Simon Cowell loopt boos weg bij auditie van man die portret schildert met geslacht
Britain’s Got Talent-jurylid Simon Cowell is woest de zaal uit gelopen tijdens de auditie van de excentrieke Australische kunstenaar Tim Patch (70), die al sinds 2006 schildert met zijn geslachtsdeel. Patch, die optreedt onder de naam Pricasso, wilde op het podium in een paar minuten tijd een kleurig dubbelportret maken van Cowell en zijn collega David Walliams. Maar al bij de eerste ‘kwaststreken’ drukte eerstgenoemde op de rode knop, wat zoveel betekent als ‘per direct opkrassen’.
Delen per e-mail
Hoewel Cowell de seniore Australiër in de studio in Londen trakteerde op een rood kruis, mocht Patch zijn opvallende kunstwerk toch voltooien. Naderhand vergaapten juryleden Amanda Holden en Alesha Dixon en de presentatoren van het programma zich nog even aan het eindresultaat dat de artiest zo goed als zeker geen ronde verder bracht. De auditie van de schilder is nog niet op televisie geweest. De reactie van Cowell werd ‘gelekt’ door iemand in het publiek.
Tim Patch reist al jaren de hele wereld over om zijn kunsten aan een breed publiek te tonen. Zo was hij al in meerdere internationale Got Talent-edities te zien. En daar zorgde hij in negen van de tien gevallen voor verbijsterde blikken en wisselende reacties.
Vier jaar geleden dook hij plotseling op tijdens de Kamasutrabeurs in Utrecht waar hij met zijn geslachtsdeel een portret schilderde van actrice en fitnessfanatiekeling Fajah Lourens. De man had toen een kwartiertje nodig om met zijn ‘kwast’ felle kleurtjes op een doek te smeren met als eindresultaat een afbeelding die redelijk op de brunette leek.
Bescherming
Fajah onderging de schildersessie met rode koontjes en een brede grijns en Pricasso schaamde zich er niet voor zijn penis onder het oog van vele toeschouwers eens goed aan het werk te zetten. De Australiër schildert pas zo’n veertien jaar met zijn geslachtsdeel. Voor die tijd gebruikte hij normale penselen, maar dat vond hij uiteindelijk te gewoontjes. ,,Na wat speurwerk bleek dat er nog niemand was die met zijn piemel kon schilderen’’, verklaarde hij zijn opmerkelijke koerswijziging, begonnen na de scheiding van zijn vrouw, eens in een interview.
Performer Pricasso – een naam die is afgeleid van het Engelse vulgaire woord prick, wat penis betekent – gebruikt alleen veilige verf en superzacht canvas om zijn edele delen niet te beschadigen. Voordat hij gaat schilderen, smeert hij de boel eerst ter bescherming in met vaseline. Een gemiddeld portret kost hem maximaal 20 minuten en Pricasso kan er niet meer maken dan een paar per dag. Daarna moet hij een week wachten, omdat door het schilderen zijn tere huid slijt. Volgens Pricasso, zo legt hij uit op zijn site, wordt hij niet echt opgewonden van zijn manier van schilderen. ,,Daar zijn weer andere dingen voor nodig.’’
De Australiër is overigens niet de enige die met een geslachtsdeel schildert. In 2016 maakte een jonge Canadese vrouw uit protest tegen vrouwonvriendelijke uitspraken van Donald Trump impressionistische portretten van hem met haar vagina. Volgens Davison, de artiestennaam van de kunstenares, waren haar ‘pussyprotest’-creaties niet alleen een vorm van beeldend verzet. Ze hoopte haar waterverfcreaties ook nog te verkopen. De helft van de opbrengst zou gaan naar onderzoek rond baarmoederhalskanker.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Geen persconferentie, maar avondje Ellen ten Damme: ‘We zijn getest, we kunnen tongzoenen’
Terwijl Nederland vanavond luisterde naar de sombere woorden van demissionair premier Rutte, genoten 150 Friezen van een zeldzaam avondje uit. Zij waren bij een testoptreden van Ellen ten Damme in Leeuwarden. ,,Eindelijk kan mijn feestjurk weer uit de kast.” -
Artiest schildert met zijn geslacht portret van Fajah
De excentrieke Australische kunstenaar Tim Patch (66), die al jaren werkt onder de artiestennaam Pricasso, heeft vandaag op de Kamasutrabeurs in Utrecht met zijn geslachtsdeel een portret geschilderd van actrice-dj Fajah Lourens. Patch had een kwartiertje nodig om met zijn 'kwast' felle kleurtjes op een doek te smeren met als eindresultaat een afbeelding die redelijk op de brunette lijkt. -
FIT NAAR TOKIO
Arie Boomsma loopt mee met olympiërs: ‘Bang dat ik om zou vallen’
Topsport vergt niet alleen veel van je lijf, ook mentaal moet je sterk in je schoenen staan. Maar hoe gaat het eigenlijk allemaal in zijn werk als je je klaarmaakt voor de Olympische Zomerspelen? Arie Boomsma liep voor de nieuwe reeks Fit naar Tokio, vanaf vandaag te zien op deze site, mee met diverse olympiërs. ,,Het gaat niet alleen om de sport, maar ook om het brengen van offers en je eigen angsten overwinnen.” -
PREMIUMVIDEO
Royaltyjournalist: ‘Beatrix wilde dat Máxima alles zou leren, wat bij Meghan in Engeland totaal mislukte’
In zijn boek Máxima. Meer dan Majesteit schetst royaltyjournalist Rick Evers leven en vooral ook werk van koningin Máxima, die volgende maand 50 wordt. ,,Andere koninginnen bewegen met de golven mee, Máxima zet de golf in beweging.’’ -
Radio 538 organiseert in Breda Oranjedag: 10.000 bezoekers welkom
Na een jaar zonder grote publieksevents pakt Radio 538 zaterdag 24 april uit met ‘538 Oranjedag’. Op het Chasséveld in Breda zijn die dag 10.000 mensen welkom voor optredens van onder meer Davina Michelle, Snollebollekes, DI-RECT en Armin van Buuren. Het wordt het grootste Fieldlab testevenement tot nu toe.
-
Vrouw schildert met vagina protestportret van Trump
Een jonge Canadese vrouw heeft uit protest tegen de vrouwonvriendelijke uitspraken van Donald Trump impressionistische portretten van de presidentskandidaat geschilderd met: haar vagina. Volgens Davison, de artiestennaam van de kunstenares, zijn haar 'pussyprotest'-creaties niet alleen een vorm van beeldend verzet. Ze hoopt haar werk ook nog te verkopen. De helft van de opbrengst gaat dan naar onderzoek van baarmoederhalskanker. -
PREMIUMRecensie
Kunstroofthriller springt heerlijk alle kanten op: 13 kunstwerken in 81 minuten verdwenen
In onze Playlist maken we je wegwijs in het actuele aanbod van on demand-films, series, albums en podcasts. Wat moet je gezien of geluisterd hebben en waarom? Vandaag: This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist. -
PREMIUMinterview
Touriya Haoud openhartig over lymfeklierkanker: ‘Ik was net op tijd, mijn organen begonnen uit te vallen’
Touriya Haoud (43) is terug in Nederland. De voormalig actrice verbleef vijftien jaar in Amerika, herstelde van lymfeklierkanker en heeft nu grootse plannen.