Djokovic, Federer en Nadal al tien jaar samen aan de top
Van 2008 tot 2018In 2008 werden de vier Grand Slams gewonnen door Novak Djokovic, Roger Federer en Rafael Nadal. Tien jaar later domineert het drietal nog altijd het mannentennis.
Federer (37) won begin dit jaar de Australian Open, Nadal (32) was voor de elfde keer de sterkste op Roland Garros en vervolgens won Djokovic zowel Wimbledon als de US Open. Daarmee is ook de huidige top drie van de ATP-wereldranglijst weer exact hetzelfde als tien jaar geleden: Nadal op 1, Federer op 2, Djokovic op 3.
Poll
Van welke tennisser geniet jij het meeste?
-
Novak Djokovic (10%)
-
Roger Federer (72%)
-
Rafael Nadal (18%)
Federer won zijn eerste Grand Slam vijftien jaar geleden, toen hij de sterkste was op Wimbledon. De Zwitserse tennislegende groeide sindsdien uit tot de meest succesvolle tennisser aller tijden met liefst twintig Grand Slams op zijn naam: acht keer was hij de beste op Wimbledon (record), zes keer op de Australian Open (gedeeld record), vijf keer op rij op de US Open (record) en één keer op Roland Garros.
Nadal is na Federer de meest succesvolle tennisser ooit met zestien Grand Slams. Hij won zijn eerste Grand Slam in 2005, toen hij de sterkste was op Roland Garros. Deze zomer won hij voor de elfde keer in dertien jaar in Parijs (record). De Spanjaard won verder nog drie keer de US Open, twee keer Wimbledon en één keer de Australian Open.
Djokovic is samen met Pete Sampras derde op de Grand Slam-ranglijst, met veertien eindzeges. De Serviër won zijn eerste Grand Slam in 2008 op de Australian Open, het toernooi dat hij tot op heden al zes keer, een record dat hij deelt met Federer. Verder was Djokovic nog vier keer de sterkste op Wimbledon, drie keer op de US Open en één keer op Roland Garros.
Voor het tijdperk Djokovic-Federer-Nadal slaagden al vijf tennissers erin om een Career Grand Slam te veroveren: Fred Perry, Don Budge, Rod Laver, Roy Emerson en Andre Agassi. Budge (1938) en Laver (1962 en 1969) zijn nog wel altijd de enige twee tennissers die er in slaagden om alle vier de Grand Slams in hetzelfde jaar te veroveren. Djokovic won in 2015/2016 ook vier Grand Slams op rij, waarmee hij de eerste tennisser werd die op dat moment op alle drie de soorten ondergronden (gras, gravel en harcourt) de sterkste was.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
UEFA: valse kaarten veroorzaken chaos voor finale Champions League
Valse toegangskaarten zijn volgens voetbalbond UEFA de reden dat de Champions League-finale tussen Liverpool en winnaar Real Madrid in Parijs gisteravond een half uur later is begonnen. De wedstrijd zou om 21.00 uur beginnen in het Stade de France, maar werd uitgesteld door wachtrijen van fans die vanwege de neptickets niet binnen konden komen. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
OVERZICHT
Lees hier alles over de degradatie van Goes, het debacle van de Boys en de titel van Kruiningen
VLISSINGEN - Het einde van de competities komt in zicht, wat automatisch betekent dat er ook steeds meer beslissingen vallen. Zo is Goes zaterdag officieel gedegradeerd uit de derde divisie. De ploeg komt volgend seizoen weer uit in de hoofdklasse. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
VROUWENVOETBAL
IJzendijke is eindelijk weer compleet en kan meteen feest vieren
VLISSINGEN – In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal boekte IJzendijke na een serie mindere wedstrijden weer eens een lekkere zege. In Ridderkerk werd RVVH 2 met 3-6 verslagen. De formatie van Nico Knol was weer vrij compleet en voetbalde een goede pot.
-
Met video's
Sergio Pérez blijft Charles Leclerc voor in laatste vrije training, Max Verstappen weer naar vierde tijd
Sergio Pérez heeft tijdens de derde vrije training voor de Grand Prix van Monaco de snelste tijd op zijn naam geschreven. De Red Bull-coureur bleef de twee Ferrari's voor. Ploeggenoot Max Verstappen kwam net als in de eerste twee vrije trainingen tot de vierde tijd. -
PREMIUMmet video
Vrooooom: Max’ Monaco in de strip
Het circuit van Monaco, dat morgen het strijdtoneel is van Max Verstappen, duikt in eindeloos veel strips op. Kenner Wim Simons geeft tekst en uitleg bij zes Monegaskische avonturen van de legendarische stripheld/coureur Michel Vaillant. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda.