OM: onderzoek naar Johan Derksen loopt nog
Het is nog niet duidelijk wanneer het onderzoek van het Openbaar Ministerie is afgerond naar de beweringen die Johan Derksen vorige maand deed in het tv-programma Vandaag Inside. Volgens het OM gaat het om ‘een kortlopend onderzoek naar de feiten en omstandigheden’ maar ‘lopende het onderzoek doen wij geen mededelingen’.
Of er inmiddels een gesprek tussen Derksen en het OM heeft plaatsgevonden, wordt niet gemeld. ,,Het past ons niet om in deze fase daarover iets te zeggen”, aldus de woordvoerder van het OM Noord-Nederland.
Derksen zei eind april tijdens de uitzending dat hij in de jaren zeventig een bewusteloze, dronken vrouw met een kaars had gepenetreerd, een dag later zwakte hij dat verhaal weer af. Derksen zelf spreekt van ‘een jeugdzonde’. Derksen gaf aan te stoppen met het programma door de commotie die ontstond na deze uitspraak, maar nu keert Vandaag Inside toch weer terug op televisie. Hoe de uitzending eruit gaat zien, is nog niet duidelijk.
De hoofdofficier van het parket Noord-Nederland had na de uitlatingen van Derksen besloten een opsporingsonderzoek in te stellen. ,,Dit onderzoek is gericht op de waarheidsvinding van mogelijk strafbare gedragingen waarover in dat programma gesproken is. Daarbij roepen wij betrokkenen op, voor zover dat nog mogelijk is, hun verhaal te doen.”
Na een korte onderbreking wordt het tv-programma vanavond hervat. Schrijfster Heleen van Royen en voormalig wielrenster Roxane Knetemann schuiven aan.
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijn bevalling
Lisa (17) beviel plotseling: 'Bij de spoedpost zagen ze dat ik zwanger was én aan het bevallen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Lisa Kuijpers had op haar 17e een verrassingsbevalling: zij wist tot op het moment dat ze haar zoontje kreeg niet dat ze zwanger was. -
PREMIUMAngela Kijkt TV1
De volwassen vent pestte het meisje luidkeels met haar ‘dikke kont’
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
PREMIUM
Na je vijftigste op zoek naar een nieuwe baan: zo verging het Erik en Jan
Nederland telt een recordaantal openstaande vacatures, maar toch ervaren veel oudere werkzoekenden problemen bij het zoeken naar een nieuwe baan. Erik Kuiper en Jan Elzen moesten beiden opnieuw solliciteren na hun vijftigste. Dit zijn hun ervaringen. -
PREMIUM
Vriend en vijand over terugkeer Vandaag Inside: ‘We kunnen niet zonder deze voetbalkantine’
Het is niet de eerste keer dat Vandaag Inside na een stevige rel terugkeert op televisie. De meningen zijn verdeeld over de doorstart van het praatprogramma. ,,Ik heb het gevoel dat ik bij een toneelstuk heb gezeten.” -
Hof: Jiskefet Encyclopedie mag worden verkocht zonder sticker
Het gerechtshof in Amsterdam heeft besloten dat de Jiskefet Encyclopedie mag worden verkocht, zonder dat met een sticker apart duidelijk wordt gemaakt dat Jiskefet niet de maker is. Met dit besluit, dat het hof vanochtend bekendmaakte, wordt een eerder vonnis van een lagere rechtbank vernietigd.
-
soapgeschiedenis
Bas Muijs is terug als Stefano in GTST en dat is vooral gevaarlijk voor de vrouwen
Bas Muijs keert morgen voor de vijfde keer terug als Stefano Sanders in Goede tijden, slechte tijden. Dit keer niet voor een paar afleveringen, maar voor een langere periode. Dat is vooral slecht nieuws voor de vrouwelijke personages in de soapserie. -
PREMIUM
Zanger Paolo Nutini hield zich acht jaar stil: ‘Was het beu in de aandacht te staan’
Na liefst acht jaar stilte is Paolo Nutini terug. Met een hit (Through the echoes), een nieuw album en een Europese tour. ,,Ik heb in die jaren gedaan waar ik zin in had.’’ -
Zo voorkom je een hoge telefoonrekening tijdens de vakantie
Niks zo vervelend als een gepeperde telefoonrekening op je mat, net als je thuiskomt van een ontspannende vakantie. Hoe zit het met je internetverbruik in het buitenland: moet je nou op je MB’s letten, of niet?