Humberto Tan neemt Amsterdam Diner Award in ontvangst
Prinses Mabel, Humberto Tan en Victoria Koblenko waren zaterdagavond aanwezig bij het Amsterdam Diner, dat haar 30-jarig bestaan vierde. In totaal is 1,27 miljoen euro opgehaald met het gala, bedoeld voor onderzoek naar hiv, zorg voor mensen met hiv en aids in Oekraïne en de opsporing van hiv bij baby’s en kinderen in Kenia. Tan mocht de Amsterdam Diner Award in ontvangst nemen, een prijs die sinds 2016 wordt uitgereikt ‘aan personen die zich actief inzetten in de strijd tegen aids’.
Meer dan 1100 mensen waren aanwezig, het hoogste aantal bezoekers sinds de start van het gala in 1992. “Ik ben geroerd door de betrokkenheid van zoveel mensen die zich inzetten in de strijd tegen aids wereldwijd, een strijd die nog lang niet gestreden is”, zegt Brandon O’Dell, directeur van de Amsterdam Diner Foundation. “Met het opgehaalde geld kan er een gelijke behandeling geboden worden aan mensen met hiv, waar ook ter wereld.”
Femke Halsema, de burgemeester van Amsterdam, opende de avond. De Oekraïense band Kalush Orchestra, die dit jaar het Eurovisie Songfestival won, trad op, evenals voormalig winnaar Duncan Laurence. Prinses Mabel gaf nog een speech, waarin ze pleitte “voor een aidsvrije wereld”, meldt de organisatie. Ook voegde ze een bezoek aan twee shows van Viktor & Rolf toe aan de veiling.
Belangrijke stem
Tan, die zelf zijn broer verloor aan de gevolgen van aids, kreeg de Amsterdam Diner Award ‘voor zijn jarenlange betrokkenheid in de strijd tegen aids’. ,,Hij gaf een belangrijke stem aan het verzet tegen het stigma rond aids en discriminatie van mensen met hiv,” aldus de organisatie.
Het Amsterdam Diner werd voor het eerst gehouden ‘toen de hiv-epidemie Nederland volop raakte’, schrijft de organisatie. Met de opbrengst door de jaren heen hebben duizenden mensen hiv-medicijnen mogen ontvangen, stelt de organisatie. Zo’n 350 vrijwilligers werken mee om het gala te organiseren.
Luister ook naar de AD Media Podcast. Deze week over Khalid & Sophie en Hlf8, goede tijden voor Goede Tijden, Slechte Tijden en Maarten van Rossem en Philip Freriks.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMknaldrang
Waarom we zo graag feesten: ‘Een vlucht om niet over het leven na te hoeven denken’
De bas in je buik, bezwete lichamen dicht op elkaar en dansen tot de zon opkomt. Programmamaker Tim den Besten onderzoekt in de YouTube-serie Knaldrang (VPRO) wat het belang van feesten is. -
Qmusic vervangt Marieke Elsinga niet tijdens zwangerschapsverlof
Qmusic zal geen vervanger inzetten voor Marieke Elsinga wanneer zij later dit jaar met zwangerschapsverlof gaat. De radiozender denkt dat het huidige team van Mattie & Marieke, de show die Elsinga samen met Mattie Valk presenteert, voldoende kan opvangen. Dat bevestigt een woordvoerder van Qmusic na berichtgeving van NU.nl. -
Showbytes
Single Jutta Leerdam pakt frisse douche op Ibiza en Jeroen Pauw deelt zeldzame selfie met vriendin
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
PREMIUMGeld & Geluk
‘Vroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe auto’s, nu hebben we ze al vijf jaar’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. ‘Dubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.’ -
B&B Vol Liefde
Astrid spreekt Harmjan streng toe na zoen-akkefietje: ‘Zulke spelletjes speel je niet’
De onthulling van Harmjan aan Ruud dat hij en Astrid gezoend zouden hebben, is compleet in het verkeerde keelgat geschoten bij de B&B-eigenaresse. Dat werd vanavond duidelijk in een nieuwe aflevering van B&B Vol Liefde. Astrid besloot Harmjan daarom streng toe te spreken. ,,Zulke spelletjes speel je niet, punt uit. Daar is voor mij echt duidelijk een grens.”
-
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig. -
Dit is de duurste camper van Nederland
De duurste camper van Nederland staat te koop in Oss. Het gaat om de Morelo Grand Empire 110GSO+. Aan boord zijn een wasmachine, een vaatwasser een fietsenlift en een garage waar bijvoorbeeld een Mini Cooper in past. -
Boze brief John Lennon naar Paul McCartney onder de hamer
Een boze brief die John Lennon op 24 november 1971 stuurde naar voormalig bandgenoot Paul McCartney, gaat onder de hamer bij online veilinghuis Gotta Have Rock and Roll. Naar verwachting levert de brief tussen de 30.000 en 40.000 dollar (29.500 en 39.300 euro) op.