Kortgeense roeister zet na 43 dagen voet aan wal
ENGLISH HARBOUR – Marieke le Duc-Bouwense is gefinisht op Antigua! De 42-roeister uit Kortgene heeft een zeer bijzondere prestatie neergezet: ze maakt deel uit van de eerste Nederlandse vrouwenboot die de Talisker Whisky Atlantic Challenge heeft voltooid. Zondagmiddag werd het Oranje-kwartet uitbundig binnengehaald in English Harbour, na 43 dagen, 4 uur en 56 minuten op de Atlantische Oceaan.
Delen per e-mail
De Talisker Whisky Atlantic Challenge geldt als één van de zwaarste roeiwedstrijden ter wereld. Op 12 december vertrokken 21 boten – met één, twee, drie of vier personen aan boord – vanaf het Canarische Eiland La Gomera om de oversteek van zo’n 5000 kilometer te maken. Marieke le Duc-Bouwense, Renate de Backere, Iris Noordzij en Melissa Vooren arriveerden knap als zevende. En ze zaten de hele race ver voor de andere vrouwenboten, die nog dagen op zee zullen doorbrengen. ,,Na een week was ons wel duidelijk dat we voor de eerste plek in onze klasse konden gaan”, zei de Zeeuwse direct bij de finish.
‘We are the champions’
Le Duc-Bouwense werd op het Caribische eiland binnengehaald door haar man en twee kinderen, naar wie ze enorm uitkeek. De vier sloeproeisters, samen de Atlantic Dutchesses, kwamen met brandende fakkels over de meet, luid ‘We are the champions’ zingend. De aankomst werd live uitgezonden op Facebook. Om 17.18 uur Nederlandse tijd zetten ze voor het eerst weer voet aan wal. Meteen werden ze gehuldigd als de winnaars van de vrouwenklasse en ontvingen ze de Victoria Murden Trophy, een beker die vernoemd is naar de eerste vrouw ooit die solo de oceaan over roeide.
Namens het viertal zei Renate de Backere, die in Zeeuws-Vlaanderen opgroeide, dat het een ,,privilege was geweest om deze wedstrijd te mogen roeien”. Want terwijl de hele wereld in brand staat vanwege het coronavirus, kregen zij de gelegenheid om daar even aan te ontsnappen. ,,Er waren genoeg redenen om deze race niet door te laten gaan, maar de organisatie heeft het toch allemaal doorgezet.” Bij aankomst moesten de vier vrouwen voor het eerst in 42 dagen weer een mondkapje op.
20.000 euro
Het kwartet, waar Le Duc-Bouwense pas sinds juni deel van uitmaakte, zamelde geld in voor onderzoek naar het vrouwenhart; hartfalen is bij vrouwen anders dan bij mannen. Tijdens de laatste dagen van hun roeiavontuur ging de teller over de 20.000 euro heen. Dat was hun streefbedrag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Van Anrooij tweemaal bij beste 16
OOSTMALLE – Veldrijdster Lindy van Anrooij heeft zondag haar winterseizoen afgesloten met een veertiende plaats. Bij de Sluitingsprijs in Oostmalle eindigde de 25-jarige Kapelse vier minuten achter winnares Denise Betsema. -
Pattinama-Kerkhove strandt in voorrondes WTA-toernooi Doha
DOHA - Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove is er zaterdag niet in geslaagd om door de kwalificaties van het WTA-toernooi heen te komen. De Zierikzeese verloor in de eerste voorronde met 6-3 7-6 (3) van de Russin Anna Blinkova. -
Podiumkandidaat Milan Vader begint in Spanje aan olympisch seizoen
BANYOLES - Mountainbiker Milan Vader begint zondag aan zijn olympische seizoen. De 25-jarige Middelburger doet in Banyoles, in het noorden van Spanje, mee aan de openingsrace van de Copa Catalana. Dit is een reeks wedstrijden nét onder het niveau van de wereldbekerwedstrijden. -
Tessa Baaijens-Van de Vrie met goed gevoel en ambitie naar Doha
TOLBERT - Tessa Baaijens-Van de Vrie is twee keer vierde geworden met haar paard Happy Grace bij een para-dressuurwedstrijd in het Groningse Tolbert. -
Drie Zeeuwse wegwielrenners beginnen seizoen met Le Samyn
VLISSINGEN – Diverse Zeeuwse wegwielrenners beginnen hun seizoen dinsdag in het zuiden van België. Daar rijden zowel de mannen als de vrouwen de koers ‘Le Samyn’.
-
Pattinama-Kerkhove begint met winst op qualifier
POTCHEFSTROOM - Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove is ook het tweede ITF-toernooi in Potchefstroom voortvarend begonnen. De Zierikzeese, die vorige week al de halve finales haalde in Zuid-Afrika, won woensdag in de eerste ronde van de Zwitserse Svenja Ochsner, die het kwalificatietoernooi overleefde. -
Thamar Zweistra sluit ‘Doha’ af met zesde plaats
DOHA - Dressuuramazone Thamar Zweistra heeft zaterdag haar toernooi in Doha afgesloten met een zesde plaats. Tijdens de Grand Prix Freestyle van het CHI Al Shaqab, een vijfsterrenwedstrijd, kreeg ze 77,220 procent van de jury. -
Minderhoud en Zweistra in selectie Indoor Brabant
VLISSINGEN - Hans-Peter Minderhoud en Thamar Zweistra zijn geselecteerd voor Indoor Brabant, de wereldbekerwedstrijd die op 12 en 13 maart in Den Bosch gehouden wordt. In totaal zijn er vijf combinaties aangewezen voor het dressuurevenement.