Prinses Amalia trapt reis langs Caribisch deel koninkrijk vandaag af met ouders op Bonaire
De officiële kennismaking van de 19-jarige prinses Amalia met het Caribisch deel van Nederland gaat vrijdag beginnen. Samen met haar ouders koning Willem-Alexander en koningin Máxima komt de Prinses van Oranje vrijdagmiddag lokale tijd aan op het vliegveld van Bonaire.
Bonaire is het eerste eiland dat het koninklijk gezelschap bezoekt. Vanaf daar reizen ze naar Aruba, Curaçao, Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba. Dat ‘eilandhoppen’ doen ze met het vliegtuig. Behalve van Aruba naar Curaçao: dan varen het koningspaar en de prinses mee met Zr.Ms. Holland, een patrouilleschip van de Koninklijke Marine.
Verder staat de reis, die van 27 januari tot en met 9 februari duurt, voornamelijk in het teken van het slavernijverleden, de bewoners, de cultuur en natuurbehoud. Zo bezoekt het gezelschap onder meer Landhuis Knip, de voormalige plantage waar in 1795 de slavenopstand begon, en een voormalige suikerplantage. Op Sint-Maarten wordt aandacht besteed aan de opbouw van het eiland na de verwoestingen door orkaan Irma in september 2017.
Koning Willem-Alexander maakte in 1987 zo’n zelfde reis op 19-jarige leeftijd, toen hij nog prins was. Dat deed hij samen met zijn ouders, toenmalig koningin Beatrix en prins Claus. Een paar jaar later, in 1992, maakten Beatrix en Claus zo’n zelfde reis van twee weken, maar toen ook met jongere zoons Friso en Constantijn.
Hou deze site in de gaten voor de nieuwste afleveringen van onze podcast ‘Van Oranje’, een serie over de opmerkelijkste Oranjes uit de rijke geschiedenis van onze koninklijke familie. Beluister deze via onze site, of abonneer je via Spotify of iTunes om geen aflevering te missen.
Bekijk hier al onze video’s over het Koninklijk Huis:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Volkskrant haalt uit naar roddelkanalen: medewerker vals beschuldigd van affaire Tom Egbers
Een Volkskrant-medewerker is door roddelkanalen vals beschuldigd dat zij de stagiair zou zijn met wie Tom Egbers een affaire had. Dat schrijft Pieter Klok, hoofdredacteur van de Volkskrant, in een column. Als gevolg van die beschuldigingen werden haar naam en contactgegevens openbaar gemaakt. Ook werden er foto’s van haar huis gepubliceerd. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Geraldine Kemper bekogeld met blikje bier: ‘Bizar dat ik bang ben in mijn eigen stad’
Geraldine Kemper voelt zich niet meer veilig in haar eigen stad. Dat schrijft de presentatrice woensdag in haar Instagram Stories, nadat ze dinsdagavond maar liefst twee keer werd lastiggevallen op straat. ‘Ik maakte oogcontact met een jongeman. Voor hem reden om mij uit te schelden en met een bierblikje te bekogelen.’ -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
gehoorschade
Beleving popconcert in gevaar bij verlagen muzieknorm: ‘Fans komen al boven Harry Styles uit’
Met het verlagen van de geluidsnorm komt de beleving van sommige concerten in Nederland in gevaar. Dat zegt Ruben Brouwer, ceo van Mojo Concerts, de grootste concertorganisator van ons land. Het gaat met name om artiesten die bekendstaan om hun luidruchtige fans. ,,Het publiek van Harry Styles komt vaak nu al boven zijn muziek uit. Hoe moet dat dan straks?”
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
-
-
Selena Gomez slaakt hartenkreet: ‘Hailey Bieber wordt met dood bedreigd, dit moet stoppen’
De zogenaamde ‘ruzie’ tussen Selena Gomez en Hailey Bieber loopt volledig uit de hand en moet direct stoppen. Die hartenkreet slaakt Gomez vrijdag op Instagram, waar ze met 403 miljoen fans de meest gevolgde vrouw is. Haar woorden over de slepende ophef klonken nog nooit zo ernstig. -
SBS-show Avastars zakt op primetime onder 100.000 kijkers
Het SBS6-programma Avastars heeft vrijdagavond primetime minder dan 100.000 kijkers getrokken, meldt Stichting KijkOnderzoek (SKO). Gemiddeld zaten er 93.000 kijkers voor de televisie voor de halve finale van de zangwedstrijd met virtuele artiesten die worden aangestuurd door een professionele zanger en danser.