Van Liere Nederlands kampioene dressuur, Zweistra pakt zilver
ERMELO - Dinja van Liere is zondag voor het eerst in haar carrière Nederlands kampioene dressuur geworden. De uit Kapelle afkomstige amazone volgde in Ermelo Edward Gal op, die een sabbatical heeft genomen. Verrassend was dat Thamar Zweistra uit Schore met het zilver naar huis ging.
Na zaterdag, de eerste dag van de Zware Tour, leek het een tweestrijd te gaan worden tussen Dinja van Liere en Emmelie Scholtens. De laatste moest zich echter terugtrekken voor de kür op muziek. Een uur van tevoren meldde ze dat haar paard, Desperado, niet geheel fit was.
In de afsluitende kür stak Van Liere, die met Hermès binnen de ring kwam, met kop en schouders boven iedereen uit. Met 83,155 procent was ze de enige die van de jury een score van boven de 80 procent kreeg. Zweistra, die eerder dit jaar al de wereldbekerfinale reed, kwam uit op 78,670. Ze passeerde daarmee nog nét Marieke Van der Putten, die het zaterdag beter deed dan de Bevelandse.
(de tekst gaat verder onder de foto)
Het NK gold als eerste observatiewedstrijd voor het WK, dat deze zomer in Denemarken is. De bondscoach kan bijna niet anders dan haar selecteren. Ook Zweistra heeft meteen goede zaken gedaan met haar paard Hexagon's Ich Weiss.
Hans Peter Minderhoud, die uit Westkapelle afkomstig is, werd in 2011 al eens Nederlands kampioen. Hij heeft elf jaar later met Dinja van Liere een opvolger.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Minderhoud meldt zich af voor CHIO Rotterdam
ROTTERDAM - Hans Peter Minderhoud heeft zich moeten afmelden voor het CHIO van Rotterdam, dat eind deze week is. De uit Westkapelle afkomstige dressuurruiter liet bondscoach Alex van Silfhout weten dat zijn toppaard, Glock’s Dream Boy, niet geheel fit is. -
PREMIUM
Zuur! Monique Verschuure komt 65 meter tekort voor Zeeuw uurrecord
GOES - Even dacht Monique Verschuure vrijdagavond dat ze het Zeeuws uurrecord verbroken had. Daarvoor moest ze op de baan van AV'56 in Goes voorbij de 15,104 kilometer gaan. Na wat ingewikkelde berekeningen - de uitleg volgt verderop - bleek dat de Yersekse atlete 65 meter tekortkwam... -
Mick van Dijke uit Colijnsplaat achtste op NK op weg
WIJSTER - Mick van Dijke was vrijdag de beste Zeeuw bij het Nederlands kampioenschap op de weg in Drenthe. De 22-jarige wielrenner uit Colijnsplaat reed bijna de gehele dag in de voorste gelederen en finishte als achtste op de VAM-berg. -
Tim van Dijke voor broer Mick op NK tijdrijden
EMMEN - De broers Tim en Mick van Dijke, afkomstig uit Colijnsplaat, hebben zich op het NK tijdrijden in Emmen niet kunnen bemoeien met het verdelen van de prijzen. Ze werden respectievelijk negende en elfde, op ruime afstand van winnaar Bauke Mollema. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf.
-
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
Zilver voor Christiaan Provoost uit Domburg bij het NK mennen
ERMELO - Menner Christiaan Provoost uit Domburg is tweede geworden op het Nederlands kampioenschap bij de enkelspannen. In Ermelo scoorde hij met Duran-H een totaal van 154,81 punten. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10.