Giovanni Siereveld, Etienne Mallie, Steve Schalkwijk, Celino Davidse, Daniël Wissel en Can Kiran vonden al vroeg een nieuwe club. Welke overschrijvingen volgden er nog?
Volledig scherm
Giovanni Siereveld, Etienne Mallie, Steve Schalkwijk, Celino Davidse, Daniël Wissel en Can Kiran vonden al vroeg een nieuwe club. Welke overschrijvingen volgden er nog? © PZC

Dit zijn de overschrijvingen in het Zeeuwse voetbal

VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag sloot de overschrijvingstermijn in het amateurvoetbal. In de afgelopen weken werd er flink geschoven met spelers tussen clubs. De PZC hield de mutaties bij.

Mail aanvullingen naar sport@pzc.nl

ZATERDAGVOETBAL

Hoofdklasse

Hoek

Nieuw: Marijn Wijkhuijs (FC Dordrecht), Ruben Besuyen (FC Dordrecht), Niek van Sprundel (Dikkelvenne), Rik Impens (Hamme), Sidi Ceesay (Temse), Stef de Backer (Deinze), Titas Vitukynas (Trakai, Litouwen), Vin Vercouteren (Mariekerke), Bram Leroy (Olsa Brakel), Kim van den Bergh (Harelbeke), Aaron Verwilligen (Temse) en Yoshi Verbrugge (Eendracht Aalst).

Weg: Giovanni Siereveld (Vlissingen), Lionel Fitsch (Barendrecht), Alexander Embrechts (onbekend), Kyle Doesburg (ASWH), Guillaume Clinckemaillie (Dikkelvenne), Josimar Pattinama (Halsteren), Nick de Groote (Oostnieuwkerke), Brian Meulmeester (Goes), Nathan Lagrou (Zwevezele), Esmat Shanwary (UDI’19, tussentijds), Armand Doka (Londerzeel), Bjarne de Vreeze (Waarschoot, tussentijds), Leonardo Faioli (terug naar Brazilië).

Eerste klasse

Julius Bliek kondigde woensdag alsnog zijn vertrek bij zaterdag-eersteklasser Kloetinge aan.
Volledig scherm
Julius Bliek kondigde woensdag alsnog zijn vertrek bij zaterdag-eersteklasser Kloetinge aan. © Johan vd Heijden

Bruse Boys

Nieuw: Wesley den Hollander (SSV’65), Ti-Jey Bins (Den Bommel), Sander Op ’t Hof (WHS).

Weg: Tom Blomaard (Luctor Heinkenszand), Dylan Adelaar (LSUS Louisiana, VS).

Kloetinge

Nieuw: Rutger van Rossum (Luctor’88), Ramon Janson (MZC’11), Jeroen de Jonge (XerxesDZB), Mitchell Braafhart (FC Axel), Maarten van Vooren (Dauwendaele).

Weg: Julius Bliek (FC Dordrecht), Justin Meulpolder (Kapelle), Wouter Duvekot (Terneuzense Boys), Corné de Jonge (Goes), Jannick Rentmeester (Luctor Heinkenszand).

Tweede klasse

Arnemuiden

Nieuw: Celino Davidse (Jong Ambon).

Weg: --

FC Axel

Nieuw: Roy van Ham (Terneuzense Boys), Stijn Verstraeten (Terneuzense Boys), Shurandell van Uijtrecht (Terneuzen), Tim de Feijter (HVV’24), Sjef van der Kinderen (HVV’24).

Weg: Mitchell Braafhart (Kloetinge), Urmelon Martis (Terneuzense Boys), Marcel van Mol (Steen).

De Meeuwen

Nieuw: Gennaro Eikenhout (Zeelandia Middelburg), Jordi Hamelink (Zeelandia Middelburg).

Weg: Thijs Binnerts (FC Dauwendaele), Hanno Kant (FC Dauwendaele), Luuk Schmelzer (Maastricht).

MZC’11

Nieuw: Colin Jonkman (Walcheren).

Weg: Ramon Janson (Kloetinge), Sofyan Azzagari (Kapelle), Rob Schalkoort (Kapelle), Mike de Voogd (ZSC'62), Jeroen de Wild (Kloetinge).

Nieuwdorp

Nieuw: Teun Rentmeester (Goes), Mark Vermue (FC Dauwendaele).

Weg: Martijn Simonse (Luctor Heinkenszand), Frank Oostdijk (DwO'15), Pieter de Vos (DwO'15), Jerzy Traas (Lewedorpse Boys).

Oostkapelle

Nieuw: René Bil (VCK).

Weg: Karim Ben Sellam (Vlissingen), Amine El Bekkaoui (RCS), Hicham El Kaddouri (GPC Vlissingen).

Serooskerke

Nieuw: Quinten Lourens (Dauwendaele), Derk van den Bosch (RCS), Beaudoin Haeck (Zeelandia Middelburg).

Weg: --

SSV’65

Nieuw: Michel Korsuize (Apollo'69).

Weg: Rico de Putter (Krabbendijke), Jordi Matondo (Kapelle), Wesley den Hollander (Bruse Boys), Moreno van Aerde (Apollo’69), Winston Wleh (Apollo’69), (Richard Schouten (Kloetinge), Alex van Dongen (Hontenisse).

Terneuzense Boys

Nieuw: Wouter Duvekot (Kloetinge), Urmelon Martis (FC Axel).

Weg: Roy van Ham (FC Axel), Stijn Verstraeten (FC Axel), Giacomo Dhooge (Philippine), Senne Klären (Philippine), Len Eversdijk (Walcheren), Jordi Maas (HVV'24).

Urmelon Martis verlaat FC Axel en verkast naar Terneuzense Boys.
Volledig scherm
Urmelon Martis verlaat FC Axel en verkast naar Terneuzense Boys. © Camile Schelstraete

Derde klasse

's-Heer Arendskerke

Nieuw: Tibor Versluijs (Kloetinge).

Weg: Jelmer van der Baan (Wolfaartsdijk). 

Bevelanders

Nieuw: Zgjim Shala (Jong Ambon).

Weg: 

FC Dauwendaele

Nieuw: Oktay Asil (Jong Ambon), Khalid Kaldoon (Jong Ambon), André Goedhart (Nieuwland), Hanno Kant (De Meeuwen), Thijs Binnerts (De Meeuwen).

Weg: Maarten van Vooren (Kloetinge), Nigel Lord (Zeelandia Middelburg), Joshua van Dolder (VCK), Quinten Lourens (Serooskerke), Mark Vermue (Nieuwdorp).

Duiveland

Nieuw: Chris en Remco Koremans (De Alblas).

Weg: Corné Buys (Fios), Thijs Rentier (Goes).

GPC Vlissingen

Nieuw: Robin de Pagter (Zeelandia Middelburg), Yoeri Nijsse (VC Vlissingen), Umut Ertem (Jong Ambon), Shane Mariana (geen club), Mahboeb Rahimi (Zeelandia Middelburg), Hicham El Kaddouri (Oostkapelle).

Weg: Shannon Braafhart jr. (VC Vlissingen, zondag), Bjorn Langeveld (RCS), Okan Baskos (Zeeland Sport).

Kapelle

Nieuw: Salim Sandee (Goes), Sofyan Azzagari (MZC’11), Rob Schalkoort (MZC’11), Jordi Matondo (SSV’65), Urvin Bernardina (Goes), Justin Meulpolder (Kloetinge).

Weg: Joel Danielse (DwO'15), Rik Witkam (DwO'15), Rik Butijn (Waarde), Tom Laureys (Yerseke).

Krabbendijke

Nieuw: Rico de Putter (SSV'65).

Lewedorpse Boys

Nieuw: Jerzy Traas (Nieuwdorp), Sjoerd Kastelein (Nieuwdorp).

Weg: --

Noad'67

Nieuw: --

Weg: --

RCS

Nieuw: Bjorn Langeveld (GPC Vlissingen), Yannik Taniwel (Jong Ambon), Anwar Roemeratoe (Jong Ambon), Miquel Nijsen (Jong Ambon), Amine El Bekkaoui (Oostkapelle) Conner Meerman (Kloetinge).

Weg: Thomas de Rijke (Zeelandia Middelburg), Derk van den Bosch (Serooskerke).

Rillandia

Nieuw: Abderrahim el Fadili (BVV'63).

Weg: --

Tholense Boys

Nieuw: Bas Gunter (MOC'17).

Weg: --

VCK

Nieuw: Joshua van Dolder (Dauwendaele), Cores Siwabessy (JVOZ), Sven Wisse (JVOZ).

Weg: Jurian Winterswijk (Walcheren), René Bil (Oostkapelle), Jaimy Francke (Nieuwland).

Vlissingen

Nieuw: Ignacio Misaine, Marienello Titaley, Mannasse Boera (Jong Ambon).

Weg: --

Walcheren

Nieuw: Etienne Mallie (Vlissingen), Maarten van Rosevelt (Goes), Len Eversdijk (Terneuzense Boys), Jurian Winterswijk (VCK).

Weg: Wouter van Belzen (GPC Vlissingen).

Wemeldinge

Nieuw: Redgey Visser (Yerseke).

Weg: --

WHS

Nieuw: Rik de Wit (MOC '17), Jessey Hermus (Dosko).

Weg: Sander Op ’t Hof (Bruse Boys).

Yerseke

Nieuw: Tom Laureys (Kapelle).

Weg: Redgey Visser (Wemeldinge).

Zaamslag

Nieuw: Jordy Maerevoet, Maxim de Clippelaar (beiden Hontenisse).

Weg: Peter Doens, Marc de Haas (beiden Hoek), Titiano Staes (Hontenisse).

ZSC'62

Nieuw: Mike de Voogd (MZC'11), Kell Rietbroek (VVOR).

Weg: --

Vierde klasse

Apollo'69

Nieuw: Moreno van Aerde (SSV'65), Jermaine van Aerde (Kloetinge), Wynston Wleh (SSV'65), Hamid Ebrahimi (Goes).

Weg: Michel Korsuize (SSV'65).

Cadzand

Nieuw: Jason Malcorps (Schoondijke).

Weg: --

Colijnsplaatse Boys

Nieuw: --

Weg: Jawad Temury (Hansweertse Boys), Kadar Abdullah (Hansweertse Boys).

Domburg

Nieuw: --

Weg: --

DwO'15

Nieuw: Frank Oostdijk (Nieuwdorp), Pieter de Vos (Nieuwdorp), Joel Danielse (Kapelle), Rik Witkam (Kapelle), Rafaël Pinto (JVOZ), William de Ridder (Goes).

Weg: --

Hansweertse Boys

Nieuw: Tom Reijtenbach (Kapelle), Jawad Temury (Colijnsplaatse Boys), Kadar Abdullah (Colijnsplaatse Boys), Atilla Cavus (geen club), Roni Abdullah (geen club), Duncan Rozenblad (geen club), Niek de Punder (geen club), Ferry Bordui (geen club), Andre de Munter (Goes), Carsten Durnholz (Goes).

Weg: Martijn Laven (Wemeldinge), Davy Nieuwenhuise (Kloetinge).

Hoedekenskerke

Nieuw: --

Weg: --

Jong Ambon

Nieuw: Marcello Tuhuleruw (Zeeland Sport), Michael Tolen (Zeeland Sport), Gaffin de Meza (geen club), Virgill de Meza (Goes), Tarik Aouttah (Zeeland Sport), Karim Aouttah (Zeeland Sport), Ways Zarin (RCS), Turgut Ogutuoglu (De Meeuwen).

Weg: Celino Davidse (Arnemuiden), Louis Ficq (Vlissingen, zondag), Ignacio Misaine (Vlissingen, zaterdag), Marienello Titaley (Vlissingen, zaterdag), Yannik Taniwel (RCS), Anwar Roemeratoe (RCS), Miquel Nijsen (RCS), Ricardo Telussa (Veere), Umut Ertem (GPC Vlissingen), Ivar Rijsdijk (MZVC), Sardjano Saridin (FC Dauwendaele), Oktay Asil (FC Dauwendaele), Manasse Boera (Vlissingen, zaterdag), Stijn van de Broek (MZVC), Jan-Arie Jongman (MZVC), Khalid Kaldoon (FC Dauwendaele), Zgjim Shala (Bevelanders), Taha Khaldoon (FC Dauwendaele), Riad El Khattabi (FC Dauwendaele).

Celino Davidse (links) is een van de vele vertrekkers bij Jong Ambon.
Volledig scherm
Celino Davidse (links) is een van de vele vertrekkers bij Jong Ambon. © Barry Van Der Hooft

Kwadendamme

Nieuw: --

Weg: Martin Smaardijk (SSV’65). 

Luctor Heinkenszand

Nieuw: Tom Blomaard (Bruse Boys), Jannick Rentmeester (Kloetinge), Martijn Simonse (Nieuwdorp), Leon Bek (Patrijzen).

Weg: Rutger van Rossum (Kloetinge).

MZVC

Nieuw: Ivar Rijsdijk (Jong Ambon), Stijn van de Broek (Jong Ambon), Jan-Arie Jongman (Jong Ambon).

Weg: Kewan Yu (FC Dauwendaele).

Nieuwland

Nieuw: Jaimy Francke (VCK), Nordin Abarkan (Zeeland Sport), Tim Marteijn (FC Dauwendaele).

Weg: André Goedhart (FC Dauwendaele), Wilco de Keuning (Veere), Peter de Keuning (Veere).

De Noormannen

Nieuw: --

Weg: --

Patrijzen

Nieuw: --

Weg: Leon Bek (Luctor Heinkenszand).

SKNWK

Nieuw: --

Weg: --

Smerdiek

Nieuw: --

Weg: --

SPS

Nieuw: --

Weg: --

Spui

Nieuw: Jeffrey de Vos (Borssele), Ben Ongenae (Terneuzen), Sonny Huitema (Terneuzen), Rowdy Hooi (Terneuzen), Hidde den Dekker (Vogelwaarde), Jari de Jonge (Terneuzense Boys), Jelle Dieleman (Terneuzense Boys), Ryan van den Ouden (Sluiskil), Leroy van Passel (Sluiskil), Tim Vael (RIA W.), Mark Smit (Philippine), Melvin Samijn (FC Axel). 

Weg: Tom Kerkhaert (Terneuzense Boys), Jens de Vries (FC Axel), Sebastiaan Dees (Zaamslag), Fabian Le Feber (VVC'68), Arjen Le Feber (Hoek 2), Melvin de Vos (Oostburg).

Stavenisse

Nieuw: --

Weg: --

Veere

Nieuw: Ricardo Telussa (Jong Ambon), Wilco de Keuning (Nieuwland), Peter de Keuning (Nieuwland), Ramon van Loon (Kampong), Martijn Cleeren (Vlissingen zaterdag).

Weg: Ayoub Taibee (Zeeland Sport).

Vosmeer

Nieuw: --

Weg: Thijs van Zanten (VVC'68).

Waarde:

Nieuw: Lajos Szakacs (vrij), Szaky Szakacs (vrij), Rik Butijn (Kapelle), Patrick Dijl (Krabbendijke), John Harthoorn (Krabbendijke).

Weg: Marcel van Houte (Yerseke).

FC De Westhoek

Nieuw: Joean Hosiyar (MZC'11).

Weg: Ian van de Wekke (WIK'57).

WIK'57

Nieuw: Ian van de Wekke (FC De Westhoek), Lorenzo Wijers (MZC'11).

Weg: Robin Dekker (Den Bommel).

Wolfaartsdijk

Nieuw: Jelmer van der Baan ('s-Heer Arendskerke).

Weg: --

Zeeland Sport

Nieuw: Morad Bobouh (Vlissingen, zaterdag), Soufian Karba (RCS), Niels van Kortenhof (RCS), Okan Baskos (GPC Vlissingen), Onur Kaya (Vlissingen, zaterdag), Salim Ben Sellam (Vlissingen, zondag), Ayoub Taibee (Veere).

Weg: Mohammed Alhajaji (Terneuzen), Nordin Abarkan (Nieuwland), Karim Aouttah (Jong Ambon), Tarik Aouttah (Jong Ambon), Michael Tolen (Jong Ambon), Marcello Tuhuleruw (Jong Ambon).

****************************************************************************

ZONDAGVOETBAL

Hoofdklasse

Naast trainer John Karelse en aanvaller Steve Schalkwijk verlaat ook Mart de Kroo Goes voor Vlissingen.
Volledig scherm
Naast trainer John Karelse en aanvaller Steve Schalkwijk verlaat ook Mart de Kroo Goes voor Vlissingen. © Johan Van Der Heijden

Goes

Nieuw: Corné de Jonge (Kloetinge), Brian Meulmeester (Hoek), Rick de Punder (Sint-Maarten), Yannick van de Woestijne (Zeelandia Middelburg), Daniël Wissel (Zeelandia Middelburg), Raymond Wolff (Vlissingen), Thijs Rentier (Duiveland), Jan-Paul van Hecke (JVOZ).

Weg: Salim Sandee (Kapelle), Steve Schalkwijk (Vlissingen), Mart de Kroo (Vlissingen), Jelle Klap (Sparta Rotterdam), Maarten van Rosevelt (Walcheren), Teun Rentmeester (Nieuwdorp).

Vlissingen

Nieuw: Giovanni Siereveld (Hoek), Louis Ficq (Jong Ambon), Steve Schalkwijk (Goes), Mart de Kroo (Goes), Karim Ben Sellam (Oostkapelle), Shannon Braafhart jr. (GPC Vlissingen), Ibrahim Eryürük (Zelzate, Bel).

Weg: Etienne Mallie (Walcheren), Salim Ben Sellam (Zeeland Sport), Abdoe Abdenbi (Halsteren), Roycel James (Halsteren), Saïd Bouzambou (Terneuzen), Youri Nijsse (GPC Vlissingen), Raymond Wolff (Goes).

Tweede klasse

Zeelandia Middelburg

Nieuw: Levi Mombarg (Goes), Thomas de Rijke (RCS), Nigel Lord (FC Dauwendaele), Kariem Amer (Goes).

Weg: Yannick van de Woestijne (Goes), Daniël Wissel (Goes), Mahboeb Rahimi (nog onbekend), Robin de Pagter (GPC Vlissingen), Beaudoin Haeck (Serooskerke).

Derde klasse

Breskens

Nieuw: Nourredine Zaha (Schoondijke), Justin de Zeeuw (Hoek).

Weg: --

Hontenisse

Nieuw: Sam de Theije (HVV’24), Titiano Staes (Zaamslag), Roy Cremers (SDO’63), Alex van Dongen (SSV’65).

Weg: Maxim de Clippelaar (Zaamslag), Jordy Maervoet (Zaamslag).

HVV’24

Nieuw: Joshua Geertsen (SK Sint Niklaas), Hendrik de Maeyer (Sinaai), Jaimy de Visser (TVC Breda), Sjoerd de Graaf (Terneuzen), Jordi Maas (Terneuzense Boys), Jozué Weever (Sluiskil).

Weg: Tim de Feijter (FC Axel), Sjef van der Kinderen (FC Axel), Sam de Theije (Hontenisse).

Philippine

Nieuw: Sander de Dobbelaere (Oostburg), Jos Westerhout (Sluiskil), Giacomo Dhooge (Terneuzense Boys), Senne Klären (Terneuzense Boys), Steven Visser (FC Dauwendaele)

Weg: --

Terneuzen

Nieuw: Saïd Bouzambou (Vlissingen), Mohammed Alhajaji (Zeeland Sport), Michael Cristina (JVOZ), Randy van Overmeeren (Sluiskil), Enrico van Overmeeren (Sluiskil).

Weg: Sjoerd de Graaf (HVV’24), Can Kiran (FC Meetjesland), Shurandall van Uijtrecht (FC Axel), Jeffrey Buize (Koewacht), Ben Ongenae (Spui), Ryan de Regt (RIA W.).

Saïd Bouzambou trekt van VC Vlissingen naar Terneuzen.
Volledig scherm
Saïd Bouzambou trekt van VC Vlissingen naar Terneuzen. © Paul ten Hacken

Vierde klasse

Clinge

Nieuw: Tim Mechelinck (HVV'24), Kas Hoek (Terhole), Mike van Laere (HVV'24).

Weg: --

Groede

Nieuw: --

Weg: --

IJzendijke

Nieuw: Brian de Waele (Breskens).

Weg: --

Koewacht

Nieuw: Robin Mariman (Steen), Jeffrey Buize (Terneuzen).

Weg: Sjoerd Gunse (RIA W.).

Oostburg

Nieuw: Andrew Wesbeek (Schoondijke), Bryan Wesbeek (Schoondijke), Sinan El Azawi (Schoondijke).

Weg: Sander de Dobbelaere (Philippine).

RIA W. 

Nieuw: Sjoerd Gunse (Koewacht), Sven Bareman (Terneuzense Boys), Lars de Mey (FC Axel), Simon de Poorter (Zelzate), Quinten Wisse (Sluiskil), Ryan de Regt (Terneuzen), Micky Imandt (Sluiskil).

Weg: Pieter Cornelis (Zaffelare), Axel Quivreux (Kaprijke), Mark Smit (Spui), Tim Vael (Spui), Jorden Takiddine (Philippine), Mark Smit (Spui).

Steen

Nieuw: Damian Dankaert (HVV24), Mike de Reus (Clinge), Sjoerd der Weduwe (Graauw), Michael van Mol (FC Axel).

Weg: Robin Mariman (Koewacht), Kenneth Triest (De Meern).

Vijfde klasse

Aardenburg

Nieuw: --

Weg: --

Biervliet

Nieuw: Mark de Feijter (Terneuzense Boys), Daniël Fenijn (IJzendijke), Freek Hirdes (IJzendijke).

Weg: Jelmer Zeegers Terneuzen, Stijn Cornelius (Philippine).

Corn Boys

Nieuw: --

Weg: --

Graauw

Nieuw: Kenneth de Witte (De Klinge).

Weg: --

Hoofdplaat

Nieuw: Aarnout Kouijzer (Biervliet).

Weg: Geerten van Dam, Pepijn Dieleman, Wouter Velthuis (allen Schoondijke).

Hulsterloo

Nieuw: --

Weg: Björn Franckaert (Brants), Geoffrey Volckerijck (Tielrode).

Sluiskil

Nieuw: Robin Dobbeleir (Terneuzense Boys).

Weg: Jos Westerhout (Philippine), Randy van Overmeeren (Terneuzen), Enrico van Overmeeren (Terneuzen), Robin Cornelissen (Terneuzense Boys), Quinten Wisse (RIA W.), Boas Wolfert (Terneuzense Boys), Jozué Weever (HVV'24).

Schoondijke

Nieuw: Geerten van Dam, Pepijn Dieleman, Wouter Velthuis (allen Hoofdplaat), Robin Heijboer (Breskens), Sjoerd Steurijs (Groede).

Weg: Nourredine Zaha (Breskens), Andrew Wesbeek, Brian Wesbeek en Sinan El Azawi (allen Oostburg).

SDO’63

Nieuw: Jordi Wauters (HVV’24), Timo d’Hondt (Hontenisse).

Weg: Roy Cremers (Hontenisse).

Sluis

Nieuw: Marnick Missiaen (Terneuzense Boys).

Weg: Nick Hubregtse (TVC Breda).

Vogelwaarde

Nieuw: Matthieu van der Poel (FC Axel), Giovavi Lekaj, Marciano Lekaj (beiden Terneuzen).

Weg: --

Vrouwenvoetbal

Hoofdklasse

IJzendijke

Nieuw: Fleur Rademakers (Zaamslag), Daphne van Waterschoot (Oostkapelle).

Weg: Annelien van Hecke (Terneuzen).

  1. BC Vlissingen na één seizoen terug in eerste divisie

    BC Vlissingen na één seizoen terug in eerste divisie

    VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen zijn gepromoveerd naar de eerste divisie. Het team van coach Benjamin Steenbeek stond bij het afbreken van de competitie vanwege het coronavirus op de eerste plaats. Omdat er nog vijf wedstrijden te spelen waren, wees de NBB geen kampioenen aan en was er veel onduidelijkheid over de promotie en de degradatie. Door de eerste divisies uit te breiden van twaalf naar veertien teams, kwam er extra ruimte om te promoveren.
  2. ‘Corona? Het lijkt of het hier niet meer speelt’
    PREMIUM

    ‘Corona? Het lijkt of het hier niet meer speelt’

    PHAN RANG-THÁP CHÀM - Davy Scheffers is nog één van de weinige toeristen in Vietnam. De 28-jarige Zierikzeeënaar reisde eind januari naar surfhotspot Phan Rang-Tháp Chàm, waar hij twee maanden dacht te gaan trainen. Nu zit hij er nog steeds. ,,Ik heb onlangs mijn visum maar verlengd tot augustus”, vertelt hij vanuit zijn appartement. ,,Er gaan nog steeds geen vluchten naar Europa. Kans op repatriëring zie ik voorlopig niet.”