Grammy Awards in het teken van Kobe Bryant, Billie Eilish grote winnaar met vijf prijzen
Update/videoDe plotselinge dood van basketballegende Kobe Bryant, vlak voor de bekendmaking van de Grammy Awards, veranderde eigenlijk alles aan de jaarlijkse uitreiking van de belangrijkste muziekprijzen. De avond was gevuld met eerbetonen aan de legendarische basketballer én aan de postuum geëerde rapper Nipsey Hussle. De 18-jarige Billie Eilish is de grote winnaar van de Grammy Awards.
De zangeres won vijf prijzen tijdens de awardshow. Haar broer Finneas kreeg voor dezelfde muziek ook een Grammy. Eilish won haar beeldjes in de meest aansprekende categorieën. Ze won de prijzen voor beste muziekopname en het beste liedje van het jaar met Bad Guy, album van het jaar en beste pop album met When We All Fall Asleep, Where Do We Go? en ze was de beste nieuwe artiest. Finneas kreeg de Grammy voor producer van het jaar voor het album van zijn zus.
Billie Eilish kon het nauwelijks geloven. ,,Ik keek altijd naar de Grammy’s op televisie, maar nooit had ik gedacht hier op dit podium te staan. Laat staan beloond te worden met prijzen. Dit is geweldig en onwerkelijk tegelijkertijd,” aldus de tiener.
Kobe Bryant
De Grammy’s begonnen met een optreden ter ere van Bryant. Nadat zangeres Lizzo (die drie awards mee naar huis mocht nemen) het evenement opende met een medley, waarin ze het tragische helikopterongeluk van Kobe Bryant aanhaalde, begon presentatrice Alicia Keys met een speech over de basketballegende.
,,We voelen ons verdrietig. De stad Los Angeles, heel Amerika en de rest van de wereld heeft vandaag een held verloren. We zitten hier allen met een gebroken hart in het huis dat Kobe groot gemaakt heeft, Staples Center. Kobe en zijn dochter Gianna zijn in onze gedachten, harten en gebeden. Laten we een moment nemen om dit met elkaar en de familie te delen’', aldus een geëmotioneerde Keys.
Na haar woorden zong de zangeres samen met Boyz II Men het nummer It’s So Hard to Say Goodbye to Yesterday, waarbij veel mensen in het publiek het niet droog hielden.
Deze gasten hebben de avond toch nog een beetje glans gegeven na al het verdriet van vandaag
Ook Aerosmith en het legendarische hiphip trio Run DMC stonden stil bij het overlijden van de basketbalster. De twee groepen zongen samen hun hit Walk This Way uit 1986. Tijdens het spelen van het nummer werd het basketbalshirt van Kobe Bryant omhoog gehouden om hem te eren. Fans op Twitter waren eveneens zeer te spreken over het optreden. ,,Deze gasten hebben de avond toch nog een beetje glans gegeven na al het verdriet van vandaag,” schrijft een volger. ,,Tijdloos, klassiek en altijd top, dank Aerosmith en Run DMC voor dit epische optreden!” meldt een ander.
De organisatie vond een eerbetoon aan Bryant op zijn plek, omdat hij zeer geliefd was in Los Angeles en jarenlang in het Staples Center gespeeld heeft met de LA Lakers. Buiten het gebouw stroomde het vol met Lakers fans, die bloemen, kaarsen en shirts van de geliefde speler kwamen neerleggen.
Postuum geëerd
Een ander eerbetoon volgde, aan de eveneens veel te vroeg overleden Amerikaanse rapper Nipsey Hussle. Hij werd bijna een jaar geleden in Los Angeles op straat doodgeschoten, en sleepte nu postuum een Grammy in de wacht. Zijn muziekcollega’s en vrienden, onder wie DJ Khaled, John Legend, Meek Mill, Kirk Franklin, Roddy Ricch en YG, gaven hem een uitgebreid eerbetoon.
,,Rust in vrede Nipsey Hussle. Rust in vrede Kobe Bryant’', zei DJ Khaled terwijl foto’s van de wereldsterren op het scherm verschenen. Nipsey won bij de uitreiking van de Awards de prijs voor beste rap performance met zijn nummer Racks In The Middle. Hij was ook in de categorie beste rapnummer in de race voor een prijs, maar 21 Savage Featuring J. Cole kwamen daar met A Lot echter als winnaars uit de bus.
De opvallendste prijswinnaars waren, naast de eerdergenoemde:
- Lil Nas X die de eerste twee Grammy’s uit zijn loopbaan binnen wist te slepen. Hij won de prijs voor Best Music Video behorend bij zijn hit Old Town Road, die hij samen met Billy Ray Cyrus maakte. Het duo won eveneens een Grammy voor Best Pop Duo/Group Performance.
- Michelle Obama kan een prestigieuze prijs in haar kast bijzetten: een Grammy award. De voormalig First Lady van de Verenigde Staten won deze in de categorie Best Spoken Word Album voor het audioboek van haar memoires Becoming.
- Beyoncé was niet aanwezig, maar viel wel in de prijzen. Dit keer won de zangeres een beeldje voor Best Music Film voor haar productie Homecoming. Het is haar 24e Grammy die ze wint in haar carrière. ‘Queen B’ was ook genomineerd voor Best Pop Solo Performance (Spirit), Best Pop Vocal Album (The Lion King) en Best Song Written For Visual Media (Spirit), maar wist die niet te verzilveren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kanye West brengt eerbetoon aan doodgeschoten rapper Nipsey Hussle
Tijdens zijn speciale zondagsdienst heeft Kanye West de doodgeschoten rapper Nipsey Hussle herdacht. West geeft elke zondag een openluchtconcert en wordt daarbij vergezeld door een koor en muzikanten. Tijdens de dienst startte hij met een geluidsfragment van Nipsey's stem, die inspirerende woorden sprak. Dat meldt TMZ. -
Kendrick Lamar geeft extra concert in Ziggo Dome
Kendrick Lamar geeft op 8 oktober een extra concert in de Ziggo Dome. De Amerikaanse hiphopster zou eerder alleen op 7 oktober in de Amsterdamse concertzaal staan, maar daar is nu wegens grote belangstelling een optreden bijgekomen, laat organisator Mojo vandaag weten. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.
-
PREMIUM
‘Wil je ontroering? Neem dan Diederik Ebbinge, die dikke knuffelbeer’
Is er leven na De Luizenmoeder en Promenade? Ja dus. Diederik Ebbinge speelt vanaf zondag de hoofdrol in de dramareeks Jos, schrijft aan een nieuwe serie én musical. ,,Ik vind het zonde om dingen te lang te blijven doen.” -
video
Rapper Nipsey Hussle (33) op stoep van eigen kledingzaak doodgeschoten
Nipsey Hussle is gisteren op klaarlichte dag doodgeschoten op de stoep van zijn eigen kledingzaak Marathon Clothing in Los Angeles. De rapper, wiens echte naam Ermias Asghedom was, werd 33 jaar. De muziekwereld reageert in shock. -
Showbytes
Emma trekt gedurfd topje uit haar kast en Jan is een gelukkig mens
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd.