Nationaal kampioen Jeroen Kramer schudt het Goruna-circuit in Hoofdplaat op
VLISSINGEN - Nederlands crosskampioen H40, Jeroen Kramer heeft op het West-parcours van het Goruna-circuit in Hoofdplaat een scherpe tijd neer gezet.
Delen per e-mail
Op het parcours van 9,4 kilometer gedeeltelijk langs de Westerschelde en terug over een wat saai landweggetje scoorde de Zaankanter, die op vakantie is in Breskens, een tijd van 30 minuten en 39 seconden. Dat was vier minuten sneller dan Thomas Wulffraat, zes minuten dan Gino van Broek en zeven minuten dan Erik Cappon. De 40.26 van Marieke Mullaert gelopen op 2 januari is nog steeds de snelste vrouwentijd in Hoofdplaat.
Op het parcours in Axel blijft fysiotherapeut Mark Verhage aan de leiding in 31.36. Sander d’Hondt liep zich zaterdag naar de tweede plaats in 32.11, een minuut voor Andy Cocquyt. Leonie Ton kreeg dit keer klop van de Belgische Lisz Verbeeck, die samen met vader Chris liep. Ze was in 36.54 twaalf seconden sneller dan Ton.
Vorig week liet Ton al weten op Facebook: ,,Twee marathons in een weekend is geen probleem, maar twee korte afstanden waar ik me het snot voor de ogen loop, is te veel voor het ‘oude’ lijf.‘’ Inmiddels zijn er 220 tijden geregistreerd voor het Goruna-circuit waar nog gelopen kan worden tot en met 31 januari 12.00 uur. In februari staan er drie nieuwe parcoursen inclusief een halve marathon op de rol.
Run Your Own Race
In het Run Your Own Race crosscircuit stonden dit weekend parcoursen in Westkapelle en op de Woensdrechtse hei gereed. In Woensdrecht boekte Timo de Geus na 8 kilometer zijn tweede zege in 27.39 ruim voor tenniscoach Sven Vermeulen en Laurey van den Berg in 31.25 als eerste vrouw op de derde plaats overall.
Parcours -coördinator Wouter Verstraate had in zijn woonplaats Westkapelle een afstand van 4,2 km uitgezet en won die in 14 minuten en 39 seconden. Crum van der Linden liep naar 15.43 voor Robbert Meeuwse. Noor Dekker scoorde evenals vorige week in Stellendam de vierde plaats overall op iets meer dan een minuut van haar trainer Verstraate.
Komend weekend lopen de RYOR-deelnemers een parcours in het bos van Ritthem.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Brendan Meulmeester traint in deze tijd óók voor zijn zelfvertrouwen
MIDDELBURG - In de rubriek ‘Hoe trainen Zeeuwse sporters nu?’ gaat de PZC iedere week in gesprek met een sporter uit deze provincie. Hoe blijft hij of zij fit in tijden van lockdown? In deel 6: handballeer Brendan Meulmeester. -
Weg naar de wereldtitel start voor Nancy van de Ven in Tsjechië
VLISSINGEN - Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissingen begint het wereldkampioenschap dit jaar in Tsjechië. Op 23 juli staat in Loket de eerste van vijf races op het programma. -
Souburger Wim Buijs (1933-2021) was waar het zwemmen was
VLISSINGEN - Op 88-jarige leeftijd is vorige week Wim Buijs overleden. De Souburger was een halve eeuw een prominente en ondernemende persoonlijkheid in de Zeeuwse zwemwereld. -
PREMIUM
TOP heeft veel vragen, voor als de ereklasse weer begint
ARNEMUIDEN - De korfballers van TOP Arnemuiden zitten in een bijzondere situatie: in de zaal spelen ze in de hoofdklasse en vallen ze búiten de topsportregeling van sportkoepel NOC*NSF, maar op het veld komen ze uit in de ereklasse en hebben ze straks waarschijnlijk wél een uitzonderingspositie. ,,We zitten daarom met heel veel vragen”, zegt trainer Edwin Coppoolse. ,,Bijvoorbeeld: hoe kunnen wij ons goed voorbereiden als we nu bijna niets mogen doen?” -
PREMIUM
Vlissinger eert ouders: ‘Bij Elfstedentocht 1947 redden zij het leven van 20 schaatsers’
VLISSINGEN - Vlissinger Djurre Leenstra (76) bracht zijn jongste jaren door op de zuivelfabriek van Bartlehiem, waarvan zijn vader de directeur was. Tijdens de Elfstedentocht van 1947 maakte hij deel uit van een bijzondere reddingsactie. ,,Het heeft mijn ouders altijd gestoken dat daar nooit over is gerept”, zegt hij. ,,En dat terwijl daar toch het leven van 20 à 24 schaatsers is gered.”
-
PREMIUM
Zeeuwse sportteams uit elkaar gerukt, maar toch wel blij: ‘Die afstandsoefeningen hangen je de keel uit’
-
PREMIUM
Vier Zeeuwse tips (en een extraatje) om de lege uurtjes tóch met sport te vullen
VLISSINGEN - Gaat er dit seizoen door de amateursporters nog in competitieverband gespeeld worden? Wie nu naar de laag ijs en sneeuw op de sportvelden kijkt, of aan de avondklok en andere maatregelen denkt, zal ‘nee’ antwoorden. Met de lockdown zijn we nog wel even zoet, maar we moeten wel zorgen dat we niet te moedeloos worden. Gelukkig kunnen we wel naar sportgerelateerde zaken kijken en luisteren. -
PREMIUM
Acceleratietraining moet Schott aan een nieuw pr helpen: ‘Zo dicht mogelijk rond de elf seconden’
BURGH-HAAMSTEDE - In de rubriek ‘Hoe trainen Zeeuwse sporters nu?’ gaat de PZC iedere week in gesprek met een sporter uit deze provincie. Hoe blijft hij of zij fit in tijden van lockdown? In deel 7: atleet Aron Schott.