Erfenisruzie: Kinderen uit eerste huwelijk mogen beslag leggen op villa Jan des Bouvrie
De oudste kinderen van Jan des Bouvrie mogen beslag leggen op de voormalige villa van de in 2020 overleden interieurstylist in Naarden, waar weduwe Monique woont. Met het beslag willen de kinderen uit het eerste huwelijk, Jean-Marc en Nicole, zekerheid stellen dat zij hun deel van de erfenis krijgen.
De voorzieningenrechter van de rechtbank Midden-Nederland heeft maandag bepaald dat op dit moment het belang van die oudste kinderen zwaarder weegt dan het belang van weduwe Monique en de kinderen uit het tweede huwelijk, Jan jr. en Bo.
Des Bouvrie had al twee kinderen (Jean-Marc en Nicole) toen hij hertrouwde in gemeenschap van goederen met Monique en met haar nog twee kinderen kreeg: Jan jr. en dochter Bo. Zou Des Bouvrie geen testament hebben gehad, was het simpel geweest: de helft van hun gezamenlijke miljoenenvermogen zou naar zijn vrouw Monique zijn gegaan en de andere helft naar Monique én alle kinderen, ofwel Jean-Marc, Nicole, Jan jr. en Bo. Die kindsdelen zouden pas bij overlijden van Monique vrijkomen.
Iets veranderd in het testament
Maar Des Bouvrie had wél een testament en daar zou dus een week voor zijn overlijden ‘iets’ in veranderd zijn ten nadele van de oudste kinderen. Jan des Bouvrie had bovendien dyslexie en kon dus niet goed lezen. Zakenblad Quote kreeg documenten over de strijd in handen. Daaruit blijkt dat de oudste kinderen ontevreden zijn over de berekening van hun deel van de erfenis. Vastgoed zou verzwegen zijn of niet op waarde geschat, zoals de Naardense villa van Des Bouvrie.
Die wijziging in het testament hield namelijk in dat zijn kinderen uit het eerste huwelijk als erfgenamen zijn uitgesloten. In het testament zegt Des Bouvrie daarover dat hij hier goede redenen voor heeft, ‘gelegen in mijn relatie tot mijn kinderen en ontwikkelingen in de familiesfeer’.
Wel creëerde hij meerdere ‘legaten’ voor zijn twee oudste kinderen. Een legaat is een bepaling in een testament waarin staat dat iets wordt nagelaten zonder dat deze persoon erfgenaam is, bijvoorbeeld een geldbedrag. Tussen Monique, Jan jr. en Bo en de kinderen uit het eerste huwelijk ontstond discussie over de berekening van de hoogte van die legaten.
Tekst gaat verder onder de foto
Menno van Gaalen, advocaat van de oudste twee kinderen, kan en mag weinig zeggen over het testament maar geeft wel een voorbeeld: ,,De villa is getaxeerd op 4,2 miljoen, maar zou 10 miljoen waard zijn. Dat is wel een heel groot verschil.’'
‘Oudste twee hadden andere afspraken met hun vader’
Samengevat komen de bezwaren van Jean-Marc en Nicole erop neer dat de oudste kinderen vrezen dat als Monique (nu 60 jaar) ooit komt te overlijden, zij tegen die tijd niet meer genoeg geld over heeft om de ‘legaten’ van de oudste twee te kunnen uitbetalen. Dat komt ook omdat Monique maar voor een klein deel erfgenaam is en de jongste kinderen voor het overgrote deel. Jean-Marc en Nicole zeggen dat ze andere afspraken hadden met hun vader.
Omdat daar geen oplossing voor op tafel kwam, stapten Jean-Marc en Nicole twee jaar geleden uit het overleg over de erfenis en lieten ze beslag leggen op de aan Monique toegewezen villa. Om dat beslag op te heffen - Monique kan ondertussen geen kant op - stonden ze 23 januari voor de rechter in Lelystad. De rechter heeft dus nu bepaald dat dat beslag leggen is toegestaan.
Daarmee is de strijd nog lang niet gedaan. Hoe hoog het op te eisen legaat van de kinderen uit het eerste huwelijk is, moet in een andere procedure bepaald worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMAngela Kijkt TV1
Na de ‘heb je drie jaar lang echt alleen maar gezoend, Tom?’-vraag werd het zondag nóg ongemakkelijker
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Na zijn vrouw Michelle komt ook Barack Obama naar de Ziggo Dome
Barack Obama komt in mei naar Nederland om te praten over onder andere zijn ambtsperiode en het werk van zijn Obama Foundation. De Amerikaan staat op 1 mei in de Ziggo Dome in Amsterdam, maakte de concertzaal maandag bekend. -
Met video
Nieuwe documentaire over autistische Kees Momma begin april op Videoland
Het vervolg op de documentaire over de landelijk vermaarde autist Kees Momma is vanaf 2 april te zien op Videoland. Dat maakt de streamingdienst vandaag bekend. De tv-documentaire Het Beste voor Kees trok eerder 1,5 miljoen kijkers. En na zijn optreden in de TV-show van Ivo Niehe is Kees Momma een bekende Nederlander.Velp -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.
-
PREMIUM
Sleutelen aan de Ferrari’s van het Concertgebouw: Steinway-vleugels klinken uniek én overal anders
De Steinway-vleugels in het Koninklijk Concertgebouw zijn als de Ferrari’s in de Formule 1. Kostbare paradepaardjes die tot op de millimeter zijn afgesteld. Morgen wordt de nieuwst aangekochte vleugel voor het eerst bespeeld. -
-
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
John Boyega niet meer boos om rol in Star Wars: ‘Film heeft een man van mij gemaakt’
Drie jaar nadat hij openlijk felle kritiek uitte op Disney en Lucasfilm omdat hij vond dat zijn rol in de laatste Star Wars-trilogie een stuk minder groot was dan hoe Disney hem had verkocht, kijkt John Boyega een stuk optimistischer tegen de situatie aan. In een interview met The Times zegt de acteur nu dat de periode ‘een man’ van hem heeft gemaakt.