Alexander Zverev verrast door ontvangst op Australian Open: ‘Dacht dat iedereen me hier zou haten’
,,Ik merkte dat jullie lang in een lockdown hebben gezeten”, grapte Alexander Zverev na zijn winstpartij op de Australian Open tegenover het publiek. De 24-jarige Duitser won in de tweede ronde eenvoudig (6-4, 6-4 en 6-0) van de thuisspelende Australiër John Millman.
,,Ik had me voorbereid op veel gejoel tegen me en dat iedereen me hier zou haten na afloop. Maar sport heeft deze sfeer nodig", vervolgde Zverev. ,,Ik wil voor publiek spelen, ongeacht of ze voor of tegen me zijn.” Zverev oogstte met die opmerking alsnog een warm applaus.
Corona
Zverev vermoedt dat er meerdere tennissers op de Australian Open het coronavirus bij zich dragen. ,,Maar er wordt niet getest”, sprak de Duitser zijn zorg uit. De Franse tennisser Ugo Humbert meldde vandaag dat hij positief had getest op het virus, een dag nadat hij door zijn landgenoot Richard Gasquet was uitgeschakeld op het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Hij moet daarom een week in quarantaine in Australië blijven.
Deelnemers aan de Australian Open moeten volledig gevaccineerd zijn. Zverev: ,,Maar we mogen gewoon ergens gaan eten en gewoon doen wat we willen. Het lijkt me vanzelfsprekend dat er meer mensen besmet zullen raken. Ik denk dat er tennissers hier zijn gearriveerd met een besmetting. Ik denk ook dat anderen het hier hebben opgelopen. Maar we worden niet getest. Als dat zou gebeuren, denk ik dat er meer besmettingen uitkomen.”
Volgens Australia ABC News worden spelers geacht dagelijks een zelftest te doen en zijn ze bij aankomst getest. Dat zou tussen de vijfde en de zevende dag van hun verblijf opnieuw moeten gebeuren. Zverev zei zo veel mogelijk in zijn eigen bubbel te blijven in de jacht op zijn eerste grandslamtitel. ,,Ik ben de deur nog amper uit geweest, ik neem geen enkel risico.”
Zverev neemt het in de volgende ronde op tegen een qualifier, de Moldaviër Radu Albot. Die was in zijn partij uit de tweede ronde in drie sets te sterk voor de Australiër Aleksandar Vukic. Zverev neemt voor de zevende keer deel aan de Australian Open. In 2020 was het bereiken van de halve finales in Melbourne zijn beste resultaat. Vorig jaar reikte hij tot de kwartfinales.
Bekijk hieronder onze tennisvideo's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Australian Open
Teleurstelling bij Tallon Griekspoor na verloren slijtageslag op Australian Open: ‘Klotevoorbereiding’
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMMET VIDEO
Stevense knalt ZVV Middelburg in slotseconde naar nog een jaar eredivisie: ‘Zit nog vol adrenaline’
Sofie Stevense zorgde er vrijdagavond hoogstpersoonlijk voor dat de zaalvoetbalsters van ZVV Middelburg ook na de zomer weer in de eredivisie spelen. In de laatste seconde van de nacompetitiewedstrijd tegen ZZVV Mazzelstars schoot ze de benodigde treffer binnen (3-2). ,,Ik ben serieus nog nooit zo blij geweest in mijn leven.’’Middelburg -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.
-
PREMIUM
Voor Teun Wieland en FC Axel komt het aan op de spannende slotdag: ‘Iedereen kan van elkaar winnen’
Axel -
-
-
PREMIUM
Hoe Dortmund en Donyell Malen bezweken onder de titelstress: ‘Ik wil even niks zeggen nu’
Heel Duitsland was klaar voor een machtsoverdracht in de Bundesliga. Eindelijk na 11 jaar een andere kampioen dan Bayern München. Maar op matchpoint ‘voor’ in eigen stadion bezweek Borussia Dortmund onder de druk en bleef de titel tóch in vertrouwde handen. Een ooggetuigenverslag. -
Rafael Nadal kent geen problemen op Australian Open, ook Ashleigh Barty en Naomi Osaka oppermachtig in Melbourne
Rafael Nadal heeft zich vrij eenvoudig geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spaanse nummer 5 van de wereld had aan drie sets voldoende om zich te ontdoen van de Duitse qualifier Yannick Hanfmann. Het werd 6-2, 6-3 en 6-4.