De Bruijn recht zijn rug en haalt hoofdtoernooi van World Cup driebanden
Na een slechte generale gisteren, die hem met enig geluk nog wel een plaats in de laatste kwalificatieronde opleverde, herstelde driebander Jean Paul de Bruijn zich woensdag op voortreffelijke wijze. Hetgeen hem, als één van de drie beste nummers twee, een plaats in het hoofdtoernooi van de World Cup opleverde dat donderdag begint.
In zijn eerste partij tegen de Colombiaan Robinson Morales Lopez liet De Bruijn zich na een stroeve start van zijn beste kant zien en won hij overtuigend met series van zeven en zes in de slotfase met 40-37 in 22 beurten.
Zijn tweede partij was tegen de drievoudig wereldkampioen bij de jeugd Myung Woo Cho uit Korea. Het toptalent vloog met series van zes en dertien uit de startblokken en verwees De Bruijn naar achtervolgen. Die deed wat hij kon, kwam ook nog sterk terug in de wedstrijd, maar moest bij 32-40 het hoofd buigen: 32-40 in 14 beurten.
Dat betekende voor de Hulstenaar een algemeen gemiddelde van precies 2.000 hetgeen hem, als één van de drie beste nummers twee, een plaats in het hoofdtoernooi opleverde dat donderdag begint.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dammers PWG 's-Gravenpolder houden na duidelijke zege kans op nacompetitie
Het laag geklasseerde Zenderstad was zaterdag geen partij voor de dammers van PWG ‘s-Gravenpolder in de eerste klasse C. De Zuid-Bevelandse ploeg begon op volle oorlogssterkte aan de thuiswedstrijd en won met 11-5. -
PREMIUM
Aron Schott Schouws sporter van het jaar
Atleet Aron Schott (22) uit Burgh-Haamstede is op Schouwen-Duiveland gekozen tot sporter van het jaar. Beste sportploeg werd het acrogymkoppel van Delta Sport, Babette Verkerke en Saphira van Dam. Tijdens de verkiezingen in sportcentrum Laco in Zierikzee was voormalig wereldsporter Leontien van Moorsel gastspreker. -
Dinja van Liere pakt de RAI in; amazone uit Kapelle wint Jumping Amsterdam
Dressuuramazone Dinja van Liere heeft zaterdag tijdens Jumping Amsterdam, een dag na haar zege in de Grand Prix, ook de kür op muziek gewonnen. Het was voor de 32-jarige dressuuramazone de tweede World Cup-overwinning in een maand. -
PREMIUM
Imke Verstraeten viert titel met Pinoké: ‘Zaalhockey is tactischer dan veldhockey’
De vrouwen van Pinoké gingen zaterdag aan de haal met het Nederlands kampioenschap in de zaal. Aan deze titel kleeft een Zeeuws tintje door de aanwezigheid van Imke Verstraeten (18) in de selectie van de club uit Amstelveen. De jonge hockeyster uit Hulst speelt sinds dit seizoen voor Pinoké en heeft in korte tijd al de nodige stappen gemaakt. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
-
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
Turnsters EMM succesvol bij thuiswedstrijd in Terneuzen
Het organiserende EMM heeft goed gepresteerd tijdens de tweedaagse kwalificatiewedstrijd turnen in Terneuzen. In de vijfde divisie behaalde het team zilver, terwijl bij de pupillen 1 het podium uit alleen EMM-turnsters bestond: Jinthe de Koeijer, Myrthe Konings en Amy Tholens.