VIPS-editie Hunted trapt af met bijna 1 miljoen kijkers
De eerste aflevering van de spannende realityserie Hunted wist gisteravond 990.000 kijkers aan de buis te kluisteren, blijkt uit de cijfers van Stichting Kijkonderzoek. In dit speciale zesde seizoen slaan BN’er-duo’s ‘op de vlucht’, waarbij een opsporingsteam de voortvluchtigen zo snel mogelijk moet zien te vinden.
Delen per e-mail
Actrice Birgit Schuurman, model Kim Feenstra, fitnessgoeroe Fajah Lourens en haar dochter Irem, de presentatoren Dennis Weening en Klaas van Eerden en Mocro Maffia-sterren Bilal Wahib en Oussama Ahammoud doen mee aan de AVROTROS-hit op NPO 3.
De ‘hunters’ die hen op de hielen zitten, zijn ervaren opsporingsdeskundigen. Het team bestaat uit voormalige rechercheurs, beveiligingsexperts, hackers en psychologen en maakt gebruik van moderne politie- en beveiligingsmethoden.
In een interview met deze site zei Birgit Schuurman, die een duo vormt met Kim Feenstra, dat ze per se samen met een vrouw op de vlucht wilde slaan voor het ultieme ‘Thelma & Louise-gevoel’. Ze benaderde Feenstra dan ook zelf, die ze een beetje kende van het uitgaansleven. De twee merkten tijdens het programma hoe afhankelijk we zijn geworden van digitale hulpmiddelen. Zo moest het duo heel ouderwets met een ANWB-kaart aan de slag om geen sporen achter te laten. Ook vonden ze het bijzonder om mee te maken dat je ‘s ochtends niet wist waar je ‘s avonds zou slapen. Het continu alert zijn om uit handen te blijven van de jagers, kostte toch wel veel energie. ,,Je moet zó scherp zijn”, aldus Birgit.
Volgens Evert Bronkhorst van mediabureau Vizeum heeft Hunted VIPS de potentie om een kijkcijferknaller te worden, zeker nu De Slimste Mens, dat het ene kijkcijferrecord na het andere verbrak, is afgelopen. De kijkersaantallen van Hunted zijn sinds 2016 (de vip-loze edities) opgelopen van ongeveer 400.000 tot circa 900.000. ,,Voeg daar de avondklok en de BN’ers aan toe en je zou zomaar eens een succesnummer te pakken kunnen hebben”, aldus de media-analist eerder aan deze site.
Veel belangstelling nieuws en actualiteit vanwege ongeregeldheden
Hunted was op primetime het op twee na best bekeken programma. Alleen Radar (NPO 1) en Married at First Sight (RTL 4) trokken met 1,3 miljoen meer kijkers.
NPO 2 leverde op de eerste Slimste Mens-loze avond meteen fors in. Het vervangende Klimaattop NL wist slechts 404.000 kijkers aan zich te binden, waar er vorige week 2 tot 3 miljoen mensen keken naar de kennisquiz.
Net als zondag was er ook maandagavond weer veel belangstelling voor nieuws en actualiteiten, vanwege de ongeregeldheden op meerdere plekken in het land. Het NOS Journaal van 20.00 uur trok met 2,9 miljoen meer kijkers dan normaal. Ook het NOS Journaal van 18.00 uur (1,8 miljoen), het Half Acht Nieuws op RTL 4 (1,8 miljoen) en EenVandaag (1,5 miljoen) deden het goed, net als de talkshows Jinek en Op1 waar respectievelijk 1,3 miljoen en 1,1 miljoen mensen naar keken.
Bekijk onze trending entertainmentvideo’s:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Daniëlle gokt erop los en wint gigantische klapper in seizoensopening Miljoenenjacht
Het flitsende begin van een nieuw seizoen Postcode Loterij Miljoenenjacht op SBS 6 werd gisteravond door bijna 1,7 miljoen mensen bekeken. Die zagen hoe 48-jarige Danielle uit Spijkenisse maar liefst 555.000 euro bij elkaar wist te spelen met het zenuwslopende kofferspel. -
PREMIUMInterview
Jeangu Macrooy: Ik kan lachen om de broccoli-grapjes, maar tot op zekere hoogte
Birth of a new age is het nummer waarmee Jeangu Macrooy (27) op 22 mei Europa wil veroveren. De Nederlandse songfestivalinzending is eindelijk openbaar en dat is een opluchting. ,,Dit is een nummer waar ik zeer in geloof.’’ -
PREMIUMÖzcan Akyol
‘Anna en ik hebben elkaar leren kennen op het boekenbal. Mooier kan bijna niet’
Met Eus’ Boekenclub wil Özcan Akyol (36) deze week elke dag de liefde voor het lezen vieren. Tijdens een bezoek aan hem in Deventer geeft de schrijver, radiomaker, televisiepresentator en columnist van deze site een voorproefje in zeven hoofdstukken. -
PREMIUM
Filmcomponisten aan het woord: ‘Een goede soundtrack plant iets in je onderbewustzijn’
NPO Radio 4 sluit vandaag zijn jaarlijkse en steeds populairdere Filmmuziekweek af met de Top 50 Beste Soundtracks. Aanleiding voor deze website om vier succesvolle Nederlandse filmcomponisten te vragen naar hun onderbelichte vak en een muzikale parel die de lijst zou moeten halen. -
PREMIUM
Lucas (20) zou gaan studeren in Boston, maar kwam door corona bij The Voice terecht en is nu topfavoriet
Was er geen corona geweest, dan had de talentvolle zanger Lucas van Roekel nu in Boston aan een prestigieuze opleiding muziek gestudeerd. Het liep anders. Via het tv-programma The Voice of Holland probeert de jonge Veenendaler alsnog zijn droom waar te maken.
-
Veelgeprezen hitserie The Serpent vanaf 2 april op Netflix
De Britse serie The Serpent verschijnt 2 april op Netflix. Dat heeft de streamingdienst bekendgemaakt. De serie gaat over Charles Sobhraj die in de jaren 70 als massamoordenaar werd gezien omdat hij aasde op jonge westerse reizigers in India, Thailand en Nepal. -
PREMIUM
Birgit zocht ‘Thelma & Louise-gevoel’ en vroeg Kim als partner in crime voor Hunted VIPS
Zangeres en actrice Birgit Schuurman vormt samen met Kim Feenstra een van de duo's in Hunted VIPS dat vanavond van start gaat. ,,Het leukste is dat je mensen op een Man-bijt-Hond-achtige manier leert kennen.'' -
PREMIUMAngela kijkt tv
De rellen in Eindhoven waren kennelijk niet erg genoeg om Op1-stagiaire Talitha Muusse te vervangen door Jeroen Pauw
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv.