Aart Staartjes: Sesamstraat is verleden tijd
videoVolgens Aart Staartjes is het einde verhaal voor de Nederlandse Sesamstraat. Vorig jaar maart zijn de laatste afleveringen opgenomen, zei de acteur vanmiddag bij Radio 538. Hij denkt ook dat hij niet weer als Meneer Aart in het legendarische kinderprogramma terugkeert. Omroep NTR weerspreekt overigens dat de show stopt.
Staartjes voelt zich aan de lijn gehouden, na de opnames in maart vorig jaar. ,,Het was een hele listige sterfhuisconstructie. Er moest onderhandeld worden met Amerika en dan zouden we wel weer verder zien. Dan zouden we het in augustus weten, toen werd het september. En sinds die tijd hebben we niets meer gehoord. Dat betekent dat je nooit meer iets hoort.”
Radiodeejay Sander Lantinga vraagt vervolgens of hij nu niet meer te zien zal zijn in nieuwe afleveringen. ,,Nee, dat gaat niet meer gebeuren", antwoordde de acteur, die morgen 81 wordt. Generaties kinderen zijn met hem opgegroeid: hij speelt al sinds 1984 de nukkige Meneer Aart. Ook de rest van de ploeg is volgens hem ‘aan de kant geschoven’. Wat er op televisie te zien is, bestaat volgens hem louter uit herhalingen. ,,Als de baas van de NTR al zegt: Sesamstraat is niet meer van deze tijd, dan zet je wel een richting in...”
Iconisch
Maar volgens omroep NTR zijn de onderhandelingen nog in volle gang, zegt een woordvoerder tegen deze site. ,,Wij hebben de intentie om door te gaan met Sesamstraat. Tot de zomer zijn er nieuwe afleveringen van Sesamstraat te zien, met scènes die vorig jaar zijn gedraaid. We zijn in onderhandeling met Sesame Workshop over een nieuw contract dat dit najaar moet ingaan.”
Staartjes had er twee jaar geleden al een hard hoofd in dat Sesamstraat zou blijven voortbestaan. In de afgelopen jaren is het programma vaker onderwerp van gesprek geweest, omdat er bijvoorbeeld met de uitzendtijd of -plek geschoven werd tot groot verdriet van de acteurs en ouders.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
In deze films bewijst Tom Cruise dat hij wel degelijk een serieuze acteur is
Tom Cruise, die morgen terugkeert als straaljagerpiloot Maverick in het zeer geslaagde vervolg op de monsterhit Top Gun, is zoveel meer dan een ster uit het Hollywood-actiegenre. Sterker, als serieus acteur wordt hij nog vaak onderschat, stelt filmverslaggever Gudo Tienhooven. Volgens hem bewijzen deze vijf rollen het tegendeel. -
Met video
De Verraders keert terug met Halloween-special op Videoland
De zinderende finale van De Verraders is nog maar net achter de rug of RTL heeft nieuws: het programma keert terug. Deze keer met een Halloween-special op Videoland. -
met video
Televisiemaker Willibrord Frequin (80) overleden aan parkinson
Journalist Willibrord Frequin is vandaag op 80-jarige leeftijd overleden aan de ziekte van Parkinson. Dat heeft zijn familie laten weten. Hij is ‘vredig’ in zijn slaap overleden en had zich ‘verzoend met het onvermijdelijke einde, na een liefdevol en prachtig leven’.
-
Wassen beelden Harry en Meghan tijdelijk bij andere royals gezet
De wassen beelden van prins Harry en zijn vrouw Meghan zijn in aanloop naar het platina jubileum van koningin Elizabeth tijdelijk bij de rest van de familie gezet in Madame Tussauds. Daarnaast hebben de beelden van zowel Harry en Meghan als van de rest van de familie een make-over gekregen in het wassenbeeldenmuseum in Londen. -
PREMIUMAngela Kijkt TV
Wat had ik Maarten van Rossem gegund dat zus Sis hem nog had gehoord
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen.