessure terug naar Feyenoord: ‘Het ziet er slecht uit’
Lutsharel Geertruida speelde tegen Frankrijk zijn eerste interland voor Oranje en het werd niet het debuut waar hij van gedroomd zal hebben. Niet alleen ging Nederland in het Stade de France met 4-0 hard onderuit, maar voor de in de basis gestarte Feyenoorder kwam er door een blessure vroegtijdig een einde aan de wedstrijd. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
MotoGP-coureur Pol Espargaro breekt kaak en rugwervel bij zware crash
MotoGP-coureur Pol Espargaro is bij een zware crash tijdens de training van de Grote Prijs van Portugal gewond geraakt. De Spanjaard heeft onder meer een longkneuzing en diverse breuken, zo maakte de organisator van het evenement bekend. -
Gehavend Jong Oranje na razende start veel te sterk voor Noren in oefenduel
Jong Oranje heeft op een trainingsstage in Spanje gewonnen van Jong Noorwegen. In San Pedro del Pinatar versloeg de formatie van bondscoach Erwin van de Looi de tegenstander met 3-0.
-
OVERZICHT
Lees hier alles over het doelpuntrijke duel van Hoek, de knappe zege van De Boys en de goal van Arjan Koopmans (45)
Het voetbalweekeinde in Zeeland begon deze week vroeg. Vrijdagavond stond al de derby tussen vierdedivisionisten Goes en Kloetinge op het programma. Het werd een vermakelijke burenruzie, met kansen voor beide ploegen, maar zonder winnaar. Daarmee was de toon voor het weekend direct gezet... -
-
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Oranje beleeft tegen Frankrijk slechtste start van een interland sinds 1919
Oranje heeft in Parijs een dramatische start gekend van de kwalificatiereeks voor het EK 2024 in Duitsland. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman keek in de uitwedstrijd tegen Frankrijk (4-0 eindstand) al na 21 minuten tegen een 3-0 achterstand aan in het Stade de France in Saint-Denis.